Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kosiarki spalinowej

reSTART 09 Maj 2014 18:53 1908 0
    reSTART
    Poziom 15  
    Cześć!
    Nadszedł taki czas, że zamiast doradzać, sam zapytam się o radę.
    Muszę zakupić kosiarkę spalinową z napędem, areał jakieś 16 arów.
    Miałem wcześniej taki badziew NAC-a bez napędu, silnik NAC (coś około 2 KM), małe koła, wyrzut boczny. Pochodziła 4 sezony, zapychała się i ogólnie mordęga. Sam wiem, że była za słaba do moich potrzeb, ale wyszło to dopiero w trakcie eksploatacji bo spec ze mnie żaden w tym temacie. No, może teraz to już bardziej.
    Myślałem nad zakupem również NAC-a ale z napędem i sześciokonnym silnikiem B&S.
    Poczytałem różne tematy w internecie i zrezygnowałem. Silnik jeden z najlepszych, ale reszta... Podobno szybko sypią się napędy (coś czytałem, że są na plastikowych zębatkach???) i później naprawa napędu to 500-600 zł. No to masakra.
    Jeśli ktoś użytkuje taki sprzęt powyżej 2 sezonów, to bardzo proszę o konstruktywne opinie na temat trwałości oraz działania napędu.

Nastawiłem się obecnie na zakup kosiarki Makita PLM5121 6KM, link do strony producenta: http://www.makita.pl/prod/spalinowa_kosiarka_do_trawy_plm5121-563-230.html
    Czy ktoś użytkuje kosiarkę tej firmy i może się wypowiedzieć o trwałości i działaniu zastosowanego w niej napędu? Bo, że dobry silnik, to wiem.

Mam elektronarzędzia tej firmy oraz piłę spalinową (ok. 4 lata) i jestem zachwycony niezawodnością i bezawaryjnością. O sprzęt dbam, pilarka ma przed każdym dniem roboczym czyszczony filtr powietrza, prowadnicę i wnętrze kosza sprzęgłowego, ostrzony łańcuch, odpowiednie oleje etc.

Raczej tę kosiarkę zakupię, ale jeśli ktoś ma jakieś cenne uwagi co do tego sprzętu bo go użytkował (lub podobny Makity), bardzo bym prosił o wypowiedź. Najbardziej w kwestii napędu, bo nie mogę nigdzie znaleźć opinii o jego trwałości.
    Pozdrawiam
    Piotrek

Dodano po 36 [minuty]:

Ludzie z serwisów Makity (niekoniecznie autoryzowanych), popsioczcie coś lub zachwalcie. Zachęcam i liczę na odzew!