Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsun NP300E5C - brak zasilania kamerki zintegrowanej

Remus_M 11 Maj 2014 15:42 918 7
  • #1 11 Maj 2014 15:42
    Remus_M
    Poziom 8  

Witam,
    Poszukuję porady jak włączyć zasilanie kamerki internetowej zintegrowanej w samsungu mp300e5c, problem jest następujący :
    W menedżerze urządzeń kamerka jest zainstalowana, jest włączona i ma aktualne sterowniki. Początkowo chatroulette pokazywało że kamerka jest zajęta przez inny program, po upewnieniu się na laptopie był zainstalowany cyberlink you cam, usunąłem go, włącznie z kluczami w rejestrze systemu ale problem nie zniknął. Sprawdziłem proces explorerem, żaden inny proces nie wykorzystuje już kamery , ale ta wciaż nie jest widoczna. Okazuje się że jej stan zasilania to D3 - czyli wyłączone zasilanie i tu pojawia się pytanie w jaki sposób ją włączyć, kamera jest software'owo tip top ale nei wiem w jaki sposób włączyć zasilanie na D0. System to widnows 7 home premium. Proszę o podpowiedzie. Pozdrawiam

0 7
  • #2 11 Maj 2014 18:03
    boro1234567
    Spec od komputerów

Zmierz miernikiem czy jest zasilana.

0
  • #3 11 Maj 2014 18:21
    Remus_M
    Poziom 8  

Laptop jest jeszcze na gwarancji i na dodatek nie jest mój więc nie mogę ingerować specjalnie w jego obudowę, poza tym zasilania na 99 % nie będzie bo jak pisałem jest w stanie D3 - czyli całkowitego offline i nie wiem czy ktoś w jakiś sposób to przestawił czy jest spieszona i dlatego system zwraca taką wartość stanu zasilania. Upewnie się czy nie da sie rozebrac obudowy matrycy tak żeby laptop nie stracił gwarancji ale właścicielka na pewno się na to i tak nie zgodzi dlatego szukam jakiegoś software'owego rozwiązania problemu.

0
  • #4 11 Maj 2014 19:21
    boro1234567
    Spec od komputerów

Sprawdź czy kamera działa na systemie live np. Linuxie z płyty.

0
  • #5 13 Maj 2014 16:37
    Remus_M
    Poziom 8  

Na weekend powinienem zorganizować płytkę z linuxem live , jeżeli kamera nie będzie działała w linuxie to znaczy że jest uszkodzona mechanicznie czy wciąż nie wyjaśni to do końca sprawy ? Nie ukrywam że mechanicznie nie za bardzo była taka możliwość zwłaszcza że jak wspomniałem ma programowo odcięte zasilanie ( stan D3). Specjaliści z SAMSUNGA odpisali mi że nie potrafią pomóc inaczej niż poprzez system recovery a ja wcale nie chce tego robić. Jedno jest pewne specjaliści to tam się klientem nie zajmują.

0
  • #6 17 Maj 2014 23:25
    Remus_M
    Poziom 8  

Witam,
    Knoppix również nie widzi urządzenia, tak więc nie jest to tylko problem systemowy ? Proszę o pomoc ponieważ rozważam oddanie komputera na gwarancję. Pozdrawiam

0
  • #7 17 Maj 2014 23:41
    nanab
    Poziom 26  

Czy kamerka w tym modelu nie ma swojego Fn?

0
  • #8 23 Maj 2014 18:57
    Remus_M
    Poziom 8  

Jeżeli chodzi Ci o klawisz funkcyjny to nie ma albo nie znalazłem chociaż bardzo dokładnie przeszukałem bo to była pierwsza moja myśl

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo