Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działająca telewizja naziemna na nowym tv

13 Maj 2014 12:10 3135 37
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem z połączeniem naziemnej. Kupiłem nowy tv który ma tunery dvb-t po starej tv analogowej została mi stara instalacja antenę kierunkowa miałem ustawiona na Trzeciewiec kolo Bydgoszczy do nadajnika mam 40km jego moc to 100kW. Sprawdzałem jeszcze ustawienie anteny za pomocą programu dvb-t Finder i jest dobrze ustawiona. Antena kierunkowa nie znam niestety modelu ma również wzmacniacz coś tam dawał zawsze... Ale mam tak wszystko ustawione i nie znajduje mi żadnego kanału. Może to być spowodowane rozdzielaczem sygnału na 2tv na analogowej działało teraz nie ;/ może to być spowodowane tym rozdzielaczem?
  • Pomocny post
    Moderator
    Zdejmij wzmacniacz w antenie i zasilacz przy odbiorniku.
    90% problemów w odbiorze to przesterowany wzmacniacz antenowy, całkiem niepotrzebny w dzisiejszych czasach.

Jak popatrzysz na tematy Elektrody to stwierdzisz że jest o tym co najmniej połowa postów.
  • Poziom 7  
    Ale jak zdejme wzmacniacz w antenie to do czego wtedy podpiąć tam kabel antenowy?

Rozdzielacz sygnału może zostać czy również mam go wyrzucić?

I mam jeszcze jedno pytanie da się jakoś połączyć sygnał z anteny radiowej z TV naziemna ale zrobić to już na dachu przy antenach?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    A ten rozdzielacz który mam w tej chwili może nadal zostać i na dwóch tv będzie dobry obraz?
  • Pomocny post
    Moderator
    Powinien, o ile instalacja jest prawidłowo wykonana...
  • Poziom 7  
    Są na elektrodzie gdzieś schematy jakieś pomocnicze budowania takich instalacji?
  • Poziom 7  
    Symetryzator założony zasilacz wywalony ale niby powinienem odbierać 1 2 3 mux a tylko wyszukalo mi 8 kanałów. Jakieś dalsze sugestie?
  • Moderator
    DJ - może podaj swoja lokalizację...?
    Najlepiej pozycje geograficzną...
  • Poziom 7  
    Papowo Toruńskie osiedlowa

Jakość sygnału tych kanałów co wyszukalo waha się między 70-90%

Mniej więcej tutaj:
    53.073827, 18.666594
  • Moderator
    Wygląda na to że odbierasz nadajnik doświetlający MUX3 zlokalizowany w Toruniu na kominie Cergia (d. PEC Toruń) przy Ceramicznej 6.
    Jest tam całe 12 kW w polaryzacji poziomej. I ten sygnał masz bardzo silny, znacznie silniejszy niż sygnały MUX1 i 2 z Trzeciewca.
    Jak masz antenę postawiona na Trzeciewiec i odbierasz z poziomem jak podałeś to znaczy się ze jest straszna "korba".
    I tez wygląda że łatwo nie będzie, bo przy tak silnych sygnałach nie można stosować wzmacniaczy szerokopasmowych.

Możesz zrobić zdjęcie tej swojej anteny..?

Obawiam się że bez porządnej silnie kierunkowej anteny postawionej na Trzeciewiec się nie obędzie. Chodzi o to by wytłumić sygnał dochodzący z Torunia, który "przeszkadza' w odbiorze MUX1 i 2.
    Pozostaje pytanie czy jest możliwa ta instalacja oraz czy dasz rade ja zmontować...
  • Poziom 7  
    Zdjęcie jasne, ale jutro, ale słuchaj komin od siebie z dachu spokojnie widzę, wiem ze tam jest nadajnik, ale antena jest o 180st w drugą stronę skierowana niż komin.
    Jak to jest ze siostra mieszka niecały km od komina ma zwykła antenę siatkowa a Odbiera wszystkie kanały?

Instalacja jasne kupię maszt nowy antenę i mogę się bawić najgorzej będzie ustawić antenę bez sprzętu pewnie.

Dobra a teraz żeby było ciekawiej odbieram sygnał z MUX2... A najbliższy jest właśnie w miejscowości Trzeciewiec. Mux 3 nie mam wcale. Bo Mux 2 ma Polsat, TV 4 itp tak?
  • Moderator
    Cosik nie kapuję.....

