Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wielu urządzeń jednym pilotem

11 Maj 2014 17:40 5274 20
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie moje pytanie jest takie posiadam telewizor Samsung Smart Tv i ma
    do niego podłączony Dekoder wkurza mnie korzystanie z 2 pilotów po konfiguracji wszystko działa oprócz tego gdy telewizor wyłączam nie wyłącza się dekoder może mi ktoś wyjaśnić co może być nie tak telewizor jest z 2013 roku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Tam jest takie coś jak menadżer urządzeń a potem konfiguracja pilota uniwersalnego
  • BotlandBotland
  • Poziom 12  
    Co czy posiadam ?

Dodano po 4 [minuty]:

Chodzi mi o to że ten pilot co mam teraz do samsung tv normalnie mi przełącza programy na dekoderze i nie muszę używać pilota od dekodera tylko mi się dekoder
    nie chce wyłączać gdy wyłączam tv o to mi chodzi

Dodano po 4 [minuty]:

A i mam jeszcze drugi pilot Smart Touch ale nie wiem czy to coś da
  • Poziom 12  
    a to musi być pilot uniwersalny a ciekawe czy zadziała
  • Poziom 12  
    poprawną konfigurację dla pilota uniwersalnego
  • Poziom 12  
    Tak robiłem krok po kroku
  • Poziom 12  
    To tak robiłem to mówisz że nie wyłączy dekodera jak wyłączę tv nawet jak wszystko będzie dobrze
  • Poziom 12  
    Ale muszę powiedzieć że mi wcześniej wyłączało i dekoder tylko nie wiem czy coś samo się poprzestawiało czy ja coś przestawiłem
  • Warunkowo odblokowany
    tomala59 napisał:
    Witam serdecznie moje pytanie jest takie posiadam telewizor Samsung Smart Tv i ma
    do niego podłączony Dekoder wkurza mnie korzystanie z 2 pilotów po konfiguracji wszystko działa oprócz tego gdy telewizor wyłączam nie wyłącza się dekoder może mi ktoś wyjaśnić co może być nie tak telewizor jest z 2013 roku

Jaki dokładnie telewizor i jaki dekoder?
    Ja zamieniłem dekoder na moduł CI i teraz nie mam problemów z pilotami.
  • Poziom 12  
    Dekodera chyba były

Dodano po 1 [minuty]:

dekoder HD 3000 A JEŚLI CHODZI O MODUŁ TO PRAWDA ŻE JAK POJAWI SIĘ AKTUALIZACJA TO TRZEB RĘCZNIE KODOWAĆ WSZYSTKIE PROGRAMY

Dodano po 14 [minuty]:

A jeśli chodzi o model telewizora to UE40F7000

Dodano po 13 [minuty]:

czy to prawda że po aktualizacji dekodera na module trzeba ręcznie kodować kanały
  • Poziom 33  
    Witam
    Dementuję szerzące się pogłoski jakoby pilot z Samsunga nie wyłączał podpiętego do niego dekodera :).
    Posiadam TV serii 6000 ( 32F6270 konkretnie ) i dekoder kablówki dostarczony przez Multimedia, zarówno włączenie jak i wyłączenie obsługuje pilot Samsunga i nic nie trzeba kombinować.
    Sporadycznie przy jakichś funkcjach TV prosi o wciśnięcie klawisza STB ale statystycznie dzieje się to raz na kilkaset włączeń wiec nie analizowałem w jakich przypadkach się to dzieje.
    TV w czasie konfiguracji rozpoznał typ tunera i z tego co pamiętam poprosił o numer seryjny.
    Przy okazji chciałem też potwierdzić że podpięty Raspberry Pi z zainstalowanym XBMC jest również obsługiwany z poziomu pilota od TV tym razem bez konfiguracji :).
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Mi się właśnie dziś wyłączył razem z TV i tak się wyłącza raz na jakiś czas

Dodano po 9 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno ważne pytanie gdy dekoder się nie wyłączy i będzie świecić całą noc dekoder to może się cos stać