Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LED - brak mux-3 na drugim tv

piotrek121991 11 Maj 2014 09:18 3900 33
  • #1 11 Maj 2014 09:18
    piotrek121991
    Poziom 6  

Witam, mam bardzo dziwny problem. Otóż posiadam instalację antenową, która wygląda tak:
    1. Antena -coś jak WB 345 plus
    2. Rozgałęźnik
    3. Dwa telewizory oba Samsung Led z wbudowanymi tunerami.
    4. Po drodze zasilacz
    Problem jest taki, że na pierwszym telewizorze wszystko hula jak należy, natomiast na drugim nie ma w ogóle kanałów z mux-3. Dodam ze próbowałem różnych kombinacji podłączenia, zamieniałem wtyki, sprawdzałem wszystko itp. Najdziwniejsze jest to, ze próbowałem podłączyć antenę bezpośrednio z telewizorem z którym jest problem i jest nadal bez zmian.

Moje położenie to Lubliniec 18°41'E 50°40'N
    Antena skierowana Katowice.
    Pozdrawiam

0 29
  • #2 11 Maj 2014 09:29
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Maj 2014 10:01
    piotrek121991
    Poziom 6  

sygnał na mux1 98/99/
    mux2 100
    antena poziomo

to w takim razie dlaczego jak podłącze tylko telewizor gdzie jest problem to nie ma mux-3 a na jak na drugi to wszystko jest ?

0
  • #4 11 Maj 2014 10:14
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Maj 2014 10:20
    piotrek121991
    Poziom 6  

wskaźnik jest słupkowy w % siła sygnału
    nie jestem w stanie zobaczyć poziomu sygnału mux-3 bo teraz nie ma tych kanałów na liście
    na tv gdzie jest wszystko ok mux-3 ma 94%

0
  • #6 11 Maj 2014 10:34
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Dużo bliżej masz nadajniki w Częstochowie (Wręczyca). I bez problemu powinno odbierać na prostej antenie dachowej bez wzmacniacza.

MUX3 z Katowic (Kosztowy) ma najmocniejszy nadajnik i tu może być zbyt duży sygnał dostawać tuner z anteny ze wzmacniaczem.

0
  • #7 11 Maj 2014 10:47
    piotrek121991
    Poziom 6  

to może spróbować najpierw bez zasilacza ??

0
  • #8 11 Maj 2014 11:35
    [QQQ]
    Poziom 17  

Zamień TV miejscami jak dalej będzie brak na tym samym TV - reklamuj TV ( ewentualnie przepnij kable na rozgałęźniku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś )

0
  • #9 11 Maj 2014 13:51
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 11 Maj 2014 14:06
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Maj 2014 14:08
    mihal2002
    Poziom 43  

Saturn_five napisał:
    Michał2002 jak jesteś taki mądry powiedz mi jak mam ustawić antenę jak telewizor nie ma podglądu tego parametru ?

Podłączając miernik sygnału do anteny. A jak nie posiadasz to "partyzantki" nie stosuj.

0
  • #13 11 Maj 2014 14:23
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 11 Maj 2014 17:58
    [QQQ]
    Poziom 17  

Jak zwykle 100 porad i co jedna to głupsza - ludzie zastanówcie się JEDEN TV DZIAŁA POPRAWNIE - więc jaki sens mają pytania typu :

Saturn_five napisał:
    Antena szerokopasmowa, ≈50km, co w tym dziwnego ? Antena poziomo ? Siła sygnału ?
    - PO CO ci to wiedzieć - gdyby było źle nie działałby żaden TV

MARCIN.SLASK napisał:
    Dużo bliżej masz nadajniki w Częstochowie (Wręczyca). I bez problemu powinno odbierać na prostej antenie dachowej bez wzmacniacza.

MUX3 z Katowic (Kosztowy) ma najmocniejszy nadajnik i tu może być zbyt duży sygnał dostawać tuner z anteny ze wzmacniaczem.
    - następna genialna porada - jeden dostaje za duży a drugi nie dostaje - albo zmień instalację i ustaw na co innego - to może od razu przestaw się na stumieniowanie sygnału z internetu będzie więcej i bez anteny

Saturn_five napisał:
    Zaraz zaraz nie kapuję dlaczego nie da się podejrzeć sygnału ?? A może masz coś pokopane w menu ?
    Ręczne ustawienie anteny i tam musi to być.
    - pisze że nie ma więc po co pytać beż sensu ? może mu doradź aby kupił miernik za 2000zł i posprawdzał parametry sygnału w różnych miejscach instalacji

mihal2002 napisał:
    Gdzie? Po drodze do Częstochowy?
    - można się domyślić skoro ma 50 km do nadajnika i antenę ze wzmacniaczem to na 99% przy nieprawidłowo podpiętym zasilanie NIC by mu nie działało

Już się przestaję dziwić dlaczego na koniec gimnazjum jest test czytania ze zrozumieniem - ciekawe tylko jak niektórym udało się przez to przebrnąć ;)

piotrek121991 - wykonaj po kolei :

