Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood DP 5090 - Tłumienie wibracji, problem.

hideki2 09 May 2014 18:51 2499 20
Optex
    hideki2
    Level 10  
    Witam, posiadam odtwarzacz cd wyżej wymienionej Marki z końca lat 90". Mam z nim następujący problem: Odtwarzacz daje sobie radę z nawet najbardziej zakatowanymi płytami, mimo to jąka się nawet przy najmniejym wstrząsie (przechodzenie w jego pobliżu, kładący się 20 kilowy pies). Chciał bym spytać czy ktoś mógł by podsunąć mi rozwiązanie tego problemu. Dodatkowo powiem że cd stoi na wzmacniaczu z tej samej serii, wszystkie urządzenia mają oryginalne stopy, stoją równo na solidnie stojącym meblu.

Pozdrawiam
  • Optex
    midi.smf
    Level 19  
    Zacznijmy od tego że odtwarzacz nie powinien stać bezpośrednio na wzmacniaczu mocy.
    hideki2
    Level 10  
    Przyznam się że niewiedziałem. Powinienem postawić tuner pomiędzy cd a wzmacniaczem?
    midi.smf
    Level 19  
    Odtwarzacz CD na samym dole , wzmacniacz na samej górze .
  • Optex
    hideki2
    Level 10  
    Czy mógł bym zapytać o powód takiego właśnie ustawienia? Z czystej ciekawości. W ramach wyplewiania ignorancji :) Aczkolwiek domyślam się że chodzi o temperaturę.
  • Helpful post
    midi.smf
    Level 19  
    Wzmacniacz jest urządzeniem najbardziej generującym ciepło jak i pole elektromagnetyczne które może niekorzystnie wpłynąć na urządzenia znajdujące się w jego pobliżu , postawiłeś odtwarzacz CD na wzmacniaczu a wiec pole pele elektromagnetyczne jak i ciepło wytworzone przez wzmacniacz znajdujący się bezpośrednio pod odtwarzaczem CD może znacznie wpłynąć na stabilność pracy samego mechanizmu optycznego odtwarzacza który częściowo działa w oparciu o pole elektromagnetyczne.
    hideki2
    Level 10  
    Ok, Wydaje mi się że przestawienie sprzętu odrobinę pomogło ale niewiele. Jeszcze jakieś możliwe rozwiązania?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hideki2
    Level 10  
    Ok, dzięki za radę, znalazłem już orginalny laser, który kupię w przyszłym miesiącu. Po wymianie napiszę jaki skutek odniosła naprawa i ewentualnie zamknę temat.

Pozdrawiam.
    Wojtek44
    Level 27  
    Może się tez okazać, że po wymianie lasera bardzo się zdziwisz, bo równie dobrze uszkodzony może być silnik płyty ;)
    hideki2
    Level 10  
    Raczej w to wątpię, płyty wczytuje perfekcyjnie niezależnie od stanu, bez zająknięcia przeskakuje pomiędzy utworami, tylko nie tłumi drgań. A z resztą laser nie jest jakoś kolosalnie drogi.
    Wojtek44
    Level 27  
    hideki2 wrote:
    płyty wczytuje perfekcyjnie niezależnie od stanu, bez zająknięcia przeskakuje pomiędzy utworami

To świadczy właśnie o sprawności lasera ;)
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hideki2
    Level 10  
    A więc po wymianie lasera umarł. Później okazało się że laser miał fabrycznie brudny kolimator, po wyczyszczeniu działa, ale musiałem przestawić Tracking gain, focus bias i tracking balance. Oczywiście oznaczyłem wcześniej fabryczne ustawienia. Na fabrycznych nie działa wcale. Niestety na nowych trzeszczy przy ostatnich ścieżkach na płytach i nie jestem w stanie znaleźć optymalnego ustawienia.
    User removed account
    User removed account  
    hideki2
    Level 10  
    Laser oczywiście z Hong Kongu. Podobno "Genuine". Spróbuję znaleźć jakiś lepszy w takim razie. To jest Laser który kupiłem http://www.ebay.co.uk/itm/170817904093?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Może ktoś kto się na tym zna mógłby pomóc znaleść przyzwoitej jakości laser. Możliwe jeszcze że coś zmaściłem, tzn. odlutowałem zworkę przed podłączeniem lasera.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hideki2
    Level 10  
    Tak jak powiedziałem, nie pokręciłem "Czym sie dało" i dokładnie oznaczyłem ustawienia fabryczne. Ps. Spindler ożył znowu. No zobaczymy co będzie. Temat zamknę albo jak naprawimy dziada, albo jak wyląduje na śmietniku :D
    hideki2
    Level 10  
    Witam. Przepraszam za kolosalnie długa przerwę w komunikacji. Na dzień dzisiejszy CD ma cały nowy układ lasera razem z "wszystkim" tzn. spindler, cała "rama" z prowadnicą i laser. Działa tak samo jak zawsze. Tzn jest bardzo wrażliwy na wibracje. Mój wniosek jest taki ze ten typ widać tak ma. Dość rozczarowujące, ale da się go używać. O potańcówce raczej nie ma mowy, chyba żeby ustawić hifi na półce przymocowanej do ściany. Innej opcji nie widzę. Myślę że dam jeszcze temu tematowi tak z tydzień na ewentualne refleksje od forumowiczów, po czym go zamknę. Tymczasem dziękuję wszystkim za odpowiedzi.