Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja parowa Philips GC 8220 - Mocno parą, potem leci wod a- odkamieniacz i nic

11 Maj 2014 10:49 8805 8
  • Poziom 17  
    Po chwili prasowania zaczyna bardzo mocno uderzać parą i leci dużo wody.
    Czytałem inne posty i dwa razy odkamieniałem. Pomagało na kilka minut potem to samo.
    Wydaje mi się również ,że samo żelazko jakby trochę za słabo grzało ,czy to też może mieć jakiś związek ?
  • Poziom 40  
    Za podgrzewanie wody do pary odpowiada układ grzejny w podstawce z panelem sterującym.

W nim także znajduje się mała pompka z zaworkiem, która dosyć często się zanieczyszcza.

• Specjalista AGD
    Proszę napisać w jaki sposób i czym pan odkamienial urządzenie ?
  • Poziom 17  
    kupiłem w kauflandzie jakiś proszek do rozrobienia w 0,5l wody.Jakieś słabe mi się wydawało ,bo po odkamienianiu jak wylewałem to nie było żadnych śladów kamienia

Dodano po 2 [minuty]:

wlałem na 4 godz do stacji parowej po wcześniejszym jej opróznieniu przy wylwaniu żadnych śladów kamienia w płynie
  • Poziom 40  
    W celu odkamieniania stopy żelazka proponuję odłączyć przewód wodny od stacji i go zaślepić.
    Odwrócić żelazko do góry stopą i zalać poprzez otworki za pomocą strzykawki roztwór do odkamieniania.
  • Poziom 17  
    czym odkamienić?

• Specjalista AGD
    Tzn odkamieniacz został wlany bezpośrednio do boilera i podgrzany czy poprostu wlany do zbiornika?
    Po jego wydaniu powinien zmienić kolor na żółty..
  • Poziom 17  
    Wlany bezpośrednio do bojlera, przy wylewaniu nie był żółty tylko jak nowy.
    Wczoraj rozebrałem całą stację i nie widziałem nic podejrzanego. Nie wiem skąd bierze się te duże ciśnienie pary, a potem woda. Jak jest ograniczane ciśnienie w bojlerze?

• Specjalista AGD
    Właśnie nie pamiętam czy jest tam na bierze czujnik ciśnienia, taki duży okrągły czy też realizowane jest to za pomocą czujnika temperatury.. hmm..
    wspominałem coś o słabo grającym zelazku to też może mieć wpływ.. a czy bez użycia pary żelazko grzeje się prawidłowo? czy kontrolą termostatu zapala się i gaśnie co pewien czas?