Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cabletech URZ0319-Filmy klatkują

tomas1395 10 Maj 2014 21:46 2157 10
  • #1 10 Maj 2014 21:46
    tomas1395
    Poziom 10  

Witam.
    Ostatnio kupiłem ten tuner powoli zastanawiam się nad oddaniem go i odzyskaniem pieniędzy. Otóż sprawa wygląda tak.
    Lubię oglądać filmy i w głównej mierze dlatego zdecydowałem się na zmianę tunera. Wczoraj obejrzałem dokument o Rodzinie Gambino z pendrive'a. Jak się okazało, film lubił sobie trochę przyciąć. Nie chodzi o to, że przycięło raz na x minut tylko zdarzało się to różnie. Przez np. minutę potrafiło ścinać, by potem działać płynnie i tak w kółko. Od początku podłączenia tego dekodera oglądam Top Gear z pendrive'a i nic nie przycina. Dzisiaj wrzuciłem inny film i nadal klatkowało, a chwilę później włączyłem Top Gear i wszystko było ok. Czy to jest wina tunera? Pendrive dopiero co formatowany. Toshiba Hayabusa 8GB w formacie FAT32.

Przedwczoraj sprawdzałem działanie tych samych filmów na tunerze Opticum HD T80 i jak się okazało również przycinały. Oba dekodery odczytują te same formaty video i audio.

Specyfikacja Top Gear:

Code:
    Rozmiar pliku: 527.3 MiB (552916840 bajtów)

Czas trwania: 01:02:58.248 (3778248 ms)
    Ogólne bitrate pliku: 1 171 Kbps
    Format: AVI

Video FPS: 25.000
    Video kodek: XviD
    Video bitrate: 1 033 Kbps
    Video rozdzielczość: 640x360
    Video rozmiar: 465 MiB (88%)
    Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format: MPEG Audio
    Audio format wynik:
    Audio bitrate: 128 Kbps
    Audio liczba kanałów: 2
    Audio sampling rate: 48.0 KHz
    Audio resolution:
    Audio rozmiar: 57.6 MiB (11%)
    ========================================

i dla testu tego klatkującego filmu:

Code:
    Rozmiar pliku: 485.0 MiB (508581888 bajtów)

Czas trwania: 00:45:20.640 (2720640 ms)
    Ogólne bitrate pliku: 1 495 Kbps
    Format: AVI

Video FPS: 25.000
    Video bitrate: 1 354 Kbps
    Video rozdzielczość: 640x376
    Video rozmiar: 439 MiB (91%)
    Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format wynik:
    Audio bitrate: 128 Kbps
    Audio liczba kanałów: 2
    Audio sampling rate: 48.0 KHz
    Audio resolution:
    Audio rozmiar: 41.6 MiB (9%)

[sprawdzane poprzez program napiprojekt]

Specyfikacja tunera:

Code:
    System:

- procesor: Ali M3812
    - Pamięć: DDR3 1GB 16bit 1333MHz
    - tuner MXL603
    - Flash: 32Mb

Funkcje:
    - dekoder video: MPEG-1/2/4 MP@HL, AVC/H.264 HP(malpa)L4.1, MPEG-4 ASP, VC-1
    - obsługiwane formaty: AVI, DIVIX, XVID, MKV, MP4, TS, M2TS, VOB, MOV, TRP, OGG
    - dekoder audio: AAC/AC3/PCM/E-AC3
    - format video: 4:3/16:9/auto
    - rozdzielczość video: 1920*1080
    - formatowanie dysku: FAT 12/FAT16/FAT32, NTFS

Każdy film sprawdzam na PC. Oczywiście ani Rodzina Gambino ani ten drugi film nie klatkują na komputerze.
    Co tu jest winowajcą, bo ja tego kompletnie nie rozumiem? Jeszcze sprawdzę na karcie pamięci z innym formatem, ale nie wiem jak to będzie wyglądać.

