Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry amplituner do kina domowego

mecenas17 09 Maj 2014 11:18 6990 21
  • #1 09 Maj 2014 11:18
    mecenas17
    Poziom 10  

Chcę zbudować sobie zestaw do KD, wchodzi w grę tylko sprzęt nowy. Budżet to max. 3000 zł, sprzęt będzie grał w pokoju 20 m2 (blok), chciałbym go używać do kina, ale również przyzwoity poziom muzyki jest jak najbardziej oczekiwany.

Chciałem na początku kupić coś gotowego, jakieś zestawy ze sklepów, ale doszedłem do wniosku, że chyba lepiej będzie coś zbudować z poszczególnych elementów.

I tak - głośniki to byłby zestaw prawdopodobnie Taga Harmony 606 v3.
    I teraz pojawia się kwestia amplitunera - na co zwracać uwagę ?

Waham się między takimi modelami jak:

Denon AVRX 1000 http://www.euro.com.pl/amplitunery/denon-avr-x1000-czarny.bhtml

Yamaha RX-V475 http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-rx-v475-czarny.bhtml

ewentualnie coś tańszego np.
    http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-rx-v475-czarny.bhtml

albo

http://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-423-k-czarny.bhtml

Co doradzacie ? będą istotne różnice między sprzętami powyżej ? Czy to w sumie ta sama półka cenowa a więc i jakościowa ?
    Zależy mi na dobrym sprzęcie (jak za te pieniądze) więc chciałbym wybrać jak najlepiej i cieszyć się tym sprzętem i przy muzyce i przy filmach. Audiofilem nie jestem, słucham muzyki do tej pory na zwykłej wieży Panasonica więc przeskok pewnie i tak będę miał spory...

Z góry dzięki za wszelkie rady.

0 21
  • #2 09 Maj 2014 13:41
    2198061
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Maj 2014 14:50
    mecenas17
    Poziom 10  

Czyli wg Ciebie w kinie zagra ok, natomiast w muzyce - żaden z tych sprzętów się nie sprawdzi ? Tak z ciekawości - to ile wg Ciebie trzeba przeznaczyć, by tę "jakość" jednak usłyszeć ? I na jaki sprzęt ?

0
  • #4 09 Maj 2014 18:43
    Pablo1964
    Moderator

mecenas17 napisał:
    w kinie zagra ok, natomiast w muzyce - żaden z tych sprzętów się nie sprawdzi ?
    Bardzo dobre podsumowanie.
    mecenas17 napisał:
    ile wg Ciebie trzeba przeznaczyć, by tę "jakość" jednak usłyszeć ?
    To pojęcie bardzo względne. Jedyne wyjście - posłuchaj ulubionej płyty CD na wybranym sprzęcie przed jego zakupem.

0
  • #5 09 Maj 2014 19:17
    mecenas17
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    mecenas17 napisał:
    w kinie zagra ok, natomiast w muzyce - żaden z tych sprzętów się nie sprawdzi ?
    Bardzo dobre podsumowanie.

Ale skoro tak - to czym się będzie różnił jakościowo zestaw za 3000 zł od takiego za 1500 czy nawet 1000 zł ? Skoro muzyki żaden nie odtworzy zadowalająco, a w kinie każdy sobie mniej więcej podobnie poradzi ?

0
  • #6 09 Maj 2014 20:13
    Pablo1964
    Moderator

mecenas17 napisał:
    czym się będzie różnił jakościowo zestaw za 3000 zł od takiego za 1500 czy nawet 1000 zł ?
    Właśnie jakością dźwięku. Najbardziej będzie to słyszalne w muzyce. A próg akceptowalności każdy ma inny. Jak posłuchasz i porównasz, szybko zrozumiesz, co miałem na myśli.

0
  • #7 09 Maj 2014 21:28
    mecenas17
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    mecenas17 napisał:
    czym się będzie różnił jakościowo zestaw za 3000 zł od takiego za 1500 czy nawet 1000 zł ?
    Właśnie jakością dźwięku. Najbardziej będzie to słyszalne w muzyce. A próg akceptowalności każdy ma inny. Jak posłuchasz i porównasz, szybko zrozumiesz, co miałem na myśli.

Ale wyżej twierdzisz, że w muzyce właśnie każdy z tych zestawów (czy też amplitunerów) kompletnie się nie sprawdzi. Widzę tu jakąś sprzeczność albo czegoś nie dostrzegam...

