Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel One Touch Scribe HD - Parowanie urządzeń za pomocą bluetooth

08 May 2014 21:06 1641 2
 • Level 10  
  Czy ktoś mi może doradzić jak skutecznie sparować telefon Alcatel One Touch Scribe HD i laptop z win 8? nie przesyłam zbyt często fotek z telefonu do kompa, ale za każdym razem mam z tym problem. Sprzęty są niby sparowane, przez chwilę jest połączenie, które po chwili jest niedostępne.
  Próbowałam nawet wykasować w kompie sparowany telefon i na nowo go sparować, potwierdzam pin, który wyświetla się na ekranie komputera i telefonu, przez chwilę jest połączenie po czym po chwili znowu jest niedostępne. Telefon ma zaznaczoną opcję "widoczny dla wszystkich urządzeń" przez 5 minut, ale i tak w tym czasie nie ma połączenia z komputerem, bo po chwili znika.
  Za każdym razem, gdy chcę skorzystać z bluetooth męczę się godzinę, wpadnę co trzeba kliknąć lub zrobić, po czym przy następnej okazji zapominam i znowu się męczę. Wkurza mnie to! Wytłumaczcie mi to jak krowie na rowie, bo mnie te technologiczne nowinki tylko wkurzają. Nigdy nie działają kiedy ich potrzebuję :-(.
  Co oznacza w menadżerze urządzeń znak ostrzegawczy przy kontrolerze audio bluetooth?
  W telefonie jest system Android 4.2.1 a w kompie Win 8.1
 • Level 10  
  Poszukuję w necie rozwiązania mojego problemu i czytam, że nie tylko ja mam problem ze sparowaniem telefonu z laptopem. Wina prawdopodobnie leży po stronie aktualizacji systemu do wersji win 8.1...być może problem ze sterownikiem też pojawił się w momencie zaktualizowania systemu. Przy tym sterowniku Audio widzę, że 25.02.2014 w zdarzeniach dodano 2 usługi sterownika i zainstalowano urządzenie chyba z niepowodzeniem, bo widnieje coś takiego "....akcja zakończona ze stanem: 0". Tego samego dnia, 25.02.2014 w wykazie aktualizacji jest cała chmara zainstalowanych aktualizacji. Nie wiem, czy i która z nich zaktualizowała mi system do wersji 8.1, bo wszystkie maja krótką nazwę i nr.