Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres do kawy Saeco XSMALL 8743.Woda w pojemniku na fusy

11 May 2014 12:19 26121 22
  • Level 8  
    Witam. Mam następujący problem. Od pewnego czasu mój ekspres parzy kawę ale po przepłukaniu całego układu w zbiorniku na fusy zbiera się woda. Ciasteczka kawowe też nie są takie jak dawniej tzn. są mokre. Czy przyczyną może być uszkodzona uszczelka górnego tłoka. Jeżeli tak to jak ją wymienić i jaki posiada symbol lub wymiary żebym mógł ją sam kupić.
  • Level 8  
    Ponawiam moje pytanie. Niestety wymieniłem wszystkie uszczelki i dalej mam wodę w pojemniku na fusy. Zauważyłem tylko,że woda pojawia się podczas płukania całego układu. :!: :!: :cry: :cry: :cry:
  • Level 8  
    Obserwuję dużo wyświetleń. Jednak problem pozostaje nierozwiązany.Pomocy :cry: :cry:
  • Level 11  
    Mam ten sam problem i wydaje mi się że może być to problem zaworu .U mnie zbiera się jeszcze dużo i szybko woda w tacce ociekowej
  • Level 20  
    Niestety w tym modelu wadą jest zawór podający wode na blok zaparzający. Szybko się zakamienia co powoduje że woda zamiast w całości płynąć do bloku przez przypchany zawór zwiększa się ciśnienie w układzie co powoduje że część wody wywala przez zawór bezpieczęństwa. Zawsze jak ekspres jest odkamieniany zrobić 2-3 kawy na odkamieniaczu to oczyści zawór.
  • Level 8  
    Zauważyłem w którym momencie woda dostaje się do zbiornika na fusy. Otóż otworzyłem boczne drzwiczki, żeby można uruchomić ekspres przy otworzonych drzwiczkach w prawym górnym rogu przycisnąłem drewienkiem(wykałaczką) blaszkę. Po uruchomieniu ekspresu zauważyłem że podczas cyklu płukania gdy dolny tłok idzie do góry wtedy jest wylewana woda do zbiornika na fusy. Dalej nie wiem jednak jak rozwiązać ten problem.
  • Level 20  
    Całkiem możliwe że zawór jest już lekko zakamieniony, wlej odkamieniacz i zrób pare kaw na nim. Po wszystkim sprawdz efekt.
  • Level 8  
    Rozumiem, że nie należy odkamieniać całego układu( niedawno odkamieniałem)tylko zrobić kilka kaw po wlaniu odkamieniacza. A wobec tego czy mógłbym użyć kwasku cytrynowego w ilości 50 gram na litr wody.Nie mam odkamieniacza w domu.
  • Level 20  
    Kwaskiem można odkamienić czajnik ale nie ekspres. Kup odkamieniacz Saeco wlej cąłą butelke do zbiornika wody dolej 250ml ciepłej wody i przepuść przez zawór.
  • Level 8  
    Witam, mam podobny problem, ale z ekspresem Saeco Minuto. Ekspres początkowo nie chciał robić kawy, leciała woda, a młynek dziwnie hałasował. Po otwarciu drzwiczek okazało sie, że w pojemniku na fusy są fusy, które nie mają kształtu jak zwykle, są rozmoknięte i w pojemniku widać ślady wody. Przeczyściliśmy cały ekspres. We wnętrzu odkryliśmy jeszcze jedną ciekawą rzecz. Tam gdzie jest młynek do kawy znajduje się również miejsce, gdzie można wsypać kawę wstępnie mieloną. Ponieważ używamy kawy w ziarnach nikt nie interesował się co to znaczy. I właśnie w tym miejscu znaleźliśmy drobinki kawy zmielonej. Moje pytanie pewnie będzie dziwne, ale nie chcę wysyłać ekspresu, który jest na gwarancji, jeśli wina leży po stronie któregoś z współpracowników. Zastanawiało mnie czy ktoś nie nasypał kawy mielonej tam gdzie sypie się tę wstępnie mieloną. Nikt się do tego nie przyznał. I teraz właśnie po raz drugi jest taka sama sytuacja. Czy to możliwe, że kawę, którą zmieli młynek jakoś wyrzuca, że znajduje się ona w otworze na kawę wstępnie mieloną, który sąsiaduje z młynkiem? I czy woda i rozmoknięte fusy świadczą o zepsutej uszczelce? Nie chcę wyjść na debilkę w sklepie, jeśli gdzieś muszę to trudno- wolę tutaj;) Dodam jeszcze, że młynek od tej pierwszej awarii pracuje z dziwnym dźwiękiem. Ekspres był dotąd raz odkamieniany (środkiem do tego przeznaczonym i firmowym), bo tak pokazywał wyświetlacz, a urządzenie jest prawie nowe. Pomocy...
  • Level 20  
    Wylot zmielonej kawy ziarnistej łączy się z miejscem gdzie nasypuje się już zmieloną kawe, czyli resztki zmielonej kawy pod klapką to normalne. Możliwe że ktoś wsypał za dużo kawy zmielonej co spowodował że zrobił się czop, pod klapką jest coś na wzór lejka który ma być drożny żadnego czopu z kawy wystarczy przepchać np. długopisem. Jeśli silnik młynka "dżiwnie pracuje" to albo oznaka uszkodzonego silnika lub wilgotna kawa zakleiła nacięcia na talerzykach ceramicznych. Tak czy siak proszę oddać na naprawe gwarancyjną, bo jako serwis Saeco jak silnik się rozsypie to jak zawsze po gwarancji :D a koszta nowego nie są małe.
  • Level 1  
    U mnie jest podobny problem w expresie :( Jaki moze byc koszt naprawy ?
  • Level 20  
    truska5 wrote:

