Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linux a satel - satel a linux

12 Maj 2014 23:12 2085 3
 • Poziom 10  
  Witam
  Czy programowal ktos satela na kompie z linuxem czy jest to mozliwe?
 • OptexOptex
 • Poziom 12  
  Na Linuksie i FreeBSD działa mi, albo i nie, w zależności od wersji WINE (aktualnie 1.6.2) i DloadX (1.12) połączenie z ETHM1 działa po TCP/IP. GuardX zazwyczaj działa (teraz mam v1.12) z ETHM-1 bez problemów. Serialowego połączenia nie testowałem. Natomiast FlashX i pozostałe do aktualizacji flasha nie działają. Nie wykrywają nawet urządzeń. Nigdy, pomimo sporego kombinowania nie udało mi się tego uruchomić. Ostateczne rozwiązanie kwestii Linuksowej dla DloadX, FlashX i wszystkiego innego, co nie chodzi pod WINE, a uruchamiać trzeba rzadziej, to uruchamianie na VirtualBoksie z podłączonym kablem USB/Serial. Na szczęście Satel robi teraz zdalny update serwer dla wszystkiego co ma TCP/IP, a dla nowych central programowanie po USB, więc serial odchodzi (powoli) do lamusa.
 • OptexOptex
 • Poziom 10  
  Ja mam zainstalowanego Virtualboxa i wix xp ,linux widzi na danym porcie podłączone urządzenie -konverter usb a z VB mam problem, jak masz to skonfigurowane?
 • Poziom 40  
  Musisz w ustawieniach wirtualki (USB) właczyc kontroler i dodać filtr portów. Chodzi o to żeby urządzenie usb było udostępnione wirtualce.

  Znajdź sobie identyfikator urządzenia poprzez lsusb w konsoli i dodaj to urządzenie w filtrach usb dla danej maszyny wirtualnej.