Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

briggs&stratton 675 - Kopci na niebiesko

13 Maj 2014 15:11 5085 12
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich :):)

Posiadam właśnie kosiarkę z takim silnikiem briggs&stratton 675. Tak jak w temacie zadymi na niebiesko gdy się odpala i wchodzi na obroty oraz gdy gaśnie schodzi z obrotów. Przy pracy na pełnym gazie nic nie dymi. Nie widać wycieków oleju z tłumika, olej wymieniałem na dedykowany dla tych silników. Odchylam ją tylko do tyłu na kosz, więc olej nie mógł się dostać na tłumika. Może jest to wina fatalnego paliwa, które się nie spala przy niskich obrotach. Proszę o opinie na ten temat.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    misio1234 napisał:
    Może jest to wina fatalnego paliwa, które się nie spala przy niskich obrotach.

Tę możliwość raczej odrzuć.
    Dymienie na niebiesko jest zawsze związane ze spalaniem oleju. Mimo,że jak napisałeś:
    misio1234 napisał:
    Odchylam ją tylko do tyłu na kosz, więc olej nie mógł się dostać na tłumika

To mimo wszystko trochę oleju "przechodzi ".
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    ojdyr napisał:
    o dymienie na początku to olej który przedostał się przez pierścienie do cylindra podczas postoju silnika.

W czasie postoju się przedostał ? Możesz rozwinąć tę zabawną wypowiedź ? Przedostał się na piechotę czy w inny sposób ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    ojdyr napisał:
    bzdury,

Może w końcu wytłumaczysz jak olej w czasie postoju silnika może przedostać się przez pierścienie do cylindra ? Albo napisz wprost, że się na silnikach nie znasz.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    ojdyr napisał:
    Dobra, nie znam się na silnikach, zadowolony?

Oj kłamczuszek, kłamczuszek z Ciebie. :D Napisz mu, o co chodzi bo chłopina umrze z ciekawości.
    Choć też się nie znam na silnikach, chciałem tylko zauważyć, że cylindry kosiarek ułożone są z reguły poziomo. No chyba że, ktoś kosiarkę przewróci lub będzie wjeżdżał lub zjeżdżał ze wzniesienia. To ostatnie jest mocno NIEZALECANE w każdej instrukcji obsługi kosiarki z silnikiem 4T.
  • Poziom 11  
    Panowie nie wiem, ale poprawiło się po zmianie paliwa. Wlałem paliwo z innej stacji znanej na całą Polskę :):). Już na tej wiejskiej stacji nigdy nie kupię żadnego paliwa. To jakiś oszukaniec. Nie wiadomo co dodaje do tego paliwa. Dobrze że na tym złym paliwie dużo nie kosiłem. Pokoszę nią trochę i dam znać czy feler ustąpił na dobre.
  • Poziom 40  
    Niebieski dym to olej.
    W tym silniku drogi widzę trzy odma (za wysoki poziom oleju), pierścienie (zużycie) albo wyrobione prowadnice zaworów (przegrzany). Wszystkie trzy przećwiczył znajomy w jednej kosiarce.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj skosiłem 7 arów czyli 700m kwadratowych i nic nie dymiła. Przyczyną było złe paliwo.Musiało posiadać jakieś substancje pochodzenia (olejowego, rozpuszczalnikowego a nawet mazutowego) Temat uważam za zamknięty.