Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c5 2003 HDI Hydroactive i urwany przewód.

osaosa 12 Maj 2014 01:01 2112 4
  • #1 12 Maj 2014 01:01
    osaosa
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Poproszę o radę , mam citroena c5 2003 HDI Hydroactive i następujący problem: mam przy przednim kole od pasażera urwany przewód, który idzie do koła. Do czego to przewód i czy taki przewód (raczej elektryczny) można złączyć? Na zdjęciu zaznaczony strzałką.

Citroen c5 2003 HDI Hydroactive i urwany przewód.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Maj 2014 07:24
    fjodek
    Użytkownik obserwowany

Nie palą Ci się żadne kontrolki? To jest od czujnik zużycia klocków hamulcowych.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Maj 2014 07:27
    pioart
    Poziom 37  

Nie chcę być złośliwy, ale czy to taki problem zdemontować koło i przeprowadzić oględziny?

0
  • #4 12 Maj 2014 13:43
    elemen_th
    Poziom 29  

Pewnie jak to w polandii ktoś poucinał kable od kontrolki zużytych klocków bo przecież miały 1,5mm i można jeszcze jeździć a lampka w oczy raziła. W każdym z moich 5 aut były poucinane, tym co ucinali to sam bym poucinał ale ręce.

0
  • #5 26 Maj 2014 16:35
    osaosa
    Poziom 9  

Przewody te ucięte- chyba jak pisze elemen-th sa od czujników klocków hamulcowych - bo odcięte są po obu stronach, przy obu przednich kołach.
    Były mocowane w górnym uchwycie.
    Podobno klocków jak się nie da z citroena - to czujnik sygnalizuje do wymiany je.

Co zrobić z przewodami - tym co do auta idzie pod maskę; zapewne jest zasilany? (gdzie je odpiąć, czy taśmą izolacyjną wystarczy ) , czy może to mieć wpływ na elektronikę, na komputer - bo miał dziwne komunikaty (że przegrzany - jak dopiero było po ruszeniu) a ostatnio nie jeżdzony przez tydzień i rozładowany został akumulator - że nic nie działało, nawet c.zamek, syrena.

Jak powinno się doładowywać akumulator - czy jak jest wpięty do auta czy trzeba odpiąć klemy?
    Jeśli odpiąć klemy - to czy nie zresetuje się komputer (ile czasu) ?
    Uwaga dla innych użytkowników (z innych marek) - zielony kolor klemy to minus a czarny - to plus !!!

0