Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrotik RB711 5hn - Połączenie bezprzewodowe Livebox RB7115Hn

Geron 12 Maj 2014 23:31 966 2
  • #1 12 Maj 2014 23:31
    Geron
    Poziom 11  

Witam.

Może niektórym pytanie wyda się błache, ale ja już troszkę się z tym męczę. Próbuję pożenić standardowy ruter wifi Neostrady z mikrotikiem (jak w tytule) bezprzewodowo i nabrałem wątpliwości czy można. Rutery wifi neostrady pracują na częstotliwości 2,5 Gh, a RB711 znalazłem tylko 5 Gh.

Czy jest jakaś możliwość połączenia tych urządzeń bezpośrednio (np. jakaś opcja rutera Livebox czy RB711, aktualizacja systemu czy coś..), czy muszę dokupić jakiś dodatkowy ruter bezprzewodowy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Maj 2014 11:19
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

Geron napisał:
    Witam.

Może niektórym pytanie wyda się błache, ale ja już troszkę się z tym męczę. Próbuję pożenić standardowy ruter wifi Neostrady z mikrotikiem (jak w tytule) bezprzewodowo i nabrałem wątpliwości czy można. Rutery wifi neostrady pracują na częstotliwości 2,5 Gh, a RB711 znalazłem tylko 5 Gh.

Czy jest jakaś możliwość połączenia tych urządzeń bezpośrednio (np. jakaś opcja rutera Livebox czy RB711, aktualizacja systemu czy coś..), czy muszę dokupić jakiś dodatkowy ruter bezprzewodowy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zle szukales. Pierwszy z googla (nie zeby reklama)
    http://www.cyberbajt.pl/produkt/4827/routerboard-7112hnd-mmcx-level-3.html
    Ten Routerboard ma wbudowana karte radiowa, wiec jej nie podmienisz. Musisz cale urzadzenie podmienic.
    Jesli masz podmieniac, to bierz juz cos z serii 951, bo 711 juz nie jest produkowana (choc jeszcze kupic gdzies mozna). 951 tez mozesz miec 2,4GHz, 5Ghz, z portami LAN 10/100 lub 1000. Do wyboru do koloru.

marcin

0
  • #3 16 Gru 2014 03:15
    Geron
    Poziom 11  

zamykam temat
    dzieki

0