Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 99r. 1.8 125km - Temperatura silnika.

babacinio 08 Maj 2014 18:45 2058 2
  • #1 08 Maj 2014 18:45
    babacinio
    Poziom 7  

Witam. Zakupiłem miesiąc temu Opla vectre 99r. 1.8 16v 125km. Jeżdżąc sobie tydzien czasu teperatura silnika wskazywała 90 stopni. Po tygodniu temperatura zaczeła mi wskazywać od 82 do 85 stopni. Po rozmowie z kumplem notabene on tez ma opla vectre powiedział mi że jest do wymiany termostat i ze nie jest drogi. Po wymianie termostatu gdzie kosztował mnie 150 zł bo podobniesz nie ma do tego modelu zamieników temperatura nadal jest taka sama. co jest grane ogolnie???

• Fibaro
  • #2 08 Maj 2014 20:27
    sigwa18
    Poziom 27  

Niestety w zegarach jest tylko wskaźnik i należało by sprawdzić czy temperatura pokrywa się ze stanem faktycznym.

• Fibaro
  • #3 20 Maj 2014 05:20
    mirec5
    Poziom 2  

Jeżeli wskaźnik wskazuje temperaturę za niską, to może znaczy że silnik się niedogrzewa. Jednak niedogrzany silnik dodatkowo można zdiagnozować po zwiększonym zużyciu paliwa oraz słabszym ogrzewaniu kabiny. Aby usterkę zdiagnozować na 100%, należy podłączyć urządzenie diagnostyczne (komputer) i odczytać na nim temperaturę silnika. Jeżeli odczyt z komputera diagnostycznego pokrywa się ze wskaźnikiem w kabinie, to oznacza nieprawidłową pracę termostatu lub czujnika. Czujnik można sprawdzić po przez pomiar jego rezystancji przy założonych temperaturach. Jeżeli odczyt z komputera diagnostycznego nie pokrywa się ze wskaźnikiem w kabinie i wskazuje temperaturę poprawną, to oznacza nieprawidłową pracę wskaźnika w kabinie lub uszkodzenie połączeń elektrycznych na odcinku czujnik - wskaźnik. Skorzystanie z usługi doświadczonego elektromechanika, nie kumpla, może przynieść spore oszczędności czasu i pieniędzy. Pozdrawiam !

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson