Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung/Smart - połączenie z AVR Media

adrianek1991 09 Maj 2014 22:39 1938 17
  • #1 09 Maj 2014 22:39
    adrianek1991
    Poziom 10  

Witam

Posiadam Samsunga Smart TV i chciałem go połączyć z AVR Media przez component. Nie wiem jak to jest, ale nie mogę właczyc nagrywania. Połaczyłem kablami wszystko jest dobrze, i piszę, zeby sprawdzic przystawkę. Ktos wie jak to podłaczyc zeby nagrywac kanaly z tv??

0 17
  • #2 09 Maj 2014 23:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    AVR Media

A dokładnie, typ, model?.
    adrianek1991 napisał:
    Posiadam Samsunga Smart TV i chciałem go połączyć z AVR Media przez component

Ale component, to sygnał wchodzący! do tv, służy TYLKO do oglądania materiału na tv.
    adrianek1991 napisał:
    Ktos wie jak to podłaczyc zeby nagrywac kanaly z tv??

Podasz model, zobaczymy.

0
  • #3 10 Maj 2014 07:21
    adrianek1991
    Poziom 10  

model TV to UA40ES5500M 40" Series 5 Slim LED, a AVR to HD EzRecorder Plus. Czyli nic z nagrywania?

0
  • #4 10 Maj 2014 13:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    Czyli nic z nagrywania

Dlaczego, wszystko da się zrobić.
    Potrzebujesz jeszcze konwerter sygnału z HDMI (z tv) na Component (Twoja nagrywarka), lub kupić tv, który posiada porty component jako WYJŚCIA sygnału, lub zakupić odpowiedni dekoder/tuner.
    Wszystko zależy od tego, ile jeszcze kasy chcesz wydać.

0
  • #5 10 Maj 2014 16:10
    adrianek1991
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedź.

To tak. Telewizora nie chcę kupować nowego, bo on w sumie jest zakupiony nie dawno, trochę się wykosztowałem, więc to odpada. Dekoder mam wbudowany w telewizor, moduł od starej cyfry plus (teraz nc plus) więc też trochę szkoda mi wydawać pieniędzy na nowy dekoder.

I teraz mam do Ciebie pytanie, czy ten konwerter będzie współpracował?

Ja jako mało obeznany w tym temacie, trochę poszukałem na allegro. Znalazłem coś takiego (jeśli linka nie można wstawiać to proszę usunąć) http://allegro.pl/kabel-hdmi-na-3-rca-chinche-component-oryginalny-i4221404811.html
    Nie wiem czy to właściwy kabel, bo coś mi się zdaję, że nie kompletny chyba (za mało wejść?) i znalazłem jeszcze coś takiego http://allegro.pl/konwerter-ypbpr-hdmi-v1-3-fv23-oksikom-wroclaw-i4226358348.html to drugie mi się wydaje bardziej, bo bez tego to jakoś dziwnie by się zapętliło w sensie połączeń i nic by z tego nie było.

Schemat podłączenia, zakładając, że wszystko już mam w komplecie powinien wyglądać jak?

Z nagrywarki (AVR) wyprowadzam kablami component pod telewizor, a z telewizora złącze hdmi (konwenter) znów do nagrywarki?
    Przy próbie nagrywania, coś będę musiał przełączać czy to powinno samo wykryć?

Dzięki za odpowiedź.

0
  • #6 10 Maj 2014 16:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    I teraz mam do Ciebie pytanie, czy ten konwerter będzie współpracował?

To co podałeś w linku, to tylko kabel, który nie zadziała.
    adrianek1991 napisał:
    Z nagrywarki (AVR) wyprowadzam kablami component pod telewizor, a z telewizora złącze hdmi (konwenter) znów do nagrywarki?

Dokładnie tak.
    adrianek1991 napisał:
    Przy próbie nagrywania, coś będę musiał przełączać czy to powinno samo wykryć?

