Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletacja zestawu audio-rtv denon

MGM9 12 Maj 2014 18:20 1980 23
  • #1 12 Maj 2014 18:20
    MGM9
    Poziom 9  

Posiadam tv32 samsung 2(HDMI OUT IN) , konsolę , dekoder , odtwarzacz , urządzenie tv android . Przymierzam się obecnie do zakupu amplitunera i zestawu kolumn denon avr-x500 . Jestem młody więc nie stać mnie obecnie na zakup lepszej jakości zestawu , a chce skompletować przyzwoity sprzęt . Do denona mam zaufanie bo mam słuchawki . Moje pytanie jest jak połączyć razem, tyle urządzeń żeby nie musieć w kółko czegoś wpinać i wypinać ;) . Rozumiem że trzeba zastosować switch hdmi , oraz switch spdif . Teraz zacznę łopatologicznie teoretycznie :) Jak mam telewizor to do wyjścia hdmi podpinam amplituner . Łączę oba te urządzenia kablem optycznym ? I będzie dźwięk na innych urządzeniach ? Bo konsola , dekoder , odtwarzacz , android też mają wyjście optyczne . A do tych urządzeń "wejściowych" to podpinam switch kablami hdmi , switch hdmi pod wejście . Amplituner pod wyjście , ale co dalej z tym spdif kablem ooptycznym ?
    Pozdrawiam specjalistów ! :)

0 23
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2014 16:23
    intenso
    Poziom 38  

Ten denon ma funkcję HDMI Pass Trought czyli przepuszcza obraz i dźwięk gdy jest wyłączony.
    Podaj modele urządzeń lub wstaw chociażby zdjęcia z ich tylnymi ściankami.Powinno się obyć bez większych problemów aby to wszystko ze sobą podłączyć.
    Na dzień dobry możesz podłączyć do tego amplitunera trzy urządzenia posiadające wyjście HDMI.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Maj 2014 17:47
    grubs
    Poziom 32  

Dokładnie jak wyżej 4 kable HDMI i jeden optyczny z TV do amplitunera załatwia wszystko.
    Pozostaje niezidentyfikowane urządzenie TV android.

0
  • #4 18 Maj 2014 20:41
    MGM9
    Poziom 9  

Xbox elite , odtwarzacz natec , dekoder orange , box andrino to się nazywa to androida Wszystko ma wejście na kabel optyczny . Czyli pod amplituner wpinam optyczny i hdmi do telewizora ? pod telewizor przez switch reszte urządzeń i będzie dźwięk z amplitunera ? Rozważam też amplituner Denon Avr X1000 . Ma taki bajer że można przesłać na niego dźwięk z np smartfona , jak dla mnie bomba ale koszt to już ok 1300-1400 zł ale dla tego bajeru warto chyba . A zestaw kolumn jaki ? Widziałem Prism Tornado w niezłej cenie czy ONYX . Wiecie coś na temat tych zestawów ? czy lepiej podziękować sobie je ? Dodam że słucham takich gatunków jak klasyczna czy elektroniczna wszystkie odmiany . Obawiam się że mogę mieć niesmak . Pytam czy starczy taki zestaw . Dzięki za opinie ekspertów !!! :)

0
  • Pomocny post
    #5 18 Maj 2014 20:50
    intenso
    Poziom 38  

Amplituner Denona X1000 może być i do tego nie Prismy tylko Taga Tav 606 Se.
    Jaki masz tv (model)

0
  • #6 19 Maj 2014 14:36
    MGM9
    Poziom 9  

No wygląda bajerancko wygląda ta taga . A nie dało by rady czegoś taniej ? Czy to jest 1 rozsądny zestaw ? Bo chce ograniczać koszty trochę ;) Na początek chciałbym przyzwoicie grający zestaw kolumn , pozniej planuje kupić znacznie lepszy . A telewizor samsung 32 cale full hd , 5 generacja lipa bo tylko 2 hdmi , brak jacka pod słuchawki i usb . Wbudowane dvbt nawet ma ale nie korzystam z tego . kartonu nie mam więc dokładniej nie wiem . chyba model z 2011-2012 .

0
  • Pomocny post
    #7 19 Maj 2014 17:36
    grubs
    Poziom 32  

Kwestie które poruszasz to raczej do działu co kupić się nadają.
    W kwestii połączeń pytanie czy TV ma gniazdo HDMI ARC oraz czy ma wyjście optyczne audio?

0
  • #8 19 Maj 2014 18:07
    MGM9
    Poziom 9  

No ja jestem "newbie" lub jak kto woli "begginer" więc pytam . Tak ma .

0
  • Pomocny post
    #9 19 Maj 2014 19:15
    intenso
    Poziom 38  

Taga Tav 606 jest dobrym rozwiązaniem.Możesz kupić na sam początek same fronty.Centralny i tyły możesz dokupić później, mały koszt jest tych głośników kupując je poza zestawem.
    Zwróć uwagę jeszcze na Jamo S 506.
    Według mnie to jest minimum co Ci mogę poleci z najtańszych zestawów.
    Tańsze są ale za to gorsze nie mam sumienia ich polecać.
    Nie musisz kupować od razu całego zestawu.
    Używki Cię interesują?