A co do odsłuchu - nie ma takich możliwości, żeby sobie wszystkie interesujące zestawy odsłuchiwać w takiej konfiguracji (z odtwarzaczem i głośnikami, które mnie interesują)...Szukam więc rad tutaj, w założeniu od osób, które różne sprzęty mają i podzielą się doświadczeniami.

0
  • #8 09 Maj 2014 21:36
    Pablo1964
    Moderator

mecenas17 napisał:
    Ale wyżej twierdzisz, że w muzyce właśnie każdy z tych zestawów (czy też amplitunerów) kompletnie się nie sprawdzi. Widzę tu jakąś sprzeczność albo czegoś nie dostrzegam...

Postaraj się czytać ze zrozumieniem. Napisałem przecież wyraźnie:
    Pablo1964 napisał:
    próg akceptowalności każdy ma inny.

mecenas17 napisał:
    A co do odsłuchu - nie ma takich możliwości
    To była tylko moja sugestia. Ale to Twoje pieniądze...

1
  • #9 09 Maj 2014 22:01
    2198061
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 09 Maj 2014 22:39
    fakvat
    Poziom 16  

Dobry to np. Azur 351R.
    Inne rozwiązanie to zakup amplitunera i wzmacniacza i mały mix z podłączeniem - do amplitunera podłączasz centralkę, tyły i suba oraz przez wyjście preout L/R wzmacniacz stereo. Do amplitunera podpinasz Bluray, TV itp,
    - do wzmacniacza stereo podpinasz kolumny przednie oraz wpuszczasz sygnał wyprowadzony z amplitunera z preout L/R. Do wzmacniacza stereo podpinasz CD czy inne źródło dźwięku.

W chwili gdy słuchasz muzyki gra cd i wzmacniacz stereo. W czasie filmu włączasz amplituner, a wzmacniacz przełączasz w tryb końcówki mocy.

1
  • #11 09 Maj 2014 22:48
    Pablo1964
    Moderator

Sądzę, że autor nie ma aż tak wygórowanych wymagań. Pytanie było konkretne:

mecenas17 napisał:
    I teraz pojawia się kwestia amplitunera - na co zwracać uwagę ?
    Najprostsza odpowiedź brzmi: na brzmienie w trybie stereo. Moim zdaniem jest to słaba strona budżetowych amplitunerów kd. Modele H/K są pod tym względem nieco lepsze od odpowiedników cenowych konkurencji. Najbardziej męczą uszy tańsze modele Yamahy i Pioneera.

0
  • #12 10 Maj 2014 11:45
    mecenas17
    Poziom 10  

fakvat napisał:
    Dobry to np. Azur 351R.
    Inne rozwiązanie to zakup amplitunera i wzmacniacza i mały mix z podłączeniem - do amplitunera podłączasz centralkę, tyły i suba oraz przez wyjście preout L/R wzmacniacz stereo. Do amplitunera podpinasz Bluray, TV itp,
    - do wzmacniacza stereo podpinasz kolumny przednie oraz wpuszczasz sygnał wyprowadzony z amplitunera z preout L/R. Do wzmacniacza stereo podpinasz CD czy inne źródło dźwięku.

W chwili gdy słuchasz muzyki gra cd i wzmacniacz stereo. W czasie filmu włączasz amplituner, a wzmacniacz przełączasz w tryb końcówki mocy.

Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba bo rozważałem już nawet zakup 2 oddzielnych zestawów: do KD i do stereo.

Jakie wejście musi mieć amplituner w KD który kupię, żebym mógł podłączyć pod niego wzmacniacz, który grałby w tym układzie w stereo ? Póki co chciałbym kupić nowe KD a wzmacniacz jakiś używany, z czasem zmieniłbym na lepszy itd.

Takie używane z allegro, co chodzą po 300-400 zł np. jakieś Onkyo 8250 itd. - dadzą się podłączyć pod nowe KD tak jak to opisujesz ?

0
  • #13 10 Maj 2014 14:10
    Pablo1964
    Moderator

mecenas17 napisał:
    Jakie wejście musi mieć amplituner w KD który kupię, żebym mógł podłączyć pod niego wzmacniacz, który grałby w tym układzie w stereo ?
    Musi dysponować wyjściem pre-out kanałów frontowych. Dobrze, żeby wzmacniacz dysponował wejściem main-in.

