Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

program FIRMA ++ (FPP) Błąd komunikacji z kluczem

12 Maj 2014 21:00 1836 1
  • Poziom 8  
    Witam,
    firma, w której pracuje korzysta z w/w programu i do tej pory było wszystko OK.
    W chwili obecnej zmieniliśmy siedzibę firmy z czym są związane zmiany w sieci lokalnej (między innymi zmiana adresacji IP). Program jest zainstalowany na serwerze, w który jest wpięty klucz pod port LPT i łączą się z nim dwa komputery po sieci. Po przeniesieniu komputerów pozmieniałem ich adresację IP, a także ponownie zmapowałem dyski sieciowe pod taką samą nazwę partycji. W tym momencie program uruchamia się ale odrazu wyrzuca błąd: BŁĄD KOMUNIKACJI Z KLUCZEM, NIE ZNALEZIONO AKTYWNEGO SERWERA KLUCZA. Co ciekawe jak połączę się z serwerem poprzez zdalny pulpit i próbuję odpalić program na serwerze jest dokładnie to samo. Jeżeli ktoś miał kiedyś podobny problem, lub wie co jest grane proszę o pomoc.

Nie wiem czy będzie potrzebne ale to jest adresacja sieci:

Stara sieć (na której wszystko działało):
    Serwer - 192.168.0.100
    Komp 1 - 192.168.0.10
    Komp 2 - 192.168.0.20

Nowa sieć
    Serwer - 192.168.102.250
    Komp1 - 192.168.102.251
    Komp2 - 192.168.102.252

Dodam jeszcze, że kontakt z supportem kończy się na propozycji zakupu aktualizacji, co myślę, że nie jest potrzebne ponieważ do tej pory działało
  • Poziom 14  
    Witam
    Program fpp.exe jest uruchamiany za pomocą pliku .bat (skrót na pulpicie prowadzi do .bat)
    Sprawdź zawartość tam ustawia się adres klucza fpp
    Albo wklej zawartość to zobaczymy