Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Komputer - Reset po którym komp nie wstaje

Dosmestos 09 Maj 2014 01:25 915 9
  • Komputer - Reset po którym komp nie wstaje

Poziom 6  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Pewnie ten problem byl juz opisany ale jestem tak zielony jak to tylko możliwe w temacie jak i pisania na forum tak i w materii hard end software.

Komp:
    Procesor AMD Quadcore 64 Phenom 4 rdzeniowy
    ram: ( nie wiem jak sie pisze ) Gel 800 mhz 2x 1024
    płyta głowna: GIGABYTE GA-MA790X-UD4
    Karta graficzna: GTX 560 ti ( fabrycznie podkręcona ) zmienione z 900 na 800
    zasilacz: chiefteca gps-500ab a
    wczesniej miałem karte gtx 9800 firmy EVGA ale ulegla uszkodzeniu ( pamięć )
    Nigdy nie miałem podobnych problemów z komputerem od tygodnia komputer resetuje sie bez powodu ( temperatura w spoczynku Karta graficzna 28-30 C procesor 34-36 C )
    Pasta wymieniona na procesorze na Super Thermal Grease ZM-STG2 do tego dodatkowy wentyl na obudowie.
    W stresie na karcie max do 50 C, procesor to okolo 60 -65 C oczywiscie zależne od gry ewentualnie oprogramowania obciążającego.
    Oddałem komp w ręce fachury z komputronika ktory stwierdził ze wszystko jest OK.
    Od tego czasu mija tydzień.
    Testowałem memtest86+ z USB minimum 5 przejść na kość ( mam dwie po 1024 )
    zero błędów. karta graficzna to samo.
    Sterowniki Graficzne przeinstalowane od najnowszej wersji dostepnej na stronie NVidia poprzez wersje 320.18 - 331.58 ( tylko te dwa nr pamietam ale wszystkie oprócz bety były ściągnięte i zainstalowane nic to nie dało )
    Zmiana karty graficznej na inną nic nie daje po uruchomieniu komputer nadal mieli wiatraki i nic więcej. Resetowanie Biosu wgrywanie nowego też nic nie pomogło.
    Ręce opadają.. dlatego piszę u was jako ostatnią deskę ratunku ( inaczej komp idzie cały na śmieci ) Wcześniej nie było problemu. Ostatnio zainstalowałem nowy system ( wcześniej był Orginał Win 7 teraz Win 8.1 oczywiście orginalny ).
    Podczas ogladania filmów ze strony czy dvd albo poprostu bez powodu reset i błąd kernel 41 (63) cokolwiek bym nie robił musze sie liczyc z tym ze w kazdej chwili bedzie reset. Niestety opis błędu 41 (63) jest nie jasny. Wróciłem do Win 7 ale nic to nie zmieniło żonglerka sterami też.
    Panowie i Panie jeśli jest tu jakaś mądra głowa proszę o poradę.
    System świeży jak pupa niemowlaka po kąpieli tylko niezbędne stery + kodeki.

9 maja 2014
    P.S Udało mi się uruchomić komputer ( przekładaniec ze starych kart graficznych + wyciagniecie bateri z biosem oraz dociskanie kabli itp ) nie wiem które pomogło ale jak na razie komputer działa. Zaraz przetestuje go na grze.

0 9
    Poziom 13  

to działa już czy nie

0
    Uczeń

no chyba tak > bo testował o 01:01 a mamy 12:11

0
    Poziom 6  

Oki doki testowanie w trakcie i dotychczas wszystko wygląda dobrze. Żadnych zawieszeń resetów. Komputer od rana testuję i tak będzie jeszcze przez min 18 h.
    Gry
    - Just Case 2 ( hd textury dodane ustawienia max )
    - Wiedzmin 2 wersja ext. Ustawienia na max
    - Crysis 3 ustawienia prawie na max
    - Doom.3.BFG.Edition max
    - Dead Island 1-2 max ( DI 2 średnie )
    Programy:
    - 3Ds Max rendering + rendering sieciowy
    - Blender rendering + rendering sieciowy DrQueue, Piovra, Nitrox.
    - 3DMark
    - PCMark 7
    - Memtest86
    - OCCT
    Wracam do testowania..

P.S przez jedną noc można się sporo nauczyć i już nie taki zielony:D

0
    Poziom 42  

A jak wygląda SMART dysku / ów ?
    Wstaw pełny screen z CrystalDiskInfo

0
    Poziom 6  

Komputer - Reset po którym komp nie wstaje

0
  • Pomocny post
    Poziom 42  

Dysk fizycznie uszkodzony - do utylizacji. Posiada realokowane (nienaprawialne) sektory. I to właśnie on na 99,9% jest sprawcą Twoich problemów.

1
    Poziom 6  

Doszedłem do podobnych wniosków sPeRaCz.PL. Jeszcze tylko przeskanuje powierzchnię dysku programem MHDD bo mogą być to błędy logiczne nie fizyczne.
    Tylko jeśli to faktycznie dysk to dla czego po odłączeniu go od płyty głównej i pozostawieniu reszty podzespołów nie mogłem wybudzić blaszaka, przecież najpierw startuje bios a potem dopiero dysk.

0
    Poziom 6  

Ok temat do zamknięcia dysk potraktowany został szlifierka kątowa i uległ "biodegradacji". obecnie komputer chodzi 24 h bez zająknięcia.

Wielkie dzięki za skierowanie mnie na właściwy tor sPeRaCz.pl litrowy kufelek sie należy :D

0
    Poziom 6  

Ok dysk faktycznie był do wymiany ale nie w tym leży problem doszedłem wreszcie co powoduje reset i nie wybudzanie sie kompa tylko wiatraki chodzą.
    Na płycie głównej są dwa wejscia do zasilania czyli ATX oraz ATX_12V_2X4 ( na 8 pin z tym że mam podłaczone przez wtyczkę p4 na 4 pin ( jak w instrukcji ).
    I tu jest pies pogrzebany. Okazało się że jeden pin zwęglił wejście i przez to był ten reset. Sprawdziłem płytę pod kontem przegrzania w tym miejscu i nie nosi śladów takowych mimo że wtyczka po około 1 h jest mocno ciepła.
    Udało mi się wyczyścić wejście wraz z pinem oraz na kablu i działa ( wiadomo że to tylko tymczasowe ).
    Pytanie czy to wina zasilacza czy płyty głównej ( myślę że to pierwsze )
    Wymienić zasilacz i pozostawić tak jak jest czy może jednak wymienić gniazdo bo widzę że nie jest to trudne albo wymienić płytę główną + zasilacz.

P.S prosze o przeniesienie tematu do hardware

0