Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 607 ,2,2 hdi , 2004rok - centralny zamek tylnich drzwi

11 Maj 2014 13:39 2700 9
  • Poziom 42  
    Dzień dobry mam pytanie odnośnie centralnego zamka w peugocie 607 z 2004 rok z silnikiem 2.2 hdi 133km , mianowicie raz otwierają mi się tylne prawe drzwi a raz nie samochód otwieram z pilota , sytuacja wygląda tak że jeżeli mi się nie otwierają z pilota to po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu ze środka przyciskiem zamka znów się przez jakiś czas otwierają , dodam że akumulator serwisowy w bagażniku jest wymieniony na nowy gdzie szukać wówczas problemu ? ciekawostką jest że tylnia szyba w tych drzwiach otwiera się do połowy i nie domyka dopiero też za którymś razem ale być może to wina prowadnicy , dodam że złącze do drzwi przeczyściłem

proszę o porady gdzie szukać dalej

Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

podpowie ktoś?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Nie otwiera się czyli siłownik ani nie drgnie czy nie otwiera bo "za mało" podnosi się "dzyndzel"?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 42  
    dzięki za odpowiedź dokładnie jest tak że raz działa wszystko normalnie a raz nie także być może ten siłownik jest uszkodzony sprawdziłem przewody i czy kostka jest dociśnięta i wszystko jest okey
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Raz działa a raz nie czyli jak? Naciskasz na pilocie a siłownik nawet nie drgnie?

Spróbuj takie coś. Wejdź do auta, otwieraj i zamykaj drzwi za pociągnięcie "dzyndzla". Zrób to kilka(naście) razy aż drzwi nie będą chciały się otworzyć. Wtedy ręcznie je otwórz (pociągnięcie "dzyndzla") i zamknij. Jeśli się zamkną tzn. że albo coś źle styka (nie styka) albo jest duży opór przy otwieraniu drzwi. Nie napisałeś że problem jest z zamykaniem.
  • Poziom 42  
    próbowałem tak jak pan radził i dzyndzel raz je otwiera a raz nie sprawdzałem styki i nie widać żeby coś nie tak z nimi było może po prostu siłownik się zużył? i działa w zależności jak się ustawi?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Proponuję go wykręcić lub przynajmniej sprawdzić czy nie ma czegoś co przeszkadza mu w przesuwaniu.
    Jeśli nie i to nie problem przewodów to pozostaje wymiana. Na szczęście to wydatek kilkunastu PLN o ile jest tam uniwersalny siłownik.
  • Poziom 42  
    w tym modelu jest zamek z tak zwanym dodatkowym ryglem już nawet nie mam jak sprawdzić drzwi wgl się nie otwierają:(
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    uniwersalny siłownik w 607? żarty...

kaseta zamka ze switchami i dwoma silnikami ryglującymi (zwykły + superzamek)
  • Poziom 42  
    nie znam się na tym wiec przepraszam za błąd mam dylemat jak teraz otworzyć te drzwi bo zamek trzyma i to najprawdopodobniej ten super zamek czy mogę liczyc na jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 42  
    czy posiada ktoś z was schemat elektryczny centralnego zamka do peugeot 607?