0
  • #14 10 Maj 2014 14:22
    mecenas17
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    mecenas17 napisał:
    Jakie wejście musi mieć amplituner w KD który kupię, żebym mógł podłączyć pod niego wzmacniacz, który grałby w tym układzie w stereo ?
    Musi dysponować wyjściem pre-out kanałów frontowych. Dobrze, żeby wzmacniacz dysponował wejściem main-in.

Z tych, które przeglądałem to mają wyjście pre-out ale na subwoofer.
    http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-rx-v475-czarny.bhtml

http://www.euro.com.pl/amplitunery/denon-avr-x1000-czarny.bhtml

Rozumiem, że takie amplitunery się nie kwalifikują ?

0
  • #15 10 Maj 2014 15:29
    Pablo1964
    Moderator

Nie. Pre-out kanałów frontowych mają wyższe modele. Dlatego widząc Twój budżet, nie polecałem takiego rozwiązania.

0
  • #16 10 Maj 2014 21:07
    mecenas17
    Poziom 10  

No dobrze, to w takim razie być może wrócę do pomysłu z oddzielnym zestawem stereo. Ale w takim razie który zestaw do KD byście rekomendowali ? Zakładając, że muzyka będzie w nim używana tylko pobocznie, do czasu zakupu stereo.

Taki z Denonem AVR X1000 ? Tą Yamahą 475 (zakładając, że w zestawieniu z Tagą 606 v3) ? Pionereem 423 lub 528 ?
    Czy też może w ogóle się już nie oglądać na to, skoro muzyki żaden przyzwoicie nie obsłuży i brać jakieś niższe modele Pioneera czy Yamahy, byle w drewnie a nie plastik ?

0
  • #17 11 Maj 2014 02:12
    2198061
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 11 Maj 2014 14:46
    mecenas17
    Poziom 10  

Nic nawet zbliżonego do tego, co chcę kupić - przyzwoita wieża Panasonica.

Zastanawiam się z grubsza nad dwoma zestawami:

Yamaha 475 z Tagą 606 v3 albo Denon AVRX1000 z Tagą 606 v3.

Ewentualnie Yamaha 475 z głośnikami Yamaha NS 50-60.

Ceny tych zestawów podobne więc kwestia decyzji (i rady) co z tych 2 (3) lepsze.

0
  • #19 11 Maj 2014 15:59
    Pablo1964
    Moderator

Rhainkraft napisał:
    Odnoszę się do sprzętu który posiadam RX V471 jest dnem w muzyce stereo.
    Wielu użytkowników tak ocenia jego brzmienie. Podejrzewam, że podczas odsłuchu Denon AVR-X1000 może zabrzmieć nieznacznie lepiej. Warto także posłuchać budżetowych modeli H/K, mają nieco mniej "bajerów", mogą jednak pozytywnie zaskoczyć brzmieniem.

0
  • #20 11 Maj 2014 20:33
    mecenas17
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    Wielu użytkowników tak ocenia jego brzmienie.

Problem w tym, że po pierwsze to inny model (ja myślę o 475 - wiem, różnica pewnie nieznaczna albo i żadna, ale to jednak inna zabawka).

A drugie i ważniejsze - wielu użytkowników jest zachwyconych brzmieniem tego sprzętu - oczywiście wnoszę po opiniach ze sklepów, forów itd. Więc albo jedni są malkontentami albo drudzy nie wiedzą co to dobre brzmienie. I bądź tu mądry i wybieraj gdy nie wszystko można odsłuchać własnym uchem...

A tak już kończąc zapytam - jakbym tę Yamahę jednak brał - to lepiej by było z jej firmowymi głośnikami (NS 50-60) czy Taga 606 v.3 ? Będzie istotna różnica jakościowa czy bez znaczenia ?

0
  • #21 11 Maj 2014 21:12
    Pablo1964
    Moderator

mecenas17 napisał:
    A drugie i ważniejsze - wielu użytkowników jest zachwyconych brzmieniem tego sprzętu
    Dlatego sugeruję, żeby koniecznie posłuchać przed zakupem.
    mecenas17 napisał:
    Będzie istotna różnica jakościowa czy bez znaczenia ?
    Sam kupiłem kiedyś dwukrotnie w ciemno sprzęt, którego musiałem się jak najszybciej pozbyć. Dlatego staram się dziś przestrzegać przed tym błędem.

0
  • #22 12 Maj 2014 19:50
    2198061
    Użytkownik usunął konto