Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL40EGPS - Wymiana wyswietlacza lodowki

11 Maj 2014 15:20 5940 8
  • Poziom 9  
    Chcialbym wymienic w.w. wyswietlacz tak, aby nie uszkodzic lodówki. Czy ma moze ktos jakis link z video jak sie to robi? Moze jakis opis? Jak moglbym go wymienić? Gdzie moglbym go mozliwie tanio kupić?
    Dziękuję
    Samsung RL40EGPS - Wymiana wyswietlacza lodowki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Tu mas wszystko co potrzebujesz:
    http://www.ceneo.pl/28543428
    http://tanie-czesci-agd.pl/pl/plytka-wyswietlacza-do-lodowki-samsung-da97-05487m.html
    http://north.pl/karta/plytka-wyswietlacza-do-lodowki-samsung-da97-05487m,729-LK-0950.html
    Demontaż polega na wyjęciu wyświetlacza zaczynając od dołu, potrzebny ci będzie cieniutki nożyk, który wsuwasz w dolna szczelin i podważasz. Rób to bardzo ostrożnie bo możesz porysować drzwi lodówki.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Dziekuje bardzo
  • Poziom 12  
    Witam, Czy ktoś wymieniał sam wyświetlacz segmentowy w modelu jak w temacie? Bez wymiany całego wyświetlacza? Ma może model lub zdjęcia układów? Czy ewentualnie lodówka po odłączeniu całego wyświetlacza będzie działać , chciałbym na czas naprawy ją tak zostawić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Grzegorzxxx napisał:
    Czy ewentualnie lodówka po odłączeniu całego wyświetlacza będzie działać ,

Będzie działać, bo ustawienia są zapisane w pamięci. Co do wyświetlacza, to sprawdź najpierw wiązkę, w miejscu zawiasu.
  • Poziom 12  
    Dzięki za informację, sprawdzę wiązkę ale objawy jak typowe wypalanie segmentów ponieważ kolejno gasną (zresztą lodówka ma już ok 8 lat -wyświetlacz cały czas świeci też dziwny patent, w nowszych już jest wygaszany widocznie wiedzieli że dali d..). Każdy oferuje wymianę całego wyświetlacza ale chcę spróbować to naprawić tylko muszę wyszukać w internecie taki model.
  • Poziom 13  
    Grzegorzxxx i co udało ci się naprawić wyświetlacz ? Czy wymieniłeś cały na nowy bo mój model również dopadł ten problem :)
  • Poziom 12  
    Szczerze przeszukałem wtedy Internet za modułami wyświetlacza jakieś dziwne były i niedostępne. Używam lodówki dalej z wypalonym wyświetlaczem, ale na standardowych ustawieniach czyli jak prąd wyłącza to góra 4 piknięcia jest 7°C dol 7 piknięć jest -14°C. Jak dla mnie nie warto było inwestować w tyluletnią lodówkę.
  • Poziom 13  
    Grzegorzxxx napisał:
    Szczerze przeszukałem wtedy Internet za modułami wyświetlacza jakieś dziwne były i niedostępne. Używam lodówki dalej z wypalonym wyświetlaczem, ale na standardowych ustawieniach czyli jak prąd wyłącza to góra 4 piknięcia jest 7°C dol 7 piknięć jest -14°C. Jak dla mnie nie warto było inwestować w tyluletnią lodówkę.

Dzięki z odpowiedź ....na necie znalazłem coś takiego ale po symbolu SF61062HJ-1 spisanym z płytki led

www.drive2.ru/b/463619799163863481/

Widać że wschód z tym trochę już powalczył ....Ja jakoś nie mogę odkleić to z tej żywicy , u mnie jakoś mocno trzyma i przy podważaniu niszczy mi z bardzo tą obudową led....więc będę szukał innego sposobu ....na razie pracuje tak jak u ciebie bez dokładnych wskazań i na czuja do czasu aż nie znajdę coś na zbiórce starego sprzętu bo kupno nowej w sklepie się już nie opłaca tym bardziej że ma 10 lat :D ....