Ok. Podłączyłem czytnik kart pamięci tym razem w formacie NTFS i nadal tnie.
    Tak wygląda soft:

Code:
    bootloader 1.0.0 2009-06-18

HDCPKey Demo M3812 2009-11-10
    maincode M3812 DVBT2 2013-11-27
    Radioback 1.0.0 2009-05-08
    defaultdb 1.1.0 2013-11-27
    userdb 1.0.0 2013-11-27

0 10
  • #2 11 Maj 2014 00:18
    andrzej55
    Poziom 35  

Jeśli do odtwarzania filmów wystarczyłby tuner za 100zł, to jak sądzisz po co ludziska składali by miniaturowe pecety do zestawów kina domowego?

0
  • #3 11 Maj 2014 02:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomas1395 napisał:
    Co tu jest winowajcą

Kodeki a/v, a dokładnie to kodeki a/v jakie obsługuje procesor tego tunera, które sa zaimplementowane w oprogramowaniu dla tego tunera.
    A dokładnie, to o kasę tu idzie, o kasę za patenty, opłaty licencyjne, pomysły, to kosztuje, a nikt nie chce za to płacić, tym bardziej, jak taki dekoder kosztuje brutto około 100 zł.
    tomas1395 napisał:
    Ostatnio kupiłem ten tuner powoli zastanawiam się nad oddaniem go i odzyskaniem pieniędzy. Otóż sprawa wygląda tak.
    Lubię oglądać filmy

No to musisz wymyśleć inny powód, na tej podstawie sprzedawca nie odda Ci kasy, możliwość oglądania filmów w dekoderze do naziemnej telewizji cyfrowej, jest tylko dodatkiem, miłym ukłonem od producent sprzętu do klienta, to nie jest jego podstawowa cecha, dekoder do tego nie służy.

0
  • #4 11 Maj 2014 09:25
    tomas1395
    Poziom 10  

andrzej55 napisał:
    Jeśli do odtwarzania filmów wystarczyłby tuner za 100zł, to jak sądzisz po co ludziska składali by miniaturowe pecety do zestawów kina domowego?

Tyle, że na starym dekoderze, który nie czytał nawet programów HD, nie spotkałem się z przycinaniem filmów, a jedynie w kilku wyskakiwało VIDEO CODEC NOT SUPPORTED albo VIDEO INTERLEAVE TOO BIG i tyle.

@KOCUREK1970, a o co chodzi z tymi kodekami, bo nie do końca rozumiem? Dekoder obsługuje kodeki, które wymaga film.
    Mam wszystkie filmy używające kodeków DivX, które czyta dekoder i niestety kilka z nich po prostu przycina. Byłbym wdzięczny, gdybyś mi to wytłumaczył, bo nie za bardzo się na tym znam.
    Dzięki za szybkie odpowiedzi.

0
  • #5 11 Maj 2014 10:35
    andrzej55
    Poziom 35  

Możesz zainstalować najnowsze oprogramowanie tunera ze stron producenta. Jakiś czas temu próbowałem, ale jak się okazywało -większość poważnych wad oprogramowania i tak dalej występowała +nowe kwiatki. Po prostu strata czasu. Niestety odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem i producent nie musi za bardzo w tej materii wysilać.

0
  • #6 11 Maj 2014 12:05
    tomas1395
    Poziom 10  

Nie ma do pobrania żadnego pliku na stronie producenta dla tego dekodera.

Czy to, że dekoder CZASAMI nie czyta kodeków, które wymienione są w instrukcji i zaznaczone, ze takie właśnie odczytuje, może być powodem oddania na reklamacje i zwrotu pieniędzy? Akurat 10 dni minęło w piątek...

0
  • #7 11 Maj 2014 14:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomas1395 napisał:
    Nie ma do pobrania żadnego pliku na stronie producenta dla tego dekodera.

Więc jeśli chcesz film na dekoderze obejrzeć, musisz go przekonwertować, na wersję kodeka, który akurat ten model obsługuje.
    tomas1395 napisał:
    Czy to, że dekoder CZASAMI nie czyta kodeków, które wymienione są w instrukcji i zaznaczone, ze takie właśnie odczytuje, może być powodem oddania na reklamacje i zwrotu pieniędzy? Akurat 10 dni minęło w piątek...