1. jak pisałeś na jednym TV ma wskaźnik sygnału więc ustaw antenę w taki sposób aby na nim jakość sygnału MUX 3 była największa ( i tyle w temacie ustawienia anteny )

2. jeżeli zasilacz masz przed rozgałęźnikiem zamień miejscami kable do TV na rozgałęźniku

a. jeśli MUX 3 zniknie na działającym a pojawi się na niedziałającym - wymień rozgałęźnik
    b. jeśli będzie bez zmian zamień miejscami TV ( weź mniejszy i podepnij go w drugim miejscu ) i napisz jaki wynik

3. Jeśli masz zasilacz PO rozgałęźniku podaj jaki to rozgałęźnik ( jeśli nie wiesz jaki to czy ma na obudowie dwie czerwone linie czy jedną czerwona a jedną czarną ) i na której gałęzi jest zasilacz ( na tym działającym czy nie ) ?

0
  • #15 11 Maj 2014 18:11
    maksar
    Poziom 24  

[QQQ] napisał:
    Już się przestaję dziwić dlaczego na koniec gimnazjum jest test czytania ze zrozumieniem - ciekawe tylko jak niektórym udało się przez to przebrnąć

Jest też test z ortografii.

[QQQ] napisał:
    1. jak pisałeś na jednym TV ma wskaźnik sygnału więc ustaw antenę w taki sposób aby na nim jakość sygnału MUX 3 była największa ( i tyle w temacie ustawienia anteny )

2. jeżeli zasilacz masz przed rozgałęźnikiem zamień miejscami kable do TV na rozgałęźniku

a. jeśli MUX 3 zniknie na działającym a pojawi się na niedziałającym - wymień rozgałęźnik
    b. jeśli będzie bez zmian zamień miejscami TV ( weź mniejszy i podepnij go w drugim miejscu ) i napisz jaki wynik

3. Jeśli masz zasilacz PO rozgałęźniku podaj jaki to rozgałęźnik ( jeśli nie wiesz jaki to czy ma na obudowie dwie czerwone linie czy jedną czerwona a jedną czarną ) i na której gałęzi jest zasilacz ( na tym działającym czy nie ) ?

A tu loteria.

0
  • #16 11 Maj 2014 18:30
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

[QQQ] napisał:

MARCIN.SLASK napisał:

- następna genialna porada - jeden dostaje za duży a drugi nie dostaje - albo zmień instalację i ustaw na co innego - to może od razu przestaw się na stumieniowanie sygnału z internetu będzie więcej i bez anteny

Autor tematu napisał, że na MUX1 (moc nadajnika 50kW) ma poziom sygnału 98/99%, na MUX2 (moc nadajnika 63kW) 100%. MUX3 ma aż 100kW, a więc tuner prawdopodobne wykrywa zbyt duży poziom sygnału i blokuje.
    Poziom sygnału powinien oscylować między 50, a 90%, ważnym parametrem jest ilość / poziom błędów.

0
  • #17 11 Maj 2014 18:54
    piotrek121991
    Poziom 6  

Zamieniłem miejscami telewizory czyli ten na którym wszystko działało podłączyłem tam gdzie nie działało. Rezultat jest taki że tv na którym wszystko działało działa też i w tym miejscu. :/
    zasilacz mam przed rozgałęźnikiem

0
  • #18 11 Maj 2014 19:09
    mihal2002
    Poziom 43  

piotrek121991 napisał:
    Zamieniłem miejscami telewizory czyli ten na którym wszystko działało podłączyłem tam gdzie nie działało. Rezultat jest taki że tv na którym wszystko działało działa też i w tym miejscu

Ta zareklamuj TV.

0
  • #19 11 Maj 2014 19:27
    [QQQ]
    Poziom 17  

[QQQ] napisał:
    Zamień TV miejscami jak dalej będzie brak na tym samym TV - reklamuj TV

mihal2002 napisał:
    Ta zareklamuj TV.

I proste. ( pewnie że można próbować tak dobierać sygnał aby drugi też ruszył ale jaką masz pewność że za jakiś czas mu się nie "pogorszy" i problem wróci

maksar napisał:
    Jest też test z ortografii.

Tak a to jest forum czystości języka polskiego i tu ortografia jest najważniejsza a nie treść - pewnie że można i tak

maksar napisał:
    A tu loteria.
    - tak loteria - tylko jeden post dalej problem rozwiązany a tak to byłaby dyskusja do usr...ej śmierci i NIC dla pytającego

MARCIN.SLASK napisał:
    Autor tematu napisał, że na MUX1 (moc nadajnika 50kW) ma poziom sygnału 98/99%, na MUX2 (moc nadajnika 63kW) 100%. MUX3 ma aż 100kW, a więc tuner prawdopodobne wykrywa zbyt duży poziom sygnału i blokuje.
    Poziom sygnału powinien oscylować między 50, a 90%, ważnym parametrem jest ilość / poziom błędów.
    - jasne tylko zauważ je jeden odbiornik DZIAŁA STABILNIE więc sygnał MUSI być poprawny

piotrek121991 - Jeśli nie można reklamować TV ( bo po gwarancji , albo serwis nie uzna itp to wg mnie lepszym wyjściem jest dokupić działający dekoder DVBT za ok 100zł niż przerabiać instalację tak aby zmusić niesprawnego do działania )

0
  • #20 11 Maj 2014 19:30
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

OK. Już wszystko jasne. Poczekajmy co będzie teraz z reklamacją TV autora tematu.

