Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router - Router i podłączenie

11 Maj 2014 15:35 1089 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  Zakupiłem dziś router dlingo RT-N150 i mam nieziemski problem z uruchomieniem go. Mam internet z "kabla" router podpięty pod prąd kabel z internetem wpięty w żółte gniazdko a z routera kabel lan do komputera stacjonarnego. Nastepnie w instrukcji opisane jest że należy się połączyć po przez przeglądarke ze stroną 192.168.0.1 by skonfigurować go. I tu zaczynają się schody. Ta strona w ogóle mi się nie wczytuje router na nic nie reaguje dodatkowo nie mam połączenia z siecią na stacjonarnym komputerze. Bardzo bym prosił was o pomoc z uporaniem się z tym. Dodam że router kupiłem tylko i wyłącznie po to by mieć sieć wi-fi w domu dla telefonów komórkowych.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Witaj.
  Z jakiego kabla? Jest to jakaś sieć lokalna, kablówka, łącze DSL?
  Na komputerze, na którym obecnie działa internet uruchom wiersz polecenia i wydaj tam polecenie ipconfig /all - wynik zamieść na forum.
 • Poziom 2  
  Z tego co się orientuje to sieć lokalna

  ipconfig

  Router - Router i podłączenie
 • Moderator - Komputery Serwis
  Zapisz sobie dane dotyczące karty sieciowej, gdyż mogą się one przydać później. Połączenie sieciowe jest u Ciebie konfigurowane statycznie, dlatego nie możesz się połączyć z routerem.

  Wejdź w panel sterowania -> połączenia sieciowe, znajdź połączenie lokalne (związane z kartą Broadcom), wybierz właściwości tego połączenia. Na liście składników połączenia znajdź protokół internetowy (TCP/IP) i wybierz jego właściwości. Ważne - nie pomiń tego kroku - przepisz wszystkie aktualne ustawienia na kartkę. Jeśli coś Ci źle pójdzie - wrócisz do tych ustawień, bez nich nie będziesz miał dostępu do sieci. Jak już przepiszesz to zaznacz w pierwszej sekcji Uzyskaj adres IP automatycznie, a w drugiej Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie. Potwierdź. W tym momencie chwilowo nie masz internetu. Podłącz router (tak jak to robiłeś - kabel od dostawcy do żółtego portu Internet, kabel z komputera do dowolnego z pozostałych portów). Włącz router, odczekaj minutę i spróbuj wejść na stronę konfiguracji routera - http://192.168.0.1 - zaloguj się jako admin. Jeśli ten router ma możliwość pominięcia autodetekcji parametrów lub przełączenia się od razu do trybu zaawansowanego, zrób to.
  W górnym menu wybierz SETUP, w menu po lewej INTERNET (zdjęcie 1). Internet connection ustaw na static ip (zdjęcie 2). Kolejno wprowadź (dane z Twojego polecenia IPCONFIG) - czyli adres IP, maskę podsieci, bramę domyślną i dwa serwery DNS. MTU pozostaw domyślne, kliknij przycisk Clone Your PC's MAC Address. Powinien się ustawić w polu obok adres fizyczny Twojej karty sieciowej (również widoczny na zrzucie IPCONFIG). Jeśli się ustawi jakiś inny, wpisz adres fizyczny z IPCONFIG w jego miejsce. Zatwierdź zmiany.
  W kolejnym kroku w górnym meny wybierz SETUP, w menu po lewej WIRELESS SETTINGS (zdjęcie 3). Wybierz przycisk Manual Wireless Network Setup. Ustaw tak, jak na zdjęciu 4, w Wireless Network Name wpisz jedynie nazwę swojej sieci WiFi (wymyśl ją). Security Mode ustaw na Enable WPA/WPA2... (zdjęcie 5). Cipher type ustaw na AES (chyba że bezprzewodowo będą się łączyć komputery z systemem starszym niż Windows XP SP3 - wtedy pozostaw AUTO). Jako network key ustaw hasło, które będzie zabezpieczać sieć bezprzewodową (minimum 8 znaków, ale odradzam stanowczo hasła typu 12345678 - najlepiej mieszanina literek i cyferek, bez wyrazów słownikowych - trudniej takie hasło złamać). Nazwę sieci oraz to hasło zapisz w swoich notatkach, będzie potrzebne do podłaczania w przyszłości nowych urządzeń przez WiFi. Zatwierdź zmiany.
  Ostatnim opcjonalnym krokiem jest wyłączenie mechanizmu WPS, który ma wiele wad i w niektórych implementacjach może ułatwić włamanie się do sieci. W górnym menu wybierz ADVANCED, w lewym WIFI PROTECTED SETUP (zdjęcie 6). Wyczyść kratkę przy ENABLE i zapisz zmiany. Możesz się upewnić, czy dostęp zdalny do routera jest wyłączony, ale domyślnie powinien być właśnie wyłączony.

  To jest podstawowa, ale wystarczająco bezpieczna konfiguracja, która powinna Tobie zadziałać.

  Router - Router i podłączenie Router - Router i podłączenie Router - Router i podłączenie Router - Router i podłączenie Router - Router i podłączenie Router - Router i podłączenie