Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co się mogło stać? Creative Four Point Surround FPS 1600

11 Maj 2014 17:58 2682 17
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z głośnikami. Tydzień temu chciałem przepiąć owe głośniki do laptopa ale gdy już wszystko odłączyłem i podpiąłem do laptopa to nie chciały hulać. Próbowałem przepinać na różne sposoby ale nic nie pomagało. Postanowiłem, że sprawdzę je z powrotem na pierwszym komputerze, jednak jest taki sam efekt. Sprawdziłem bezpiecznik w subuferze ale jest cały, przepinałem głośniki na inne wejścia ale nic nie pomogło. Moje pytanie w związku z tym jest krótkie. Co zrobić żeby głośniczki dalej szalały? Mam je już bardzo długo i nic się z nimi nie działo i nagle teraz. Proszę o jakaś pomoc. Z góry dziękuje.
  • Poziom 6  
    Tak świeci dioda jeszcze nie jestem takim kretynem :D, w laptopie nie mam wyjścia line
  • Poziom 6  
    Dobra moja pomyłka xd Wejście w laptopie jest sprawdzone bo słuchałem tam muzyki na słuchawkach
  • Poziom 43  
    Teoretycznie mogła spalić się końcówka mocy ale zanim to będzie pewne trzeba by sprawdzić czy kabel sygnałowy nie jest uszkodzony. Nie wiem czy jest on na stałe i jeśli nie jest to podstaw inny.
    Jak jest to pozostaje rozkręcenie głośników i pomiar przejść na kablu sygnałowym.
  • Poziom 6  
    Właśnie już tak zrobiłem tylko ze pożyczyłem od kumpla kabel na 1 wejście a ja mam normalnie na 2. Ale wydaje mi się że tu dużej różnicy nie ma.
  • Poziom 43  
    Sprawdź miernikiem te kable bo może kolejny być uszkodzony.
    Jak nie masz miernika albo nie wiesz jak to zrobić to daruj sobie próbę naprawy i od razu idź do serwisu.
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem oba kable i oba są dobre.
  • Poziom 6  
    Tak, zapomniałem dodać ze jak włączam głośniki potencjometrem to słychać charakterystyczny dźwięk załączania głośników. Także gdy są włączone a np dzwoni mi telefon to są charakterystyczne sprzężenia
  • Poziom 43  
    To raczej wzmacniacz (końcówka mocy) pracuje poprawnie. Nie wiem czy na pilocie jest jeden czy dwa potencjometry, ale z opisu wynika że ten od regulacji głośności ma od razu włącznik. Mam zestaw T7900 i tu po kilku latach potencjometr bardzo przerywał przez co dźwięk sam z siebie grał na różnym poziomie.
    Rozkręć pilot i pomierz czy zmienia się napięcie z potencjometru jeśli nim kręcisz.
  • Poziom 6  
    Napięcie jest mniej więcej cały czas stałe kolo 10.7 V ale sprawdzałem opór to rezystancja zwiększa się przy kręceniu, jednak gdy dam na full to rezystancja zamiast pokazać swoja max wartość wynosi ona 0 omów
  • Poziom 6  
    Chyba że tak :D
    Co się mogło stać? Creative Four Point Surround FPS 1600 Co się mogło stać? Creative Four Point Surround FPS 1600
  • Poziom 11  
    Ja bym obstawiał przewód sygnałowy.