Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Konto administratora bez uprawnień administratora

mmmaras 10 Maj 2014 12:58 44406 5
  • #1 10 Maj 2014 12:58
    mmmaras
    Poziom 11  

witam, korzystam z Windows 8.1 mam konto lokalne o uprawnieniach administratora (używam tu darmowego narzędzia antywirusowego Comodo Internet Security Premium):

gdy chcę uruchomić menadżer zadań pokazuje mi się taka informacja:

gdy chciałem ostatnio zapisać na pulpicie dowolny dokument stworzony w Open Office to dostawałem informację, że nie mam uprawnień administratora żeby plik tam zapisać. Teraz Open Office w ogóle nie chce mi się otwierać...

Mam wrażenie, że jako administrator nie mam uprawnień administratora i kompletnie nie wiem skąd się to wzięło..

W jaki sposób mogę włączyć menadżer zadań i upewnić się, że jestem administratorem?

0 5
  • #3 10 Maj 2014 14:07
    mmmaras
    Poziom 11  

Dziękuję za link. Pojawił się mały problem, bo zamiast zamienić moje konto lokalne na konto Administratora system utworzył mi konto Administratora, przez co mam dwa konta.

Na obecnym koncie mam mnóstwo ustawień (zainstalowane programy / zapamiętane hasła / autouzupełnienie formularzy / różne zakładki w różnych przeglądarkach / itd), które będę musiał od nowa tworzyć w koncie Administratora i nie chciałbym przenosić wszystkiego z osobna.

W jaki sposób mogę zamienić moje lokalne konto na konto Administratora?

-1
  • #4 11 Maj 2014 13:31
    kudłaty79
    Poziom 14  

Witam on go nie utworzył a ujawnił , przedtem było dla ciebie nie widoczne .

-4
  • #5 17 Maj 2014 19:41
    mmmaras
    Poziom 11  

Dzięki za informacje. Przy konfiguracji Windows 8 miałem konto administratora, później zmieniłem konto na konto lokalne i to wyłączyło niestety uprawnienia administratora. Niestety z konta lokalnego nie mogę swobodnie wrócić na konto administratora co jest błędem w Windowsie 8. Teraz - po stworzeniu konta z instrukcji którą wyżej umieściłeś - muszę ręcznie przenieść wszystkie dane z konta użytkownika lokalnego na konto administratora. Porażka... :/

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.

2
  • #6 21 Lut 2015 20:51
    Brooklyn81
    Poziom 7  

Mam problem z kontem administratora. Nie znam się kompletnie na Windows 8.1, stąd też pytam.
    Muszę ustawić konto zalogowanego użytkownika o prawach adminstratora lokalnego do komputera - cokolwiek to znaczy.
    Najpierw muszę sprawdzić czy ten zalogowany użtykownik ma prawa administratora bo może ma. Mam napisane tak: w wierszu poleceń wpisz komendę net user %username% i sprawdź czy na wyświetlonej liście jest następujący wpis "Członkostwa grup lokalnych *administratorzy"

Jeśli nie ma to muszę ustawić jako administratora tego zalogowanego użytkownika.

Gdzie wpisać tę komendę w Windows 8.1?
    A po drugie - jeśli nie ma tego wpisu to jak to ustawić?
    A po trzecie - wszystkie powyższe wskazówki może są do bani, bo wszędzie inaczej piszą, więc jak to zrobić inaczej??

I druga sprawa - jak zainstalować w Win 8.1 Microsoft NET.Framework 3.5 SP1?Zrobiłem tak, że po prostu w panelu sterowania kliknąłem "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" i tam zaznaczyłem .NET.framework 3.5 (zawiera wersje 2.0 i 3.0). Niestety mimo restartu kompa nie ma tego programiku w zainstalowanych programach :/ Why???
    Próbowałem też instalować bezpośrednio z pliku dotnetfx3.5.exe ale niestety po kliknięciu na plik nie ma reakcji.

Z góry dzięki za pomoc

0