Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z korzystaniem z komputera i internetu

12 May 2014 17:31 2751 37
  • Level 9  
    Witam, problem tkwi w chodzeniu po necie - otwieraniu kilku stron lub graniu np. w sfgame.pl czy facebook czy tez oglądanie filmików np. youtube. Rano jak wchodzę przed 5 to wszystko śmiga nic nie zacina nie zamula... Teraz po południu to masakra, wszystko tnie, wolno chodzi cały internet, komputer... Brak wirusów, wszystko wyczyszczone wszystkim co się dało. Skanowałem online też czysto. Avast nic nie wykrywa, żadnych szpiegów błędów itp.
    To samo na Chrome, Opera, FF.

Mój sprzęt to laptop samsung R610
    Intel Core 2 Duo CPU T5800 2.00 Ghz (2 CPUs) 2.00 Ghz
    4096 MB RAM
    directx 11
    NVidia GeForce 9200 M GS
    Windows 7 ultimate 32bitowy 6.1

Internet UPC 25 Mb/s
    Połączone mam przez WFi kartą na USB TP Link TL-WN822N 300 Mbps, bo ta karta w laptopie zrywa połączenie.

Czekam na pomoc. Dziękuje.
  • Level 33  
    sokolzblewo wrote:
    Rano jak wchodze przed 5 to wszystko smiga nic nie zacina nie zamula.. teraz po poludniu to masakra

Komputer przez cały ten czas był włączony? Jak wyglądają temperatury? HWMonitor i screen.

sokolzblewo wrote:
    Brak wirusow wszystko wyczyszczone wszystkim co sie dalo. skanowalem online tez czysto. Avast nic nie wykrywa, zadnych szpiegow błedów itp..
    (...)
    bo ta karta w laptopie to zrywa połaczenie.

Avast nigdy nic nie wykrywa. Dokonaj skanowania programem MBAM oraz Adwcleaner (opcja szukaj i usuń).
  • Level 33  
    Na początek jak się sprawuje na RJ45? pingi jakie są dla pewności smart hdd.
  • Level 9  
    Komputer wyłączam na noc.
    Na RJ45 tak samo źle działa
  • Level 43  
    sokolzblewo wrote:
    nie moge znalesc tego smart HDD

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    I weź nie dawaj takich płacht grafiki! Masz przecież opcję Miniaturka.
  • Level 33  
    Pokaż jeszcze początkowe atrybuty SMART.
  • Level 39  
    Pingi możesz sobie sprawdzić w wierszu polecenia za pomocą komendy PING i adres strony np. ping www.google.pl
    sokolzblewo wrote:
    Avast nic nie wykrywa, żadnych szpiegów błędów itp.

Avast to najgorszy program antywirusowy jaki istnieje, dziurawy jak ser Szwajcarski. Skoro coś przepuścił to i ci tego nie wykryje. Zmienić na Comodo Internet Security lub ewentualnie Avire Free. Wykonać skany Malwarebytes Anty Malware (skan pełny) i ADW Clenaer - usunąć co znajdą.

Pokaż co nasz w autostarcie - zrzuz z msconfig załadki uruchamianie.

Dodano po 2 [minuty]:

sokolzblewo wrote:
    Połączone mam przez WFi kartą na USB TP Link TL-WN822N 300 Mbps, bo ta karta w laptopie zrywa połączenie.

Pokaż zrzut dla swojej sieci z programu Insidder z miejsca, w którym zazwyczaj siedzisz z laptopem. Gdy masz słaby zasięg (podejrzewam, że tak jest skoro laptopowa karta zrywa) to prędkość internetu będzie spadała i może mulić.

Także przydałoby się sprawdzić czy wina nie stoi po stronie UPC. To dobry dostawca, ale może akurat wyjątkowo coś jest nie tak i ci nie wyrabia w południe, gdy wtedy jest największe natężenie w sieci. Gdy internet ci przymula podłącz pod swój router jakiś inny pc i zobacz czy na nim także będzie przymulać.
  • Level 9  
    Poniżej przedstawiam zrzuty, o jakie prosicie.
    Czyli tamte antywirusy będą dobre ? można je instalować ?
    Problem z korzystaniem z komputera i internetu Problem z korzystaniem z komputera i internetu Problem z korzystaniem z komputera i internetu Problem z korzystaniem z komputera i internetu
  • Level 39  
    Zasięg z routera masz na granicach zerwania połączenia (ta sieć UPC co zaznaczyłeś na zrzucie to na pewno twoja?), nie dziw się, że czasami ci muli.
    Dysk sprawny, autostart także ok.
    Stań gdzieś bliżej routera z laptopem i obserwuj czy będą zmiany w kwestii działania internetu.
    sokolzblewo wrote:
    Czyli tamte antywirusy będą dobre ? można je instalować ?