Naciskasz REC i to wszystko, tylko pamiętaj, że chcąc nagrywać coś, będziesz musiał jednocześnie to oglądać, to urządzenie nagrywa tylko "w locie", tylko to, co "poda" telewizor w danej chwili, więc tv będzie musiał być cały czas włączony podczas nagrywania, i nie będziesz mógł oglądać w tym samym czasie czegoś innego.

0
  • #7 10 Maj 2014 16:53
    adrianek1991
    Poziom 10  

Rozumiem już wszystko, już wiem sam kabel nie wystarczy, A ten konwerter, który podałem w drugim linku nadawał by się, on zdaje się mieć wszystko, no i kabel muszę dokupić do niego, taki jak pisałem, bo trzeba to połączyć z telewizorem z wejścia HDMI?

0
  • #8 10 Maj 2014 18:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    A ten konwerter, który podałem w drugim linku nadawał by się, on zdaje się mieć wszystko

Nie, on się też NIE nadaje!.
    Ma porty w drugą stronę z componenta (INPUT) na HDMI (OUTPUT), Ty potrzebujesz z HDMI (INPUT) na component (OUTPUT), zwróć uwagę, bo na INPUT był HDMI!, bo to nie to samo, co w linku, to są konwertery tylko w jedną stronę, jeśli się pomylisz, to kupujesz następny.

0
  • #9 10 Maj 2014 20:59
    adrianek1991
    Poziom 10  

Czyli muszę się liczyć z jeszcze jednym wydatkiem, bo taki konwerter tani nie jest...

A jeszcze spytam, bo mam stacjonarną nagrywarkę DVD tam są złącza component mozna by je jakos wykorzystac do tego? Bo wczesniej nagrywalem z niej, ale tylko po złaczu scart, jakosc mnie nie zadawalała i przestałem nagrywac.

Tak czy inaczej Wielkie dzięki za pomoc. Dobrze, ze sa tacy ludzie, bo totalnie bym nie wiedział jak to zrobic.

0
  • Pomocny post
    #10 11 Maj 2014 01:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    Czyli muszę się liczyć z jeszcze jednym wydatkiem, bo taki konwerter tani nie jest...

No cóż, jak się chciało wynalazków, to musi boleć.
    Pamiętaj!!!
    HDMI na wejściu sygnału INPUT, component/audio, na wyjściu sygnału OUTPUT - sprawdź dokładnie, co jest na obudowie napisane, bo inaczej kasa w błoto, lub będziesz latał to wymieniać.
    adrianek1991 napisał:
    A jeszcze spytam, bo mam stacjonarną nagrywarkę DVD tam są złącza component mozna by je jakos wykorzystac do tego? Bo wczesniej nagrywalem z niej, ale tylko po złaczu scart, jakosc mnie nie zadawalała i przestałem nagrywac.

Też mam nagrywarkę, i na tej podstawie mogę stwierdzić, że 99,99% takich nagrywarek, component ma tylko jako wyjście sygnału DO telewizora, by można było materiał z nagrywarki oglądać na tv.
    adrianek1991 napisał:
    Tak czy inaczej Wielkie dzięki za pomoc. Dobrze, ze sa tacy ludzie, bo totalnie bym nie wiedział jak to zrobic.

Dziękuję za uznanie.
    Szkoda tylko, że się nie da tego połączenia inaczej zrobić.
    Pozdrawiam

0
  • #11 13 Maj 2014 12:36
    adrianek1991
    Poziom 10  

Witam ponownie,

Znalazłem na Youtube filmik, który opisuje podłączenie (posiadam to samo) i widzę, że schemat podłączenia jest inny niż ty mi mówisz, że muszę kupować jakiś konwerter. No bo popatrz ja też niby posiadam TV i chcę z niego przychwytywać obraz.

Link do filmu http://youtu.be/XWVeep54Y0U?t=1m50s
    Zobacz na filmiku od 1 min 50 sek (schemat kabli), do TV poszły tylko dwa kable!

To już nic nie wiem...

0
  • #12 13 Maj 2014 14:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    Dekoder mam wbudowany w telewizor, moduł od starej cyfry plus (teraz nc plus) więc też trochę szkoda mi wydawać pieniędzy na nowy dekoder.

