Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G780 - Po aktualizacji windows 8.1 problem z klawiatura

10 Maj 2014 09:39 6027 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    pobrałam wczoraj aktualizację windows 8.1. Dzisiaj nie mogłam wejść na konto administratora, rzekomo błedne hasło. Na koncie gośc zobaczyłam że klawiatura nie pisze poprawinie liter np. nie reaguje na litere n jak rowniez i inne. Nie moge rownież usunać wpisanych liter. Litera ta była potrzebna w haśle z tego wzgledu logowanie nie jest mozliwe . Po zmianie klawiatury na inny jezyk np. polski również nie mozna wpisać tych liter. Nie mogę bez zalogowania się zainstalować rownież sterownikow jeszcze raz, nawet na razie nie wiem skąd je pobrać. Windows 8 to dla mnie nowość której nienawidzę. Czy ktoś z was miał podobną sytuację lub wie jak rozwiązać problem?
  • Poziom 35  
    Zalana klawiatura. Sprawdź na klawiaturze usb. Przypadkiem zbiegło Ci się z 8.1.
  • Poziom 10  
    Klawiatura nie jest zalana. Podlaczylam klawiature zewnetrzna, przez jakis moment dzialalo weszlam na konto administratora a po chwili rowniez i klawiatura zewnetrzna zaczela wariowac. Nie mozna bylo wlaczyc num lock bo bo wyskakiwal rzad kropek. Jutro wykasuje haslo i sprobuje zrobic cos ze sterownikami.
  • Poziom 35  
    A została odpięta ta klawiatura w laptopie podczas testowania?
  • Poziom 10  
    Dzisiaj podpielam klawiature zewnetrzna, ona rowniez nie dzialala prawidlowo. Jednakze korzystakjac z dwoch klawiatur udalo mi wprowadzic haslo. Haslo zostalo usuniete nastepnie odinstalowalam i zainstalowalam sterownik, ktory dzial poprawie. Jednakze klawiatura wciaz nie funkcjonuje. Przywrocilam system i jedno co sie przywrocilo to haslo, klawiatura dalej dziala niepoprawnie.
    Powyzszego pytania nie rozumie, jakiego testowania. Klawiature podczepilam potem do wpisanie hasla jak zobaczylam ze ta nie dziala.
  • Poziom 35  
    Cytat:
    nie rozumie

Należy odłączyć klawiaturę wbudowaną w laptopa na czas testu klawiatury podpinanej.

Lepiej oddaj do serwisu, bo ubuntu live do sprawdzenia pod innym systemem też nie odpalisz bez wyłączenia secureboota.. i nie poradzisz sobie z tym.
  • Poziom 26  
    johanna150 napisał:
    Dzisiaj podpielam klawiature zewnetrzna, ona rowniez nie dzialala prawidlowo. Jednakze korzystakjac z dwoch klawiatur udalo mi wprowadzic haslo. Haslo zostalo usuniete nastepnie odinstalowalam i zainstalowalam sterownik, ktory dzial poprawie. Jednakze klawiatura wciaz nie funkcjonuje. Przywrocilam system i jedno co sie przywrocilo to haslo, klawiatura dalej dziala niepoprawnie.
    Powyzszego pytania nie rozumie, jakiego testowania. Klawiature podczepilam potem do wpisanie hasla jak zobaczylam ze ta nie dziala.

Witam
    Nie chodzi o przywracanie systemu z pod windows tylko powróć do 8.0 (przywracaniem tego nie zrobisz. Przywraca tylko twoje ustawienia ,programy itp ,a nie wersję windy) )
    Może być ,że sterowniki nie pasują do biosu .Sprawdź czy nie ma aktualizacji biosu ,jeśli jest to wykonaj aktualizację powinno pomóc.
    Jeśli nie pozostaje powrót do 8.0 :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    diseasekowalski napisał:
    Należy odłączyć klawiaturę wbudowaną w laptopa na czas testu klawiatury podpinanej.

Laptop jest zapewne na gwarancji, więc nie można.

Wypal ubuntu live cd na płytkę, zbootuj i zobacz czy tam klawiatury działają prawidłowo.
  • Poziom 35  
    kasiunia7777 napisał:
    diseasekowalski napisał:

Laptop jest zapewne na gwarancji, więc nie można.

W tym modelu jest plomba na klawiaturę? Oj jeśli dobrze pamiętam to nie. Inna sprawa czy ktoś sobie manualnie z tym poradzi i nie zniszczy sprzętu.

Ogólnie lenovo staram się nie oddawać na gwarancji do ich serwisu, bo mam złe doświadczenia z tym związane. Wole klientowi - jeśli u mnie kupił laptopa - naprawić sam lenovo i udzielić mu mojej gwarancji.

kasiunia7777 napisał:
    Wypal ubuntu live cd na płytkę, zbootuj i zobacz czy tam klawiatury działają prawidłowo.

Ciekawy jestem, jak wyżej napisałem, czy secure boot pozwoli na uruchomienie innego systemu.
  • Poziom 39  
    diseasekowalski napisał:
    czy secure boot pozwoli na uruchomienie innego systemu.

Wystarczy wyłączyć secure boot.
  • Poziom 10  
    Temat leciwy, ale niestety ciągle aktualny. Mam podobne zachowanie się komputera mojej znajomej. Dlatego nie chcę zakładać nowego tematu.

Asus PU551JA. Zainstalowany był win 8.1.
    Konfigurując klienta pocztowego okazało się, że konieczna jest najpierw rejestracja w Microsofcie by móc dokonać takiej czynności. Ale udało się. Tyle, że za jakiś czas użytkowniczka aktualizując system doprowadziła do zaktualizowania się win 8.1 do równie "códownego" win 10.
    W efekcie użytkowniczka na swoim koncie użytkownika straciła czucie w klawiaturze:-(
    Rada w radę, namówiłem znajomą do powrotu na win 8.1. Była jeszcze taka możliwość bo łaskawy Microsoft dał na to miesiąc czasu. ŁASKAWCA!
    No i po udanym odtworzeniu win 8.1 problem z klawiaturą pozostał. Pewnie po to by nie zapomnieć tak od razu o win 10.
    Pod win 10 spodziewałem się, że komp nie dorasta do niego i brakuje mu sterowników. Ale w win 8.1?
    Dodatkowy kłopot z komputerem jest taki, że nie dostarczono z nim ani sterowników, ani płyty instalacyjnej win 8.1! Mnie przy odbiorze nie było;-(

Zauważyłem, że na koncie administratora klawiatura sobie normalnie żyje.
    Podobnie na nowo założonym, na próbę, nowym koncie użytkownika.

Znalazłem w sieci podpowiedzi z korektą wpisów w rejestrze, ale w tym przypadku nie pomogły sugerowane zmiany. Ani nie zaszkodziły.

Nie jestem biegły w grzebaniu w rejestrach, ale chętnie bym się dowiedział gdzie można znaleźć ustawienia kont użytkowników by może na wzór tego nowego konta dokonać zmian w starym koncie.

Czy znajdzie się ktoś biegły w te klocki?

Na załatwieniu problemu zależy mi z osobistych pobudek. Komputer należy do młodej dziewczyny, niepełnosprawnej, którą dręczę (i siebie na starość też) nauką C++. I wygodnie by było przywrócić życie kompa pod win 8.1. W skrajności jest możliwość przesiadki na niezawodnego linucha. Ale to jednak w ostateczności w tym szczególnym przypadku. W każdym innym dręczę znajomych Ubuntu:-). I to gratis.