Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMEGA32 - Podłączenie LCD 16x2

SlawekSok 10 Maj 2014 20:51 1398 4
  • #1 10 Maj 2014 20:51
    SlawekSok
    Poziom 9  

Witam,

Czy podłączenie LCD do AT32 może być dowolne?
    Na zamieszczonym schemacie mam podłączony LCD tak jak widać, ale czy mogę dowolnie przestawiać podłączenie pinów - chodzi o to, że projektując PCB ścieżki mi się krzyżują i chciałbym tego uniknąć.
    Programuje w BASCOM

Tak mam aktualnie podłączony LCD - i wiem, że funkcjonuje prawidłowo

A chciałbym mieć tak jak poniżej - będą jakieś problemy w prawidłowym wyświetlaniu lub jakieś zakłócenia będą występowały?

0 4
  • #2 10 Maj 2014 21:43
    Steryd3
    Poziom 31  

Wszystkie linie sterujące i danych (czyli minimum 6) wyświetlacza można dowolnie podpiąć pod porty - w końcu każdą linię mikrokontrolera można sterować oddzielnie. Inną kwestią jest to, czy sprawę programistycznie się później da ogarnąć łatwiej czy trudniej, czy korzysta się z bibliotek które jakiegoś sposobu podłączenia wymagają czy pisze się obsługę samemu.

0
  • #3 10 Maj 2014 22:06
    SlawekSok
    Poziom 9  

Steryd3 napisał:
    Wszystkie linie sterujące i danych (czyli minimum 6) wyświetlacza można dowolnie podpiąć pod porty

Czyli mam rozumieć, że można nawet "mieszać" dwa porty mikrokontrolera czy tak?
    Nie musi być tak, że wszystkie linie sterujące i danych podłączone są pod jeden port np PD, ale może być 3 linie pod PD a pozostałe 3 pod PC - dobrze rozumiem?

Ja to w Bascomie robię tak, że na początku konfiguruję podłączenie LCD.
    Rozumiem, że na schemacie mogę go dowolnie podłączyć tylko później muszę odpowiednio skonfigurować w programie. Tak?

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 10 Maj 2014 22:39
    Steryd3
    Poziom 31  

Specjalistą od BASCOMA nie jestem bo używam C ale jeżeli można to tak skonfigurować jak piszesz to pewnie mieszanie portów jest możliwe- w każdym razie na pewno da się to zrobić -architektura AVRa na to pozwala. Nie możesz zwyczajnie przeprowadzić próby podpinając wyświetlacz na kabelkach?

0
  • #5 10 Maj 2014 23:20
    M. S.
    Poziom 34  

Cytat:
    Rozumiem, że na schemacie mogę go dowolnie podłączyć tylko później muszę odpowiednio skonfigurować w programie. Tak?

TAK!

0