Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon dla Studenta do 550 zł

byku40110 11 Maj 2014 12:57 687 1
  • #1 11 Maj 2014 12:57
    byku40110
    Poziom 7  

Witajcie,
    stoję przed wyborem kupna nowego telefonu. Lecz nie wiem co wybrać pomimo iż już sporo na ten temat poczytałem. Cena jaką jestem w stanie wydać to max 550 zł za telefon nowy bądz uzywany ale na gwarancji przynajmniej z 1,5 roku. Moje wymagania są nieco inne od większości postów, które widziałem więc postanowiłem napisać nowy temat. Chciałbym:

- dobra jakość rozmów
    - dobry organizer czyli funkcje kalendarza, notatek i budzika
    - dobrą baterię (jak na smartfona, fajnie żeby 2 dni wytrzymała)
    - dobry aparat/ kamerę (żeby robił przyzwoite zdjęcia np. notatek ale też żeby można nim pstryknąc przyzwoitą fotkę podczas wypadu na grill rower itp. / fajnie jakby przy tym kręcił przyzwoite filmy)
    - można dośc komfortowo surfować po internecie ( nie oczekuje jakiegoś mega szybkiego przeglądania, po prostu żeby można swobodnie sobie coś tam poczytać i koniecznie obejrzeć jakies filmiki na youtube)
    - można odczytać pliki PDF, Idealnie byłoby żeby czytał Worda, powerpointa
    - był w miarę możliwosci wykonany z dobrych materiałów

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję: obojętnie
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza: obojętnie
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon: dzwonienie, korzystanie z internetu, youtube, odczyt plikow pdf, robienie zdjęć
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    Dobra jakość rozmów, wygodne korzystanie z internetu, odczyt plikow pdf, dobry organizer(notatnik, budzik itp)
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    możliwość grania w gry, możliwosc instalacji niezlicznoej liczby programow
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    w domu
    11. 550zł.
    12. Inne wymagania.

Na telefonie nie będe:
    - grał w gry
    - instalował aplikacji (potrzebne mi są tylko najpotrzebniejsze, ktore pewno sa wbudowane)
    - nie będe oglądał fimów ( oprócz Youtube- filmiki)

Zależy mi również na prostocie, nie ma potrzebna mi masa funkcji z których nie będe korzystał.

Polecono mi kilka propozycji

LG L7 II ( dobra bateria, tani, dobry aparat, słaby procesor, tylko czy ja to odczuje? )
    xperia L ( droższa, słabsza bateria, lepszy procesor tylko czy jest mi on potrzebny? )
    Nokia lumia ( być może do moich małych wymagan windows Phone bedzie lepszy? Jesli tak to jaka lumia?)

Może jakis inny telefon? Być może jest jakis tanszy który by zaspokoił moje wymagania? Cena do 550 zł, ale jak znajdzie się tańszy, który by miał te podstawowe funkcje to oczywiscie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie :)

0 1
  • #2 16 Maj 2014 20:20
    sen5i
    Poziom 13  

Zainteresuje się omega mercury s50. Nowy można kupić za 550 pln. Duży ekran z rozdzielczością 1280x720, aparat przyzwoity. Podzespoły dobrze dobrane, telefon działa płynnie.

0