Skoro 10 dni minęło w piątek, a dziś jest niedziela, to i tak nie ma znaczenia, poza tym, taki manewr jest możliwy tylko wtedy, jeśli kupujesz sprzęt przez internet, jeśli w sklepie normalnym, stacjonarnym, to nie ma tej możliwości.
    KOCUREK1970 napisał:
    na tej podstawie sprzedawca nie odda Ci kasy, możliwość oglądania filmów w dekoderze do naziemnej telewizji cyfrowej, jest tylko dodatkiem, miłym ukłonem od producent sprzętu do klienta, to nie jest jego podstawowa cecha, dekoder do tego nie służy

tomas1395 napisał:
    a o co chodzi z tymi kodekami, bo nie do końca rozumiem?

Przecież w komputerze też się instaluje kodeki wymagane do video, tu jest tak samo, tylko, że w komputerze masz je osobno, tutaj, tylko zaimplementowane przez producenta w oprogramowaniu sprzętu.
    tomas1395 napisał:
    Dekoder obsługuje kodeki, które wymaga film

Nie wszystkie.
    tomas1395 napisał:
    Mam wszystkie filmy używające kodeków DivX, które czyta dekoder i niestety kilka z nich po prostu przycina. Byłbym wdzięczny, gdybyś mi to wytłumaczył, bo nie za bardzo się na tym znam.

Filmy są kodowane w różnych wersjach programowych danego kodeka (kolejne wersje), na komputer są one publikowane, ale komputer to otwarta platforma, a dekoder zamknięta ograniczeniami sprzętowymi, i tego się nie da przeskoczyć w danym modelu sprzętu, porównaj sobie procesor komputera i takiego dekodera, pamięć, RAM, ROM itd....
    Kodekami i ich licencjami dla sprzętu domowego (dekodery, DVD, nagrywarki, playery, NIE dotyczy komputerów) zajmuje się firma Sisvel, czyli kasa, kasa, kasa, zapłacisz - dostaniesz.

0
  • #8 11 Maj 2014 15:35
    tomas1395
    Poziom 10  

Podałem parametry filmu wyżej.

Działający normalnie:

Przycinający:

Jak widać są to te same kodeki, ale mimo to, ten drugi przycina.

Czyli kodek kodekowi nie równy na to wychodzi.
    To istnieje jakiś sposób, by te filmy działały czy muszę szukać ich ich innych wersji, z innymi kodekami? Idzie w ogóle jakoś zainstalować kodeki na ten rom czy się tak nie da?

0
  • Pomocny post
    #9 11 Maj 2014 17:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomas1395 napisał:
    Jak widać są to te same kodeki

Skąd wiesz, że są takie same?.
    mają taką samą wersję?.
    tomas1395 napisał:
    Czyli kodek kodekowi nie równy na to wychodzi.

A czy Windows XP, to to samo co 7?,
    przecież jedno i drugie to system operacyjny.
    tomas1395 napisał:
    To istnieje jakiś sposób, by te filmy działały czy muszę szukać ich ich innych wersji, z innymi kodekami?

Możesz szukać innej wersji filmu, lub samemu przekonwertować.
    tomas1395 napisał:
    Idzie w ogóle jakoś zainstalować kodeki na ten rom czy się tak nie da?

Nie, nie idzie.
    Może to zrobić tylko producent tego dekodera, wypuszczając kolejną wersję oprogramowania, choć to wcale nie znaczy, że coś w tej materii w nowej wersji poprawi, bo może się skupić na innym aspekcie.

Chcesz odtwarzać wszystkie formaty audio/video, wszystkie filmy, cokolwiek chcesz, kup playera HD QPlay, Ariva i inne.

0
  • #10 11 Maj 2014 17:52
    tomas1395
    Poziom 10  

I to chyba zrobię

A w jaki sposób przekonwertować? Jakim programem?

0
  • #11 01 Paź 2015 10:21
    tomas1395
    Poziom 10  

Uwaga, rozwiązanie.
    Pobieramy program Format Factory, instalujemy i konwertujemy wszystko do .avi i wtedy nie spotkamy się z przycinaniem filmów.

0