Jak najbardziej :)
  • Level 9  
    mój zasięg jest ten wyżej z niebieską gwiazdką.
  • Level 28  
    Ustaw na routerze kanał 10 i sprawdź.
  • Level 39  
    Było trzeba odrazu napisać, że twój to ten z gwiazdką :) ten zasięg jest dobry.
    ergie wrote:
    Ustaw na routerze kanał 10 i sprawdź.

Ja bym proponowała jednak 3 lub 2.

Avasta wywalić zmienić na skuteczny pakiet Comodo internet security lub ewentualnie Avira Free.

Dodano po 1 [minuty]:

kasiunia7777 wrote:
    Wykonać skany Malwarebytes Anty Malware (skan pełny) i ADW Clenaer - usunąć co znajdą.

To wykonane?
  • Level 28  
    kasiunia7777 wrote:
    Ja bym proponowała jednak 3 lub 2.

Największym jego przeciwnikiem jest to co prawie pokrywa jego całą sieć,

kanał 10 lub 2 - testuj :)
  • Level 9  
    Wszystko wykonane, combo znalazł jakieś śmieci to usunąłem, zmieniłem na kanała 2 zobacze jutro czy jest zmiana.
  • Level 9  
    źle napisałem , chodziło mi o Comodo internet security to mam zainstalowane już i wszystko nim zrobiłem, ale dalej widze już teraz ze chodzi jak chodziło wszystko czyli wolno... to chyba komputer słaby na te gry flash i przeglądanie stron www. :(
  • Level 39  
    Czy wykonałeś skany Malwarebytes Anti Malware i ADW Cleaner?
    Do tego jeszcze zrób defragmentację dysku.
    Komputer spokojnie ci wystarczy do flasha ja mam gorszy (zintegrowana grafika, 3GBram, cpu podobny) i jakoś daje radę oczywiście nie we wszystkie gry flash, bo mam kiepską grafikę, ale większość daje radę. Ty masz grafikę geforce dużo wydajniejszą od mojej. Nie korzystaj z chrome, bo jest ciężki lepiej opera czy firefox.
  • Level 9  
    wykonałem skany Malwarebytes Anti Malware i ADW Cleaner wszystko co znalazły wyrzuciłem. Jak tą defragmentacje zrobić? probowałem juz opere też mam zainstalowaną to samo widzę. Może ustawienia przeglądarek trzeba jakoś przestawić.

Dodano po 11 [minuty]:

wykonanie przed chwilą speed testem , ale ogólnie tragedia tak strony przycinają się aż nie chce się po nich chodzić :(
    http://www.speedtest.pl/test/85302373
  • Level 39  
    Pomierz jeszcze temperatury laptopa przez HW Monitor. Czyszczony był kiedykolwiek z kurzu? jak temperatury masz 70 stopni i więcej to źle - oczywiście w stresie w spoczynku w okolicach 45-50 powinny być.
    Ad block do przeglądarki zainstalowany?
    Łącze masz ok.
  • Level 9  
    Ad block nie używam
    poniżej temperatury komputera 5minut po włączeniu

czyszczony z kurzu był ale tylko troche dmuchany z ust po rozkreceniu nie całej obudowy
  • Level 39  
    Temperatury dość spore jak na tylko 5 minut pracy i jeżeli zbytnio nic nie robisz na PC.
    sokolzblewo wrote:
    czyszczony z kurzu był ale tylko troche dmuchany z ust po rozkreceniu nie całej obudowy

To nie czyszczenie i takie rzeczy nic nie dają.
    Rozkręcaj, wyjmij wentylator i kurz co siedzi za nim.
    Jak procesor się grzeje, obniża taktowanie przez co zmniejsza się wydajność.

Zobacz jeszcze jak się będzie grzał przy teście programem OCCT, wystarczy 10minut testu. Włącz HW monitor podczas testowania.
  • Level 9  
    narazie wygląda tak:

po 10 minutach wstawię następny
  • Level 9  
    dochodziła nawet do 85.. laptop strasznie gorący w lewym dolnym rogu. ledwo można dotknąć. nie wiem jak go całego rozkręcić, zawsze gdzieś coś trzyma i nie da sie całego wyciągnąć środka.
  • Level 9  
    Ok zaraz wezmę się za rozkręcanie :) o wyniku napiszę później
  • Level 39  
    Tylko uważaj, bo do prostych to nie należy trzeba wszystko rozkręcić i możesz coś popsuć. Czasami lepiej oddać do serwisu.
  • Level 9  
    wyczysciłem ale teraz trochę głośno chodzi wiatrak :) nie wiem czy się uciszy czy nie, najwyżej jutro rozbiorę jeszcze raz.

p.s temperatura doszła do 57 stopni i wiatrak ucichł.

i znowu głośny

• Level 18  
    Pokaż screen z managera zadań, zakładka procesy.