0
  • #10 12 Cze 2014 00:04
    MGM9
    Poziom 9  

zakupiłem denon avr x 1000 i używane kolumny taga . jestem zachwycony temat do zamknięcia . dziękuję

0
  • Pomocny post
    #11 12 Cze 2014 00:31
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

MGM9 napisał:
    zakupiłem denon avr x 1000

To minimum z którego można być zadowolonym.
    Denon gra przyjemniej od Onkyo w tych pieniądzach.
    W ogóle drogie hobby Denon :-)
    Onkyo da Ci trochę więcej dodatków kosztem jakości.
    Lepszy byłby AVR-X4000 ale kosztuje pewno majątek
    I ma najlepszego ze wszystkich dostępnych pilota ;-)

0
  • #12 12 Cze 2014 01:09
    MGM9
    Poziom 9  

Ojciec ma Onkyo . A wogóle na początku była taka marka jak Denonkyo czy jakoś tak ;) Połączenie tych dwóch firm . Ojciec ma onkyo razem z bluerayem to padło dvd że jest różowy ekran plus co jakiś czas tak jakby pilot od amplitunera się rozprogramowywał tj(radio, te przyciski u góry , tv , sat , game itp) Teraz patrze za tanim sprzętem DJ :) Możecie pomóc :D
    Gorąco dziękuję i zapraszam do innego wątku

0
  • #13 08 Lis 2014 14:00
    SUCHY_666
    Poziom 11  

Pozwolę sobie odświerzyć trochę temat :)
    Mianowicie też ostro przymierzam się do zakupu denon avr-x500 ponieważ mam okazje kupić nowy w bardzo dobrej cenie tylko że jest to sam aplituner. Teraz pytanie jaki odtwarzacz CD do tego dobrać oczywiście denona (nie musi być blueray bo mam w ps4) oraz jakie kolumny byście polecali tylko że chcę tylko 2 szt nie potrzebuje aż 5-ciu. Chce wydać jak najmniej bo inwestycja zupełnie nie planowana w budżecie :)
    Po tego ampli chce podpiąć TV LG 47" , Ps4 , tuner od kablówki typu toya, odtwarzacz cd, no i kompa rzecz jasna czasami...

Pomożecie ?

0
  • #14 08 Lis 2014 14:10
    MGM9
    Poziom 9  

Juz sie ucieszylem ze w nowym temacie mi odpisali ;( pewnie avrx500 jak moj x1000 tylko bez radia z neta wiec warto . Jak chcesz 2 kolumny to kup altus 140 , za 400 zl np nic nie dostaniesz lepszego . Tez rozkminialem odtwarzacz denona ale wyszlo mi na to ze by byl po to zeby byl (2 odtwarzacze chinskie) i xboxa mam . Albo uzywany kup . Pozdrawiam

0
  • #15 08 Lis 2014 14:15
    SUCHY_666
    Poziom 11  

no tak ale jaki model ? :) potrzebuje jednak odtwarzacz zdecydowanie, żeby poprostu podejść do sprzętu wrzucić cd i napawać się dźwiękiem, bez zbędnego kombinowania :)

0
  • #16 08 Lis 2014 14:20
    intenso
    Poziom 38  

Jaka cena na odtwarzacz cd?
    Spójrz na Dcd 510/710 AE

0
  • #17 08 Lis 2014 14:22
    SUCHY_666
    Poziom 11  

tak jak mówiłem chcę wydać jak najmniej a żeby było jak najlepiej :)

0
  • #18 08 Lis 2014 14:25
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma tak, można szukać kompromisów jedynie. Kup DCD 510 Ae i gra bardzo dobrze, lepiej niż blu-ray pioneera.

0
  • #19 08 Lis 2014 14:28
    SUCHY_666
    Poziom 11  

no i elegancko ! Wyglądem przypomina mi wieże technicsa którą kupowałem chyba w 1994r :)

0
  • #20 08 Lis 2014 14:30
    MGM9
    Poziom 9  

Wejdz na allegro wpisz odtwarzacz denon hdmi albo denon dvd hdmi . Mysle ze znajdziesz cos w cenie dla siebie.Ja osobiscie jestem zbyt wygodny na dvd , wole puscic z android tv youtube . . Nowe modele dvd denon drogie wiec patrzylbym na uzywany ;) wazne zeby mkv obslugiwal , divx , flac-i , mial usb i hdmi

0
  • #21 08 Lis 2014 14:32
    intenso
    Poziom 38  

SUCHY_666 napisał:
    no i elegancko ! Wyglądem przypomina mi wieże technicsa którą kupowałem chyba w 1994r :)

Chyba zły model oglądasz z lat 90-tych.

0
  • #22 11 Lis 2014 23:01
    SUCHY_666
    Poziom 11  

Dobry model oglądam tylko tak jakoś dziwnie mi się skojarzył....

A czy ktoś zna kolumny marki VK ?

0
  • #23 21 Gru 2014 20:33
    da hool
    Poziom 13  

Witam.Z chęcią dołączę sie do dyskusji, mam ampli AVR-3806 i szukam do tego jakiegos dobrego DVD z divx i innymi kodekami denona, możecie polecić jakiś model ?? Wcześniej grałem na pioneerze dobrych pare lat ale niestety to nie była rewelacja.

0
  • #24 21 Gru 2014 20:39
    intenso
    Poziom 38  

Jak do muzyki to cd, z dvd to DVD-1940/1930.

0