Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 3 2005r 1.6 diesel 110KM - brak połączenia kompa głównego z modułem dpf

siwek1 09 Maj 2014 20:25 2811 0
  • #1 09 Maj 2014 20:25
    siwek1
    Poziom 9  

Witam jak w temacie mam problem w swojej maździe 3 otóż świeci żółta kontrolka z silnika. Miałem tak kilka razy dopóki nie wyjechałem na prostą aby wypalić dpfa potem znikała. Ale od dłuższego czasu świeci i nie chce gasnąć pomimo wypalania. Byłem u mechanika zauważył ze przepalony jest przewód do czujnika ciśnienia dpf. Zmieniłem przewód na nowy i myślałem że będzie już dobrze po usunięciu błędu. Niestety po czasie kontrolka z powrotem się zapaliła. Wyczytałem na forum że mazda ma tzw. mokrego dpf a raczej to się fap nazywa i ma zbiornik na płyn katalityczny. stwierdziłem to jest to bo przejechałem ją jakieś 40 tyś km. zamówiłem płyn i w momencie dolewania wlałem może 100 ml i pełny zbiornik!!! szok to też nie to. Zajechałem do drugiego mechanika i wyjaśniłem cała historię podłączył pod kompa i wyskoczyły 3 błędy P2584, P2458,U0118. Po skasowaniu ich wciąż jeden z nich się powtarzał w momencie próby połączenia się z dpf to komputer nie może się z nim połączyć. mechanik mówi że to jest problem z instalacją albo modułem od dpf i nie chce się podjąć tego szukania bo nie ma schematu i nie wie. Jego diagnoza jest taka że dzieje się tak tylko przez to ze główny komp nie może się połączyć z modułem i on nie może sprawdzić dpf nie może go wypalić ani nie ma żądnych wiadomości o nim. panowie może ktoś z was miał podobny problem i może pomoc bo jazda po mechanikach i płacenie za podłączanie pod kompa i dalej wycofywanie to mi nic nie daje i pieniądze nie potrzebnie wydawane. proszę o radę.

3 0