Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lusterko automatycznie ściemniające się

13 Kwi 2005 18:51 2395 8
  • Poziom 20  
    Witam

Gdzieś widziałem ogłoszenie o sprzedaży lusterka wewnętrznego z automatycznym ściemnianiem - ale niestety gdzieś mi to ogłoszenie umknęło.

O co w tym chodzi?

Czyżby szkło samo się ściemnia gdy np padają na niego światła reflektrów?
    Fajny patent :-)
    Może warto by o taki gadzet stuningować.
  • Spec od Mercedesów
    Właśnie mam coś takiego przed sobą. W środku jest niewielka płytka, wyprowadzone są dwa czujniki oświetlenia: jeden do przodu, jako czujnik światła na zewnątrz, oraz drugi przez otwór w lustrze skierowany jest do tyłu w celu rozpoznania niekorzystnego oświetlenia oślepiającego. Dodatkowo do płytki dochodzi sygnał o załączonych światłach zewnętrznych (chyba jako sygnał do załączenia całego układu) W wyniku przetworzenia tych wszystkich danych powstaje sygnał który doprowadzony jest dwoma kabelkami do dwóch elektrod na lustrze. Lustro jest wykonane jak wyświetlacz ciekłokrystaliczny, po podaniu napięcia ciemnieje. Te kabelki mają również wyprowadzenia na zewnątrz, do lusterek bocznych, zewnętrznych, które już działają bez elektroniki. W środku jest jeszcze zworka, która pozwala wybrać jeden z dwóch poziomów intensywności ściemniania
    Właśnie też przymierzam się do praktycznego zastosowania tego ustrojstwa. :)

Pzdr.
  • Poziom 20  
    How much takie coś kosztuje?

Masz może tego więcej?
  • Spec od Mercedesów
    Moje kosztuje (po cenach nowego ) 1580 złotych
    Więcej nie mam :cry:
  • Poziom 12  
    Witam.
    Takie lusterka montowne są (i były) w autkach marki CHRYSLER. Patent jest rewelacyjny.
    GAD.
  • Poziom 12  
    Witam mozesz takiego lusterka tez szukac np.w jakims rozbitym BMW mam osobiscie 520 diesel z 2000roku i tez takie lusterka są zamontowane.Mozna napewno gdzies trafic z demontażu i taniej jak nowe.Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Renault Megane II - w tym samochodzie też są montowane.Posiadam , fajna sprawa.Wieczorem kiedy jest ciemno światła pojazdów jadących z tyłu nie oślepiają nas w lusterku wstecznym.
  • Poziom 1  
    Mam takie lusterko. Ma kostkę na siedem kabelków. Do płytki na lusterku dochodzi pięć kabelków. Jest to lusterko z modelu E39. Czy ma ktoś może schemat podłączenie takiego lusterka?
  • Poziom 37  
    Byly rowniez ( i sa ) w lexusach (nawet tych starych) oraz infiniti ( nissan) nawet z lat '90. Spotkalem sie tez w acurach (honda) ale nie w tak starych jak te poprzednie. Pozdrawiam