Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jedna linia między dwoma budynkami jak to rozwiazać

kiwi91 09 May 2014 10:16 1161 2
    kiwi91
    Level 9  
    Witam. Chciałem się dowiedzieć jak najlepiej rozwiązać problem z numerem stacjonarnym w firmie. Sprawa wygląda tak:

Budynek A - posiada numer stacjonarny i internet na jednej linii
    Budynek B - nowo wybudowane biuro, nie posiada linii

Oba budynki dzieli droga wojewódzka - znajdują się na przeciw siebie. Potrzebuje następujące rzeczy:
    1.) By połączenia przychodziły do budynku B.
    2.) Możliwość przełączenia dzwoniącego do budynku A.
    3.) Możliwość przekierowania wszystkich połączeń do budynku A.
    4.) Dzwoniąc z budynku A był wyświetlany ten sam numer co w budynku B.
    5.) Internet tylko w budynku B.

Idąc moim tokiem rozumowania, linie muszę przenieść z budynku A do B, ale czy są jakieś urządzenia bezprzewodowe, które umożliwią to co zawarte jest w schemacie? Czy jest też inna możliwość?

Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że moje zapytanie jest w miarę czytelne. Pozdrawiam
    Lukasz3232
    Level 18  
    Jeśli odległość między budynkami nie jest duża, warto spróbować z telefonami typu DECT np. Panasonic. Jedna stacja bazowa i dodatkowa słuchawka z ładowarką. Można zaprogramować, która słuchawka ma dzwonić pierwsza, wyświetlają się numery i można swobodnie przełączać rozmowy przychodzące między słuchawkami. Są również dostępne połączenia wewnętrzne.

Internet po WiFi, lub jeśli potrzebny w bud. B internet po kablu to router z funkcją AP klient.
    janek_999
    Level 17  
    Jeśli budynki są tak usytuowane (albo dość wysokie - ponad samochodami) że zapewniają widoczność optyczną to można zastosować radiolinię WiFi w paśmie 5 GHz (np. Ubiquiti). Połączy ona budynki siecią LAN po której można uruchomić również telefony VoIP (miejskie lub wewnętrzne).
    Tak będzie najprościej i najtaniej. No chyba, że chcesz kopać i kłaść kable pod tą drogą :)