Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa cdti - Problem z wtyczką kompresora klimy.

09 Maj 2014 20:54 1968 7
  • Poziom 6  
    Rozpadła się wtyczka do podłączenia kompresora klimatyzacji w Corsie D 1,3 cdti ecoflex. Kupiłem zestaw naprawczy, ale nie wiem jak biegunować przewody. Wtyczka jest z jednej strony owalna z zatrzaskiem, z drugiej wygląda jak świński ryjek.( zdjęcie w załączeniu) Wejścia są opisane 1 i 2. Gdzie plus, gdzie minus, proszę o pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    Dla ułatwienia/pewności proszę podać rok prod. pojazdu.
  • Poziom 10  
    Witam moim zdaniem bez znaczenia dlatego ze tam jest cewka ktura zacioga sprzeglo i jest odizolowana pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Witam moim zdaniem bez znaczenia dlatego ze tam jest cewka ktura zacioga sprzeglo i jest odizolowana pozdrawiam

Moderowany przez Pawel wawa:

Wszystkie posty Kolegi wyglądają podobne! 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    60 dni przerwy w pisaniu na forum! Proszę w tym czasie zapoznać się z zasadami pisowni.

• Poziom 6  
    Dzięx za odzew, Corsa jest z 2008 roku.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Zawór ma równolegle do uzwojenia podłączoną diodę błędne podłączenie spowoduje uszkodzenie diody, wiem bo uszkodziłem nowy zawór poprzez błędne podłączeni.
    Są dwa rozwiązania:
    - sprawdzić podłączenie w innym aucie
    - zapodaj zasilanie 2-3V przez mały rezystor, prąd rzędu kilka mA i mierz spadek napięcia, jeśli napięcie na wtyczce zaworu będzie na poziomie źródła zasilania to masz dobrą polaryzację, jeśli napięcie na wtyczce utrzymywać się będzie na poziomie max 0.6V i prąd będzie coraz większy to masz błędną polaryzację i uszkodzisz diodę w elektrozaworze.
  • Poziom 6  
    Dzięki, saly, tak zrobię. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Pytanie do jerzwol. Czy te kable idące do wtyczki mają jakieś kolory? Zakładam, że wymieniłeś wtyk i działa :-)

Zaprojektowali wtyk, który wystaje poza obrys w stronę asfaltu, byle zaspa i wtyczka za 99zł złamana... :-(
  • Poziom 6  
    Kupiłem ze szrotu za piwo wtyczkę z kawałkiem przewodów i połączyłem kolor do koloru, działa i mam spokój. kolory to niebieski z jakimś brudnoszarym i chyba brązowy(?).