Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pieca akumulacyjnego do licznika elektronicznego

waga2 11 Maj 2014 17:08 1506 12
  • #1 11 Maj 2014 17:08
    waga2
    Poziom 5  

Witam. Ponieważ kilka dni temu wymieniono mi licznik tarczowy dwutaryfowy , na licznik elektroniczny , co skutkuje brakiem zasilania stycznika sterującego piecami akumulacyjnymi. Zakupiłem więc [ w hurtowni elektrycznej programowalny zasilacz do sterowania stycznikiem]. I mam takie pytanie . Czy z tego nowego licznika powinien być wyprowadzony jakiś przewód podający '' fazę '' na zasilacz w godzinach załączania taryfy G12 ?. [ Takiego przewodu nie ma wyprowadzonego].Czy też w jakiś inny sposób należy podać napięcie na zasilacz sterujący stycznikiem. Fachowiec który wymieniał licznik powiedział że przy podłączaniu pieców nie trzeba będzie rozplombowywać licznika. Dziękuję za wszelką pomoc.

• #2 11 Maj 2014 17:33
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Przeczytaj instrukcję pieca. Co tam napisali?

• #3 11 Maj 2014 17:56
    waga2
    Poziom 5  

Jeżeli chodzi o instrukcję do pieca to takowej nie ma , ponieważ piece nie są już pierwszej młodości. Są to piece szamotowe na okrągłe grzałki

• #4 11 Maj 2014 18:02
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Wykonać zasilanie i sterowanie piecem we właściwych godzinach II taryfy rozliczeniowej.
    Całość instalacji na dzień dzisiejszy pracuje już w dwóch taryfach.

• #5 11 Maj 2014 18:27
    zbich70
    Specjalista elektryk

waga2 napisał:
    Czy z tego nowego licznika powinien być wyprowadzony jakiś przewód podający '' fazę '' na zasilacz w godzinach załączania taryfy G12 ?.

Nie jest to praktykowane.
    Potrzebny jest własny zegar sterujący. Jeśli go zakupiłeś, to ustaw czas bieżący i strefy II taryfy aby przełączał razem z licznikiem. Co jakiś czas sprawdzaj czy i jakie pojawiają się rozbieżności, ewentualnie koryguj.

• #6 11 Maj 2014 18:29
    waga2
    Poziom 5  

Tak jak napisałem w pierwszym poście zakupiłem sterownik [ programowalny ] do zasilania stycznika , ale moje pytanie dotyczy tego jak go [ ten sterownik ] podłączyć do elektronicznego licznika . Zbich a powiedz skąd wziąć zasilanie tego programatora. czy normalnie z bezpieczników , już za licznikiem ?

• #7 11 Maj 2014 18:34
    zbich70
    Specjalista elektryk

Co to za "sterownik"? Typ, model, link jakiś podasz?

Jeszcze raz powtórzę - z licznika nie uzyskasz sygnału załączenia II taryfy.

• #8 11 Maj 2014 18:36
    Maciek051996
    Poziom 27  

Tak zasilanie bierzesz normalnie z bezpiecznika.

• #9 11 Maj 2014 18:39
    waga2
    Poziom 5  

Już podaję. Jest to'' zegar sterujący 24-270VAC/DC PCZ-521''

• #11 11 Maj 2014 18:44
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

waga2 napisał:
    powiedz skąd wziąć zasilanie tego programatora. czy normalnie z bezpieczników , już za licznikiem ?

Przecież schemat masz dołączony. Jeśli nie potrafisz z niego skorzystać, to zleć wykonanie podłączenia komuś, kto będzie wiedział.

• #12 11 Maj 2014 18:53
    waga2
    Poziom 5  

retrofood . Jak myślisz jeżeli chciałbym zrobić tak jak Ty mi radzisz to prosiłbym o poradę ?. Bardzo dziękuję Panowie za pomoc. Pozdrawiam.

• #13 11 Maj 2014 18:56
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Czyli chcesz zrobić sam, a nie umiesz.
    Kolejny "elektryk".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME