Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod VBA tworzący UserForm z Checkbox'ami

slawek1100 13 Maj 2014 14:32 987 5
  • #1 13 Maj 2014 14:32
    slawek1100
    Poziom 8  

Witam,
    Stoję prze kolejnym problemem, a mianowicie zastanawiam się czy za pomocą kodu makra możliwe jest stworzenie UserForm, który będzie zawierał Checkboxy? Cała sprawa wygląda tak, że mam pliki z różną ilością arkuszy. Codziennie w ramach tych plików potrzebuję wyciąć poszczególne arkusze (za każdym razem inne), zapisać je pod konkretną nazwą i wykorzystuje te nowoutworzone pliki do dalszej pracy. Wygląda to tak, że np. mam plik z 10 arkuszami (w ramach tych arkuszy 8 ma w komórce A1 wartość „XXX”), teraz kod powinien utworzyć UserForm z checkboxami w ilości 8 szt, gdyż do dalszej pracy potrzebuje tylko arkuszy zawierających wartość „XXX” w komórce A1, nazwać te checkboxy tak jak nazywają się odpowiednie arkusze, a potem po zaznaczeniu przeze mnie odpowiednich checkboxów wykopiować odpowiednie arkusze do nowego pliku. Cały myk polega na tym, że w plikach są różne ilości arkuszy i różne nazwy tych arkuszy.

Proszę pomóżcie. Z góry dziękuję.

Poniżej wstawiłem plik z ręcznie utworzonym userform i checkboxami w celu lepszego zrozumienia powyższych wypocin.

0 5
  • #2 13 Maj 2014 16:58
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witaj

slawek1100 napisał:
    zapisać je pod konkretną nazwą

Według której reguły należy zdefiniować nazwy?

0
  • #3 13 Maj 2014 19:27
    slawek1100
    Poziom 8  

To bez znaczenia, z tym jestem w stanie sobie poradzić, prawdopodobnie:
    "nazwa pliku głównego" & "_" & data & & "_" & godzina

0
  • #5 13 Maj 2014 23:05
    slawek1100
    Poziom 8  

Po wstępnych oględzinach działa super. Jutro dostosuję to do moich potrzeb, bo raczej chcę ten kod implementować w plikach właściwych, na których pracuję, a nie robić osobny plik sterujący. Tak swoją drogą to myślałem, że sam kod będzie bardziej rozbudowany :) .

Dodatkowo mam pytanie dotyczące metody Application.GetOpenFilename, z której to czasami korzystam, czy jest możliwość wskazania konkretnego folderu w jakim startowo excel powinien szukać pliku do otwarcia, czy działa ona zawsze tak, że domyślnie w Moich dokumentach szuka pliku?

0
  • #6 13 Maj 2014 23:11
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

ChDrive "d"
    ChDir "D:\TMP"

0