Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Gdańska - Energetyka kilka pytań.

patryk1101 13 May 2014 00:46 6618 9
 • #1
  patryk1101
  Level 9  
  Witam, mam pytanie odnośnie energetyki na PG. Mianowicie chodzi mi o to jaka jest różnica między wydziałami (oio, eia, mech). Czym one się różnią? Późniejszymi specjalizacjami? Z tego co wiem przez 5 pierwszych semestrów wszystkie wydziały mają te same zajęcia. Jeśli chodzi o progi punktowe najniższy jest na oio, jaka jest szansa aby zmienic wydział w ciągu 5 pierwszych semestrów np na mech albo eia?
  Jak myślicie czy progi punktowe obniżą się w stosunku do zeszłego roku? (mam na myśli ich banalną maturę czyt. wspaniałe wyniki oraz maturę 2k14 czyli zdaje się jedną z najgorszych 'nowych' matur).

  Pozdrawiam.
 • #2
  Ronin64
  Level 35  
  Tak w dużym uproszczeniu energetyka na wydziale mechanicznym to nauka o turbinach, sprężarkach, pompach itp.
 • #3
  K_B
  Level 18  
  Cześć. Ukończyłem pierwszy stopień Energetyki na PG. Zgadza się, do piątego semestru włącznie wszyscy mają identyczne zajęcia. Później następuje specjalizacja. Nie ma znaczenia, z jakiego wydziału startowałeś, bo można swobodnie zmienić wydział i specjalizować się wedle woli. Nie czas teraz na wykazywanie różnic pomiędzy poszczególnymi specjalizacjami, wszystko okaże się w toku studiów. Startuj więc z dowolnego wydziału.

  Na moim roku to było tak, że mniej więcej po równo część została na drugi stopień na Energetyce (nie polecam!), część poszła na Elektrotechnikę (moim zdaniem - najlepszy wybór); niewielka część wybrała wydział Mechaniczny, a garstka Okrętowy.

  Jak byś miał pytania, wal śmiało, bo jestem mocno w temacie.
 • #4
  patryk1101
  Level 9  
  Jeśli chodzi o wydziały chodzi mi o to, że progi punktowe rosną (oio, eia, mech) z tego co wiem najfajniejsze specjalizacje sa na eia mech, ktore raczej mnie interesuja.. Dlatego jestem skłonny najbardziej ku tym dwóm wydziałom. Z kolei na OIO jest banalnie łatwo się dostać i tu jest pies pogrzebany, nie wiem czy dam rade dostac sie na eia lub mech i nie wiem czy warto ryzykować zapisując sie na oio licząc na zmiane wydziału na jeden z tamtych.


  Odchodząc od tematu jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś o elektrotechnice na PG? Co to znaczy, że nie ma podziału na specjalności; brak profili ?

  Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi, pozdrawiam.
 • #5
  K_B
  Level 18  
  Na Elektrotechnice jest podział na specjalizacje Elektroenergetyka oraz Przetwarzanie i Użytkowanie Energii Elektrycznej. Jest możliwe uruchomienie Energetyki Jądrowej, ale ciągle brakuje chętnych.

  A sam kierunek dobry jest. Bardzo dużo możliwości po nim, bo świat elektrotechniki jest bardzo rozbudowany.

  Jednak nie jest złym pomysłem ukończyć Energetykę i na drugi stopień dopiero przejść na Elektrotechnikę, w międzyczasie interesując się prądem elektrycznym; tu warto ukończyć technikum elektryczne - albo przynajmniej być pewnym, że jest się zdolnym do samodzielnego pogłębiania wiedzy np. z książek. Na Energetyce jest trochę przedmiotów elektrycznych, jednak dają tylko ogólne pojęcie, które jeżeli chce się być jednak elektrykiem, trzeba samodzielnie przestudiować.
 • #6
  patryk1101
  Level 9  
  na PG jest napisane, że brak profili jeśli chodzi o elektrotechnike. Jak to rozumieć skoro mówisz, że jednak jest podział na specjalizacje?
 • #7
  K_B
  Level 18  
  Faktycznie. Na pierwszym stopniu Elektrotechniki nie ma specjalizacji. Na drugim są.
 • #8
  patryk1101
  Level 9  
  Brak specjalizacji uznać jako wadę? Jak to traktować?
  To tylko zbędny bajer czy jak..?
 • #9
  K_B
  Level 18  
  Nie przejmuj się tym. I nie patrz na takie szczegóły. Wszystko wyjaśnia się w toku studiów.
 • #10
  patryk1101
  Level 9  
  Hmm, no dzieki za wszelkie odpowiedzi - podpowiedzi...
  Ostatecznie i tak nie wiem który kierunek wybrac.. Waham sie nad energetyka, elektorechnika, mechanika i budowa maszyn, budownictwo.
  Slyszalem sporo zniechecajacych opinii chyba o kazdym kierunku.