Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo/T61/6458-CTO - Przycisk wyciszania i kombinacja Fn+F5 nie działa

plucikp 09 May 2014 22:07 3066 0
    plucikp
    Level 11  
    Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z problemem niedziałającego przycisku wyciszania (mute) i niedziałającej kombinacji klawiszy Fn+F5 ?

Zainstalowałem czysty system Windows XP_SP3_32bit_OEM następnie sterowniki chipset, video, wlan i aktualizacje ze strony Windows Update. Niestety nie wszystko działało jak należy. Zainstalowałem program producenta System Update i zainstalowałem wszystkie dostępne sterowniki i programy. Instalacje z programu SU niestety nie rozwiązały problemu niedziałającego przycisku mute i kombinacji klawiszy Fn+F5.

Najistotniejsze dane:
    - Lenovo T61 6458-CTO
    - Windows XP_SP3_32bit_OEM
    - brak nierozpoznanych urządzeń w menadżerze

Zainstalowane programy które w mojej ocenie mogą mieć coś wspólnego z problemem:
    - Lenovo Patch Utility v.1.4.0.4
    - Lenovo System Interface Driver v1.05
    - On Screen Display v6.71.00
    - ThinkPad FullScreen Magnifier v2.40
    - PowerMenager v5.20

Poszperałem w internecie i przeczytałem, że trzeba włączyć funkcję klawiszy Fn w BIOS. Funkcja w biosie włączona, ale bez zmian. Najdziwniejsze jest to że jak była wyłączona to np. kombinacja Fn+Pgup (włączenie podświetlania) i tak działała.

Czy zna ktoś rozwiązanie problemu ? Może ma ktoś płytki Recovery do mojego laptopa ?

Problem rozwiązano wystarczyło zainstalować starsze sterowniki z 2009 roku, z tej strony: http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGr-68000