Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher hds 1295 - Wyłącza się

10 Maj 2014 13:42 4824 8
  • Poziom 10  
    Karcher hds 1295 Po chwili wyłącza się i świeci dioda serwisowa . Jak to skasować Schemat już mam. Dzięki za pomoc Dodam że silnik jest po przezwojeniu .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    A co wyświetla się na wyświetlaczu w schowku bo jeśli 5 F i urządzenie wyłącza się po 5 sek. pracy to sprawdź kierunek obrotów dmuchawy i zamień miejscami dwie fazy.
    Często się tak zdarza po przezwojeniu silnika, że nie zawsze obroty są takie same...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Zmieniałam kierunek obrotów ,nic nie daje niestety !!!!!!!!

Dodano po 21 [minuty]:

Cos mi się kojarzy że wyświetla błąd F-2
  • Poziom 14  
    2 F - Usterka zabezpieczenia przed brakiem wody (Czyli powinien ci działać w trybie zimnowodnym)
    Przyczyną może być zawieszony (uszkodzony lub jego brak) tłoczek magnetyczny, lub niesprawny kontaktron. Jeśli masz schemat to znajdziesz go po symbolu B2. Podczas pracy w czasie przepływu wody ma być zwarty, ale jak nie chcesz z niego korzystać to go zastąp zworką (oczywiście nie polecam tego rozwiązania) :D
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc ale czy ktoś zna wszystkie błędy i mógłby napisać i tez jak się kasuje "przegląd"
  • Poziom 14  
    Wszystkie błędy masz opisane w schowku, obok wyświetlacza masz przycisk resetowania który przytrzymujesz przez 7 sek. i gotowe. Jak nie skasuje to jednorazowym naciśnięciem przełączasz pomiędzy poszczególnymi wskazaniami i przy każdym powtarzasz reset.
  • Poziom 10  
    Dziękuje ci bardzo ale nadal nie działa po chwili wyłącza i wyświetla na zmianę błąd F-2 i F-5 patrzę na schemat i zastanawiam się np skąd on wie że są złe obroty ? Dodam że po awarii i przezwojeniu nie ma grzania bo spalił się wentylator{ten na osi silnika przed pompą od paliwa i zmontowałem bez tego .Grzanie odłączyłem i zastanawiam się czy jakiś element z tego może mieć wpływ na działanie mimo odłączenia grzania .Pozdrawiam

Dodano po 19 [minuty]:

W ogóle to cały czas świeci H-5 i nie da się skasować
  • Poziom 14  
    Odnośnie 5F sprawdź wyłącznik ciśnieniowy dmuchawy (na schemacie B4), który połączony jest wężykiem z obudową wentylatora, nie masz wiatraka niema ciśnienia więc widzi to jako odwrotny kierunek obrotów.
    2F - zewrzyj styki czujnika przepływu (B2 na schamacie)
  • Poziom 10  
    Dziękuje kolego. działa ale trochę go oszukałem z tym czujnikiem od wentylatora Chociaż myślałem że go zewrę i po sprawie ale tak nie może być ,więc poprzez przekaźnik i jest ok Pozdrawiam