Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 55F6510 - Polskie aplikacje za granicą, jak oszukać adres IP?

cichy88 09 Maj 2014 20:36 3957 6
  • #1 09 Maj 2014 20:36
    cichy88
    Poziom 12  

Witam, posiadam TV Samsung 55F6510. TV używam za granicami kraju, pobrałem polskie aplikacje jednak niestety tj. IPLA, TVP.VOD itd. nie działają gdyż wychwytuje że TV podłączony jest za granicą. Czy istnieje jakaś możliwość oszukania adresu IP, czy też wpisanie jakiś stałych polskich adresów DNS żeby te aplikacje działały?
    TV pobiera automatycznie adrs IP z routera Asus RT-16N na którym postawione mam oprogramowanie Tomato.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

0 6
  • #4 10 Maj 2014 20:55
    cichy88
    Poziom 12  

Jeśli temat w złym dziale proszę o przeniesienie, sam nie wiedziałem gdzie umieścić temat. Co do tematu dalej sobie z tym nie poradziłem, kolega olek poradził mi zabawę z Proxy, tylko że na routrze nie mam możłwiości ich ustawienia, a nie chcę żeby tv brał internet z komputera tylko bezpośrednio z routera. Gdzieś wyczytałem że gdybym ustawił DNS ręcznie na któryś z polskich to może pomoże, ale niestety jak ustawię jaki kolwiek polski DNS to nie łaczy mnie z internetem.

0
  • #6 10 Maj 2014 21:27
    cichy88
    Poziom 12  

Kolego, czytałem te tematy co mi przesłałeś, każdy daje tam inne rady. Może napisz tutaj jak ten temat najlepiej ogarnąć. Na pewno sporo osobom się to przyda.

-1
  • #7 22 Maj 2014 08:48
    bluecode.pl
    Poziom 1  

Witam.
    Możecie podzielić się informacjami na ten temat? Rozwiązał ktoś ten problem?

Ja ma podobną sytuację tylko jestem w Polsce, i provider mi przyznał nowy adres IP (zarejestrowany w Polsce). Niestety Toshiba widzi go jakby był za granicą i blokuje mi polskie aplikacje w Toshiba Places. Również mam oprogramowanie Tomato, na routerze Asus RT-N10U.

0