cafedomino,

udzielił już wskazówki - jest nadciśnienie w obwodzie w wyniku zakamienienia (zwężenie gdzieś średnicy, a więc rośnie ciśnienie). Opisał dokładnie jak to zrobić - przepuścić sporą dawkę odkamieniacza w obwodzie z blokiem zaparzającym. Czyli zrobić kawę "bez kawy" w cyklu kawy zmielonej - wielokotnie. Koszt = koszt odkamieniacza. To właśnie to nadciśnienie powoduje, że woda zamiast dołem do tacki ściekowej wypływa spod tłoka do pojemnika na fusy.
  • Level 2  
    leotdipl wrote:
    truska5 wrote:

cafedomino,

udzielił już wskazówki - jest nadciśnienie w obwodzie w wyniku zakamienienia (zwężenie gdzieś średnicy, a więc rośnie ciśnienie). Opisał dokładnie jak to zrobić - przepuścić sporą dawkę odkamieniacza w obwodzie z blokiem zaparzającym. Czyli zrobić kawę "bez kawy" w cyklu kawy zmielonej - wielokotnie. Koszt = koszt odkamieniacza. To właśnie to nadciśnienie powoduje, że woda zamiast dołem do tacki ściekowej wypływa spod tłoka do pojemnika na fusy.
    jak w modelu Saeco włączyć cykl z kawa mielona bo jak z zasobnika zabiorę kawę ziarnista to bez niej świeci na czerwono i nie chce przelać odkamieniacza
  • Level 20  
    Jeśli ekspres nie ma funkcji zrób kawe z "kawy wstępnie zmielonej" to sobie głowy nie zawracaj i zrób kawę na odkamieniaczu, jeśli ma się odkamienic zawór to się odkamieni a to że zaparzy kawę na odkamieniaczu to nic się nie stanie."" Po wypłucz dobrze blok i zrób na czystej wodzie 2-3 kawy.
  • Level 6  
    Miałem dużo ekspresów saeco typu minuto , xsmall, liryka.... , jedynie pomaga płyta do wymiany, ekspres mieli za mało kawy, krążki są za małe i w ten sposób woda jest w pojemniku na fusy. Pozdrawiam
  • Level 20  
    Marcin2239 wrote:
    Miałem dużo ekspresów saeco typu minuto , xsmall, liryka.... , jedynie pomaga płyta do wymiany, ekspres mieli za mało kawy, krążki są za małe i w ten sposób woda jest w pojemniku na fusy. Pozdrawiam

???

wytłumacz mi"krążęk za mały" …

a może by tak ludzie DOBRZE odkamienić ekspress?!

Prawdziwie, a nie na niby. To jest KLUCZ do prawidłowej pracy ekspresu,
    a nie doszukiwanie się cudów nie wiadomo gdzie.
  • Level 6  
    Zgadzam się że odkamienienie to podstawa, ale czasem i to nie pomaga i trzeba szukać innej przyczyny.
  • Level 20  
    Marcin2239... Zainteresował mnie twój pomysł z wymianą płyty ponieważ express mieli za mało kawy... wydaje mi się że mam już wszystko sprawdzone razem z wyczyszczeniem zaworu który podaje wodę na blok zaparzający gdzie faktycznie był kamien, A tam jest już tak ciasno że nie był w stanie donikąd przepchnąć... Trafiłem do tego zaworu ponieważ miałem wrażenie że pompa się męczy przy robieniu kawy tak jakby gdzieś była niedrożność. Woda z dyszy i parę miałem w porządku. Wyczyściłem ten zawór.... Ale podczas grzebania w ekspresie zacząłem mieć problemy z wodą w pojemniku na fusy i z całkowicie rozmoczonymi fusami. Być może kawy jest mało trudno ocenić bo wszystko jest rozmoczone. Jak ustalić tą płytę? czy przy grzebaniu, a ruszałem wszystko, któres uszczelki mogli zostać nadwyrężone i dlatego mam ten przeciek???
  • Level 6  
    Rozkręciłeś zaparzacz na części pierwsze i wyczyściłeś z osadów ? ,( razem z tłokiem dolnym który odpowiada za wylanie skroplin z zaparzacza w tackę ). Sito metalowe też może być zapchane i w tedy możesz mieć wrażenie że pompa się męczy 80 % przypadków to sito.
  • Level 20  
    Marcin2239 wrote:
    Rozkręciłeś zaparzacz na części pierwsze i wyczyściłeś z osadów ? ,( razem z tłokiem dolnym który odpowiada za wylanie skroplin z zaparzacza w tackę ). Sito metalowe też może być zapchane i w tedy możesz mieć wrażenie że pompa się męczy 80 % przypadków to sito.

to było w Grudniu ub.roku ;)

nawiasem, to nic nie da. Nie tędy droga. Droga wiedzie dalej przez drożność z zaworu!. Z reguły jest tak, że jest drożny kierunek para/gorąca woda, a problem z kamieniem kumuluje się na króćcu wylotu kawy do bloku (!). Tu czasami nawet fabryczny odkamieniacz nie pomoże. Są specjalne pastylki do bloku. Po ich rozpuszczeniu taki koncentrat trzeba wstrzyknąć do zaworu strzykawką / wielokrotnie, bo z kamienia zrobiła się porcelana! Jak to zrobić bez rozbierania ekspresu, podawałem już nie raz.
  • Level 25  
    Róbcie odkamienianie przez zaparzacz (w trybie serwisowym albo jako "kawa mielona"), a nie będziecie mieli problemów z zakamienionym zaworem zaparzacza. Dotyczy to wszystkich ekspresów saeco/philips/gaggia (zawór zaparzacza) i De'Longhi (górny tłok zaparzacza)