Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczny Regulator - Ciśnienia Paliwa

pawel0203 10 Maj 2014 19:30 873 5
  • #1 10 Maj 2014 19:30
    pawel0203
    Poziom 8  

Witam!

Potrzebuję wykonać Elektroniczny Regulator Ciśnienia. szukałem po internecie ale niestety nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jak zabrać sie za wykonanie takiego regulatora, jakieś schematy?

pozdrawiam

0 5
  • #2 10 Maj 2014 19:37
    Steryd3
    Poziom 31  

Napisz może do czego Ci to jest potrzebne. Czemu to musi być elektroniczne? Są dostępne w handlu tego typu urządzenia-czemu nie skorzystasz z gotowego rozwiązania?

0
  • #3 10 Maj 2014 20:17
    pawel0203
    Poziom 8  

chce wykonać stanowisko do badania wtryskiwaczy benzynowych. i musi być to dokładna regulacja ciśnienia i najlepiej wykonane przeze mnie.

0
  • #4 10 Maj 2014 21:12
    archanoid
    Poziom 25  

Witam . Potrzebny ci będzie przetwornik ciśnienia o określonym zakresie . Do tego jakiś mikrokontroler odczytujący ciśnienie i sterujący pompą i wiedza .

0
  • #6 11 Maj 2014 12:54
    Steryd3
    Poziom 31  

Co do przetwornika WIKA- bardzo dobry wybór. Są to może nie najtańsze ale za to bardzo niezawodne przetworniki.
    Co do mikrokontrolera...wszystko właściwie zależy od prywatnych preferencji. Temat tego typu regulacji właściwie może obliczeniowo obsłużyć równie dobrze mikrokontroler 8 -bitowy jak i 16 czy 32-bitowy. Może to być AVR, może PIC a może jakiś ARM np. popularne w obecnej chwili STM32. Wszystko zależy w czym programista czuje się dobrze. Oczywiście czym bardziej obliczeniowo mocny mikrokontroler tym ogólnie łatwiej zapanować nad pewnymi zaganianiami z tym, że w tym przypadku temat nie jest jakoś bardzo ciężki.
    Jeżeli trzeba zacząć od zera z programowaniem to mogę polecić AVRy- mimo, że są one 8-bitowe i w wielu kwestiach przegrywają z wydajniejszymi i niekiedy już tańszymi ARMami to jest do nich najwięcej materiałów, programator można do nich zrobić(lub nabyć) za nawet kilkanaście zł a środowisko programistyczne jest do nich za darmo.

Mam natomiast duże wątpliwości czy-jeżeli to jest jednostkowa produkcja- nie lepszym rozwiązaniem jednak będzie kupno gotowego rozwiązania -są tego typu urządzenia- np. nastawialne reduktory. Sam przetwornik to wydatek kilkuset zł , mikrokontroler z elektroniką może pochłonie z 200zł-i do tego momentu jest to opłacalne. Gorzej natomiast jest z dobrym algorytmem do tego typu urządzenia -nie wiem jak biegły jesteś w programowaniu ale jeżeli dopiero zaczynasz to by zrobić takie urządzenie może to trwać kilkadziesiąt godzin. Gdy zlecisz je zewnętrznie komuś, ktoś za robociznę weźmie pewnie od 500zł w górę. Koniec końców może okazać się, że za podobne pieniądze masz średnie niedotestowane urządzenie zamiast zgrabnego urządzenie z dobrej firmy z gwarancją.
    Przemyśl to dobrze.

0