Przy obecnie istniejącej antenie co odbierasz poprawnie - który MUX?

Trochę się już pogubiłem....

Jak podłączysz antenę bezpośrednio do TV - bez rozgałęziacza - co i jak widać....
  • Poziom 7  
    Przy obecnych ustawieniach odbieram Polsat, Puls, Polsat Sport, a są to kanały nadawane przez MUX2.

Wywaliłem rozgałęźnik, ale nadal to samo mam nadal 8 programów nadawanych z MUX2. Jakość ta sama.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Coś mi się wydaje że masz siatkową antenę, tylko nie rozumiem Twojej niechęci do udzielenia informacji. Siatkowe pracowały lepiej w paśmie III , na wysokich kanałach marnie... :(

Moja rada:
    Masz do Trzeciewca 40km. Zwal tą starą skorodowaną antenę, kup nową najzwyklejszą Yagi na kanały 30-40 + nowy kabel (chyba że stary nie wisi dłużej niż 5 lat).
    Zamontuj na dachu, skieruj na północny-zachód - nie ma siły żeby nie odbierało.
  • Poziom 7  
    Gwarantuje Ci ze mam antenę kierunkowa nawet dziś zrobię zdjęcie wiem co pisze, ale pokaże. Tylko nie mam dla niej masztu i jest zamocowania blisko satelitarnej. Musiałem kiedyś również ja przerabiać i może nie wygląda ale działa. Skorodowana nie jest.

Ja Was doskonale rozumiem o czym piszecie. Kabel ma około 5 lat ale będzie problem z wymianą ponieważ jest pod elewacja jedynie mogę wymienić część na dachu ale będzie łączenie znów...
    Antenę mogę wymienić również, kabel nie bardzo chyba ze jest sposób żeby na dachu połączyć kable od sat tv i radia w jeden który pociągne do domu i tam go rozdziele.
  • Pomocny post
    Witam.

dj crazy napisał:
    Antenę mogę wymienić również, kabel nie bardzo chyba ze jest sposób żeby na dachu połączyć kable od sat tv i radia w jeden który pociągne do domu i tam go rozdziele.

Oczywiście, że jest sposób i możesz zrobić np. tak.

Coś takiego : http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm .

Na górze sumujesz sygnały a na dole odwrotnie za pomocą drugiego sumatora.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Rozumiem, kupię inna antenę i będę kombinować z tym tak żeby tylko jeden przewód do domu ciągnąć a nie kilka. A jeżeli chciałbym dodatkowo w domu rozdzielić dvb-t na dwa odbiorniki po wyjściu z tego sumatora mogę porostu wrzucić rozdzielacz?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Witam.

dj crazy napisał:

TAK.
    Jest to silnie kierunkowa antena z zyskiem i ma dość duże wcięcia w charakterystyce co jest dobrym sposobem na wytłumienie lokalnego nadajnika.

No i ma wbudowany (przymocowany) symetryzator. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    SP5ANJ napisał:
    TAK.
    Jest to silnie kierunkowa antena z zyskiem i ma dość duże wcięcia w charakterystyce co jest dobrym sposobem na wytłumienie lokalnego nadajnika.

No i ma wbudowany (przymocowany) symetryzator. :D

Więc zamawiam ją. A mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli na dachu zamontuję zwrotnicę taką:
    http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_za_4ms_fm-6-12-21-69-75_C0340.htm
    I podłącze do niej na dachu 3 anteny dvb-t, sat, radio, to jeżeli podłącze do gniazda końcowego, gdzie podłącza się tylko 1 przewód, to to gniazdo rozprowadzi sygnał na woje 3 wyjścia które posiada ? Znalazłem jedno, kiedyś kupione leży nieużywane..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    No jest napisane że sumuje sygnał z 3 anten, wybaczcie ale nie znam się na tym...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Witam.

Proste wyjaśnienie - rysunkiem :

Nie działająca telewizja naziemna na nowym tv
    Nie nadaje się.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    A są w Sprzedaży jakieś które się będą nadawały?
    Naprawdę ja chciałem zamawiać juz ta. Ewentualnie poszukam jakiejś która sumuje 2 sygnały. Jak coś znajdę wstawię i zobaczę sobie na jakich częstotliwościach dane źródła nadają.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Po to są monterzy, którzy takie rzeczy robią. Sami kombinujecie i tracicie 3 razy więcj kasy niż by wziął monter