Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo/T61/6458-CTO - Przycisk wyciszania i kombinacja Fn+F5 nie działa

plucikp 09 May 2014 22:07 3066 0
 • #1
  plucikp
  Level 11  
  Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z problemem niedziałającego przycisku wyciszania (mute) i niedziałającej kombinacji klawiszy Fn+F5 ?

  Zainstalowałem czysty system Windows XP_SP3_32bit_OEM następnie sterowniki chipset, video, wlan i aktualizacje ze strony Windows Update. Niestety nie wszystko działało jak należy. Zainstalowałem program producenta System Update i zainstalowałem wszystkie dostępne sterowniki i programy. Instalacje z programu SU niestety nie rozwiązały problemu niedziałającego przycisku mute i kombinacji klawiszy Fn+F5.

  Najistotniejsze dane:
  - Lenovo T61 6458-CTO
  - Windows XP_SP3_32bit_OEM
  - brak nierozpoznanych urządzeń w menadżerze  Zainstalowane programy które w mojej ocenie mogą mieć coś wspólnego z problemem:
  - Lenovo Patch Utility v.1.4.0.4
  - Lenovo System Interface Driver v1.05
  - On Screen Display v6.71.00
  - ThinkPad FullScreen Magnifier v2.40
  - PowerMenager v5.20

  Poszperałem w internecie i przeczytałem, że trzeba włączyć funkcję klawiszy Fn w BIOS. Funkcja w biosie włączona, ale bez zmian. Najdziwniejsze jest to że jak była wyłączona to np. kombinacja Fn+Pgup (włączenie podświetlania) i tak działała.

  Czy zna ktoś rozwiązanie problemu ? Może ma ktoś płytki Recovery do mojego laptopa ?

  Problem rozwiązano wystarczyło zainstalować starsze sterowniki z 2009 roku, z tej strony: http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGr-68000