Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Chcę kupić kamerę Wi-Fi do 350zł

Jackziom 09 May 2014 12:28 1140 4
    Jackziom
    Level 23  
    Witam!

Tak jak w temacie, chciałbym kupić kamerkę Wi-Fi i dobrze by było gdyby miała obsługę z poziomu aplikacji na system Android. Niestety nie jestem w temacie, a budżet jaki mogę na tą rzecz przeznaczyć to maksymalnie 300-350zł.

Czy ktoś z Państwa może mi coś polecić?

Bardzo dziękuję za okazane rady i pomoc.

P.s Kamerka ma docelowo działać wewnątrz, ale może być też zewnętrzna.
    Jeżeli napisałem w złym dziale- to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj.
    Bawiłem się kiedyś czymś takim (może nie tym samym produktem, ale podobnym):
    http://allegro.pl/obrotowa-kamera-wifi-hd720-1mpix-ircut-coolcam-p2p-i4208848714.html

Jakość nie powala, ale generalnie przy dobrym oświetleniu da się przeżyć. W tym budżecie cudów nie ma się co spodziewać. Dodatkowo ma funkcję obrotu w osiach X/Y. Z opisu wynika, że ma też aplikację dla Androida.
    Jackziom
    Level 23  
    Przejrzałem oferty i najlepsze z nich proponują firmy Edimax i D-Link, okazjonalnie TP-Link w cenie do 350zł. Na przykład Edimax IC-3115W.
    dt1
    Admin of Computers group
    Jeśli nie potrzebujesz kamery, którą można sterować, to taki Edimax też na pewno da radę (chociaż w ciemności to już na pewno nie - kamera, którą znalazłem ma doświetlenie IR, więc w nocy również działa, acz obraz ma słabszą jakość).

Wszystko zależy od potrzeb. Więc poza wifi jakie to potrzeby? Wiadomo że teoretycznie rozdzielczość czym większa - tym lepiej. Czy kamera ma być statycznie ustawiona i obserwować jeden punkt? Wtedy obrót jest rzeczywiście zbędny. Czy obserwowane miejsce/obiekt będą zawsze dobrze oświetlone? Wtedy ani doświetlenie, ani szczególnie jasny obiektyw nie są wymagane.
    Jackziom
    Level 23  
    Temat nieaktualny- sprawa przedawniona.