Zaraz, zaraz, przecież ten tv NIE posiada wbudowanego tunera satelitarnego.
    To do czego Tobie ten moduł potrzebny?.

A więc moje wskazówki są psu na budę.

Ten tv NIE posiada możliwości podłączenia tego urządzenia o którym mowa, i NIE ma możliwości przechwytywania zeń obrazu, NIE przez HDMI, bo to są tylko WEJŚCIA sygnałowe.

Istnieje możliwość, o którą pytasz, ale sygnał może być "brany" tylko z portu eurozłącza.

0
  • #13 14 Maj 2014 21:27
    adrianek1991
    Poziom 10  

Ja ma TV Samsun UD40ES6340 i mam wbudowany tuner sat. Wczesniej podałem zly model za co przepraszam.

Ok wszystko wiem, a gdybym chciał wykorzystac dekoder od byłej n-ki recordera. Było by to mozliwe połaczyc? Jak powinno to w skrocie wygladac?

0
  • #14 14 Maj 2014 22:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    Ok wszystko wiem, a gdybym chciał wykorzystac dekoder od byłej n-ki recordera

Ale on działa tylko z byłą kartą N, z kartą C+ nie zadziała (inny system kodowania).
    Musiałbyś kupić jakiś dekoder/tuner z czytnikiem SECA, albo slotem na CI, by wyjścia miał na component, albo HDMI, wtedy znowu konwerter potrzebny.
    Ale żeś się władował z tym sprzętem.

0
  • #15 14 Maj 2014 22:20
    adrianek1991
    Poziom 10  

Ja dostałem ten sprzęt nie kupiłem.

Ale zaraz w instrukcji jest napisane, że zgrywa z dekoderów cyfrowych, to jak to jest??

W nbox recorderze mam pakiet na starej karcie n-ki dalej płacę tyle ze to jest nc plus i chce tam podłaczyc ta nagrywarke. W instrukcji jest ze da sie bez problemu...

0
  • #16 14 Maj 2014 23:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To podłącz, i korzystaj.

0
  • #17 15 Maj 2014 10:48
    adrianek1991
    Poziom 10  

No i pdłaczyłem. Elegancko działa z dekoderem nbox recorder :) Obraz po zgraniu na kompa zyleta. Jestem zadowolony w stu procentach. Dobrze, ze nie musiałem kupowac jakis cudow konwerterow tylko podłaczyłem przez componenta do n boxa recordera.

Na prośbę autora otwieramy.
    Proszę poprawić wpis aby był zgodny z
    regulaminem pkt 3.1.13 tego Forum.
    [SP5ANJ]

0
  • #18 18 Sie 2014 20:39
    adrianek1991
    Poziom 10  

Witam
    Pożyczyłem taki konwerter by sprawdzić czy da się połączyć z moim samsungiem i okazuje się, ze gdy wybieram źródło component w TV mam czarny ekran i napis brak sygnału. Jak powinno wyglądać zatem połączenie?

Chodzi o konkretny schemat co z czym i co ustawić w TV. Bo nie radze sobie z tym połączeniem.

Wejścia/wyjścia w TV samsung Smart

Spoiler:

W TV jest wbudowany tuner Sat.

Spoiler:

Obecnie korzystam z modułu Cyfra plus (teraz ncplus)

Spoiler:

Moja zewnętrzna nagrywarka/AVR Media EZrecorder - nagrywa w HD, ale nie posiada wejść ani wyjść (tylko component)

Tutaj tylna ścianka nagrywarki

Spoiler:

I taki konwerter, który przyniosłem, aby sprawdzić jak to będzie działać. Tylna ścianka.

Spoiler:
    TV Samsung/Smart - połączenie z AVR Media[/IMG]

Do tego posiadam 2 kable component i dwa kable audio oraz kabel hdmi.
    Czy to się da jakoś połączyć? Moje próby kończyły się fiaskiem i nic nie łapało, nagrywarka nawet nie chwyciła obrazu...Liczę na wsparcie.

0