0
  • #21 11 Maj 2014 19:33
    [QQQ]
    Poziom 17  

MARCIN.SLASK napisał:
    OK. Już wszystko jasne. Poczekajmy co będzie teraz z reklamacją TV autora tematu.

A uważasz że następne 20 postów z zapytaniem o nr buta , pesel piętro , kolor tynku budynku itp byłyby skuteczniejsze ? ;)

0
  • #22 11 Maj 2014 19:54
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 11 Maj 2014 23:21
    piotrek121991
    Poziom 6  

przyznam, że trochę mnie załamaliście, pisząc że problem tkwi w tv. Nie wiem czy jest sens spróbować zrobić osobną instalację antenową tylko dla mojego tv ??

0
  • #24 11 Maj 2014 23:32
    [QQQ]
    Poziom 17  

Możesz spróbować przenieść niedziałający na miejsce działającego - jak ruszy i będzie szedł stabilnie może warto dopasowywać do niego instalację - jak też nie będzie chodził moim zdaniem szkoda wysiłku. A masz go jeszcze na gwarancji ?

0
  • #25 12 Maj 2014 06:59
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 12 Maj 2014 07:29
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Saturn_five napisał:
    ... tak samo jak nie ma dwóch identycznie zestrojonych anten, czy nawet czegokolwiek podobnego.

Ja poszedłbym dalej w tej kwestii i przyjął, że Firmy producenckie nie przykładają się zbytnio do samej kontroli urządzeń, które wychodzą z "taśmy".

Miałem (3 dni temu) przykład anteny firmy Nagoya (nazwa dziwna i kraj nieznany), w której byłem zmuszony dolutować ekran kabla koncentrycznego (kabel teflon RG-316) bo był tylko wsadzony w miejsce lutowania i "dyndał" sobie, co powodowało bardzo niestabilną i nieprzyjemną pracę tej anteny.

Tosz To Szok - jak mawiał Pawlak do Kargula. :D

Pozdrawiam.

0
  • #27 12 Maj 2014 08:41
    maksar
    Poziom 24  

[QQQ] napisał:
    - tak loteria - tylko jeden post dalej problem rozwiązany

Loteria w Twojej ortograficznej bazgraninie, czytaj ze zrozumieniem.

[QQQ] napisał:
    Tak a to jest forum czystości języka polskiego i tu ortografia jest najważniejsza a nie treść - pewnie że można i tak

Pewnie można, tyle, że świadczy to o wiedzy autora.
    I więcej nie dyskutuj na ten temat. Popraw i tyle.

0
  • #28 12 Maj 2014 10:49
    [QQQ]
    Poziom 17  

Saturn_five napisał:
    Taką chęcią reklamowania z takim poziomem sygnału rozśmieszylibyście na tym etapie nie jednego fachurę od RTV, bo nie ma dwóch identycznie zestrojonych głowic
    zapewne masz kolego rację tylko co to obchodzi użytkownika TV ? - kupuje sprzęt który ma działać nie w warunkach laboratoryjnych ale normalnych i dla mnie wyznacznikiem poprawności sygnału jest to ze inny odbiornik/dekoder działa poprawnie. Skoro jeden może działać poprawnie to i inny też powinien i jeżeli producent nie zaznaczył przy sprzedaży że JEGO sprzęt działa TYLKO w idealnych warunkach to jest to podstawa do reklamacji czy naprawy gwarancyjnej. Wydaje się że problem musi się tylko upowszechnić i w końcu jakiś nieustępliwy klient dopnie swego i zacznie to być traktowane jako usterka sprzętu a nie fanaberia użytkownika - pytanie tylko kiedy to nastąpi ? ;)

maksar >>> "A tu loteria" loteria to wybór jednego z wielu ( np. jednej z wielu możliwości ) z której części cytatu wynika ze chodzi o ortografię ?.
    maksar napisał:
    Pewnie można, tyle, że świadczy to o wiedzy autora.

tak ortografia świadczy o wiedzy na temat instalacji antenowych - przyznam że z taką logika spotykam się po raz pierwszy.Pisz merytorycznie a nie tylko ortograficznie to wszystkim będzie przyjemniej.

0
  • #29 12 Maj 2014 11:24
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 12 Maj 2014 16:33
    piotrek121991
    Poziom 6  

Posiadam jeszcze pociągnięty kabel do anteny satelitarnej, mógłbym go wykorzystać do osobnej anteny. wtedy ustawiłbym na Wręczycę, da to coś?? opłaca się w to bawić ??

0