Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam samochodu o ładnej sylwetce i wydajnym silniku

michal0920 10 Maj 2014 23:01 1233 10
  • #1 10 Maj 2014 23:01
    michal0920
    Poziom 6  

Siema . Mam taki dylemat jakie auto kupić potrzebuje auta od 14.000 do 17.000 tysięcy żeby bym w miarę oszczędny o tak żeby miał od 100 do maksymalnie 130 KM oczywiście mało wadliwy i dobrą blachę . dzięki za pomoc .

0 10
  • #2 10 Maj 2014 23:13
    pawlik722
    Poziom 20  

Auta z grupy vag, silnik 1.9TDI w tym przedziale cenowym polecam Passata b5, nie powiedziałeś jaki typ nadwozia preferujesz.
    Ja np obecnie poluję na ładnego toledo z tym że silnikiem, ma trochę gorszą blachę od Passata czy audi a4 i a6 ale mnie osobiście bardziej pasuje, chociaż tak naprawdę auta w tej grupie to jest wszystko to samo dlatego części tanie zamienników sporo, w każdym warsztacie ci go zrobią a poza tym najważniejsze, silnik który podałem od lat jest uznawany za nieśmiertelny. znam ludzi którzy tankują je najgorszym "ścierwem" i działają od lat, poza tym są dynamiczne i dają dobre wrażenia w jeździe a przy tym oszczędne.

0
  • #3 11 Maj 2014 12:25
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Ładna sylwetka to pojecie bardzo wzgledne i nieobiektywne. Na passata , audi nie mogę patrzeć, a co dopiero to kupic... Wiec jak widać zdanie będą diametralnie różne.
    Wydajny silnik to tylko elektryczny, bo spalinowe sa bardzo mało wydajne. Bez konkretów Twoich oczekiwań, to będa tylko puste posty.

0
  • #5 12 Maj 2014 01:37
    wichurewicz
    Poziom 24  

Doradzanie tutaj w podobnych tematach przypomina nieco stawanie do przetargu ogłoszonego przez jakąś instytucję rządową - choćby nie wiadomo co robić, i tak wygra ten, kto miał wygrać. W przypadku przetargu jest to ten, kto dał największą łapówkę, w przypadku podobnych tematów - Audi A4 1.9 TDI.
    Żadna z powyższych metod nie jest obiektywna.

0
  • #6 13 Maj 2014 21:29
    pawlik722
    Poziom 20  

Dokładnie dla każdego cos innego jest "NAJ" ja np obecnie poluję na toledo w 1.9TDI najładniejsze jak dla mnie są seaty z całej grupy vag potem audi A6, A8, ewentualnie A4 Passat np mi się nie podoba w środku, nadwozie jest po lifcie bardzo ładne ale środek mnie odstrasza o ile jest przestronny to zalatuje starością, bora już całkiem inna półka tak samo większość z tej że grupy poza cordobą od 2000r bo w środku wieje pustką. Bora niestety ciasna, i chociaż toledo jest z tego co mi wiadomo na tej samej płycie co bora jest o wiele bardziej "pomiestnę"
    Podaj kolego jakieś kryteria, do czego będziesz używać, miasto trasa? przewidywany przebieg? ile osób będzie nim jeździć, lubisz małe czy duże auta? Cokolwiek ;)

0
  • #7 14 Maj 2014 22:23
    Alfred_92
    Poziom 32  

Może jakiś włoch? Brzydkie nie są, silniki JTD czy MJTD zasługują na pochwałę (jak dla mnie biją TDI pod każdym względem), awaryjność włochów w szczególności z silnikami wymienionymi powyżej nie wykracza ponad średnią innych aut. A co do korozji to wygląda to różnie, ale zadbany egzemplarz nie powinien nastręczać problemów, a ponadto dlatego że nie jest to auto niemieckie można kupić w tych pieniądzach coś młodszego niż dajmy na to wychwalany w naszym kraju Passat b5 (który defacto niewiele oferuje).

0
  • #8 14 Maj 2014 22:34
    stolar_86
    Poziom 8  

Moim zdaniem coś z koncernu VAG, z silnikiem 1.8T, bez wielowahaczowego zawieszenia. Przykłady: A3, Golf, Bora, Leon, Toledo, Octavia. Wszystkie wymienione mają blachy ocynkowane, więc raczej nie rdzewieją (jeśli nie są powypadkowe).

0
  • #9 14 Maj 2014 23:42
    Alfred_92
    Poziom 32  

Jak już wyżej ktoś wspomniał, dopóki autor nie sprecyzuje oczekiwań ciężko będzie cokolwiek doradzić.

0
  • #10 15 Maj 2014 15:50
    tzok
    Moderator Samochody

Na przykład Fiat Bravo z silnikiem 1.6 MultiJet lub 1.9 JTD albo trochę dołożyć i Alfa 159 (auto może niezbyt praktyczne ale ciężko w tym segmencie o ciekawszą linię). Na temat A3 czy Octavii można powiedzieć dużo dobrego ale na pewno nie to, że mają ładną linię.

0
  • #11 15 Maj 2014 21:37
    stolar_86
    Poziom 8  

A to już zależy od gustu :)

0