Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ W1070 - Projektor się wyłącza po 5 minutach

09 Maj 2014 13:11 6150 6
  • Poziom 12  
    Witam
    Kupiłem projektor projektor BenQ W1070 ,działa bez problemu przez około 5 minut później się wyłącza.
    Ale opiszę problem dokładniej

Problem pojawia się za każdym razem nie ma znaczenia czy są podłączone kable czy do projektora nie są podłączone żadne kable.
    Do projektora podłączam komputer przewodem VGA o długości 1.5 m .
    Urządzenie ma bardzo dobrą wentylację nie jest z żadnej strony zasłonięte (stoi na biurku).
    Obecnie projektor wyłącza sie dalej po około 5 minutach,zapalają się kontrolki: "POWER" -na czerwono ,"TEMP" na zielono ,"LAMP" nie świeci ,według instrukcji w takiej konfiguracji kontrolek "Wentylatory nie działają" ale one się kręcą .
    przy próbie włączenia od razu po zakończeniu schładzania projektora przez wentylatory kontrolka "LAMP" miga na czerwono i włączają się wentylatory .
    Po po schłodzeniu projektor sam startuje i świeci przez kolejne 5 minut aby znów się wyłączyć.
    W czasie pracy słychać szum wentylatorów pracują cały czas .Z przodu projektora wyraźnie wypływa gorące powietrze ,a z prawej strony patrząc z tyłu projektora zimne..
    Lampa jest ustawiona na "SMART ECO" w podmenu "Moc Lampy" ale nie pojawia się napis "SMART ECO" obok napisu "Moc Lampy" w menu "OBRAZ" a powinien. .
    Na ekranie pojawiła się informacja że powinienem włączyć tryb dużych wysokości co zrobiłem i wentylatory zwiększyły obroty .

W czasie gdy na ekranie jest napis"Czas na udział w ratowaniu planety,oszczędź 70% mocy lampy " projektor pracuje bez problemu wyświetlając ten komunikat ,ale wystarczy nacisnąć przycisk "Menu na panelu sterowania ,pojawia się menu i po około minucie projektor wyłącza lampę .

Zmieniałem posta więc odpowiem koledze z postu poniżej---ten projektor nie ma filtra.
  • Poziom 27  
    Powodem może być brudny filtr.
  • Poziom 2  
    Auto wyłączanie na jaki czas jest ustawione?
  • Poziom 12  
    GoldenBoy71 napisał:
    Auto wyłączanie na jaki czas jest ustawione?

Na 30 minut,ale nawet jakby było ustawione na 5 minut to projektor wyłączyłby się normalnie bez wyświetlania błędu.

Edit:
    Projektor wysłany do serwisu.
  • Poziom 2  
    Witaj
    Pierwsze to sprawdź w jakim stanie jest lampa- bo to wygląda na błąd lampy.
    Projektor po gwarancji?
    Ile godzin ma lampa?
    Co ile sek. miga czerwona dioda?
  • Poziom 12  
    Luzikus napisał:
    Witaj
    Pierwsze to sprawdź w jakim stanie jest lampa- bo to wygląda na błąd lampy.
    Projektor po gwarancji?
    Ile godzin ma lampa?
    Co ile sek. miga czerwona dioda?

Ja pisałem wyżej projektor został wysłany do serwisu,zobaczymy co było problemem.
  • Poziom 12  
    Projektor wrócił z naprawy a właściwie to został wymieniony na nowy.
    W tym miejscu muszę pochwalić serwis BenQ za szybki odbiór projektora po zgłoszeniu usterki i szybką diagnozę uszkodzenia oraz decyzję o wymianie na nowy projektor :D.
    Oby więcej takich firm które tak traktują klienta.