Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Komputer się resetuje.

13 Maj 2014 15:21 735 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich
    Mam ten sam problem- resety, blue screny oraz wyrzucanie mnie z gier/programów. Może najpierw może mój sprzęt:

Płyta głowna: AS Rock 990FX Extreme 3
    Procesor: AMD FX 6200 6core 3.8 Ghz
    Dyst twart: Samsung HD103SJ 1 TB
    Ram: 16GB - jedna 8GB i 2x4GB DDR3 PC3-17200C11 2133MHz
    Karta graficzna: GeForce GTX 650Ti- 1GB DDR5
    Zasilacz: ocz technology stealthxstream 600w
    Windows 7 x64 Ultimate Edition

Skanowałem już Pamięć (Memtest86+, Diagnostyka pamięci systemu Windows) i cały system i nic teraz dzięki waszej pomocy przeskanowałem dysk twardy

Problem - Komputer się resetuje.

Wiem że Zasilacz również nie jest z tych najmocniejszych ale.. obecnie mam fundusze tylko na jedną część (czy HD czy PSU są w podobnej cenie)..

Pozdrawiam
  • Moderator na urlopie...
    Bizzi82 Wypadałoby założyć swój temat. Wprowadzi się zamęt.

Masz dysk z parametrem C5.
    Wykonaj.:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

Sprawdź profilaktycznie swój zasilacz.
    Pomierz napięcia:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Sprawdź wnętrze, czy kondensatory są w nienagannej kondycji.

Dlaczego? Ano dlatego, że podczas Procedury Naprawczej, musisz mieć 100% sprawny PSU.
    Uwaga! Dotyczy Zasilania .
    Operację remapu/zerowania za pomocą poniższego sposobu, należy przeprowadzać na platformie wyposażonej w markowy, sprawny 100% zasilacz, z listy polecanej Elektrody:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

W innym przypadku, tj na pseudo-zasilaczach, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż poniższa operacja może doprowadzić do bezpowrotnego uszkodzenia dysku, powodując relokowanie sektorów niestabilnych. Nic nie zwalnia od logicznego myślenia.

Nie chcemy, by wadliwie działający zasilacz uszkodził trwale dysk.
    Ponadto, ten Samsung ma wysoki parametr 01 (powinien być na zero).
    Po P.N. przeskanuj w MHDD powierzchnię dysku.
    Wrzuć rezultaty ze skanowania w postaci zdjęcia.

Uwaga! Procedura Naprawczo-testująca usuwa wszystkie dane z dysku twardego. Zarchiwizuj je przed wykonaniem powyższego.
  • Poziom 2  
    Dziękuje- zastosowałem się i sprawdziłem napięcia (są w odrobine więcej niż norma, ale nie sięgają wartości maksymalnej) oraz zwolniłem wszelkie elementy od kurzu. Dalej robi to samo. Uruchamia się normalnie a pisze że system windows uruchomił się po nieoczekiwanym zamknięciu lub gdy komputer pracuje dłużej (obecnie BF4) to mi pokazuje Blue screen, choć gdy jest w stanie spoczynku to może pracować dniami (sprawdziłem- 5 dni pracował normalnie- bez usterki) Jednak gdy dam pauzę podczas grania to po 30 min zaczyna się resetować.
    Dysk twardy sprawdzę wieczorem, gdyż musi odbyć się selekcja plików ważnych bo mój dysk zewnętrzny ma tylko 200GB wolnego miejsca a póki co to mam ponad 500GB do przerzucenia. Choć opcja jest też kupna nowego, bo zawsze się przyda dodatkowe miejsce. Tylko czy mój gestapowiec (żona) się na to zgodzi.

pozdrawiam i dziękuje
  • Poziom 43  
    Bizzi82 napisał:
    Skanowałem już Pamięć (Memtest86+, Diagnostyka pamięci systemu Windows)

memetest wykryje błędy tylko wystartowany z bootowalnego pendrive.
    W sysytemie windows się pamięci nie testuje.
    Dysk jest niesprawny 01,05,07 - relokuje sektory.
    Można przeprowadzić test z systemem z usb, a dysk odłączyć.
    Ten
    Bizzi82 napisał:
    GeForce GTX 650Ti- 1GB DDR5

nie przegrzewa się?
    Polecam odpalić gpu-z i nie wyłączając go odpalić jakąś grę - wtedy przełączyć się na gpu-z i sprawdzić temperaturę (wklej screena).
    Można też na stałe zmniejszyć mnimalnie tej karcie zegary, np. afterburnerem o 50-100mhz dla rdzenia i pamięci przy starcie systemu, a jeśli to pomoże można przygotować odpowiednio zmodyfikowany bios do grafiki i go zaflashować. Ten konkretny model karty może mieć za wysokie taktowania. Karta może też mieć usterkę fizyczną.
  • Poziom 33  
    safbot1st napisał:
    Dysk jest niesprawny 01,05,07 - relokuje sektory.

Po czym kolega wnosi?

Po analizie SMART wnioskuję problem z powierzchnią talerza. Atrybuty 01 i C8. Wykonaj skan powierzchni dysku, jak to zalecił kolega swiercm

swiercm napisał:
    przeskanuj w MHDD powierzchnię dysku.

Procedurę naprawczą możesz sobie póki co darować. Na błędy spowodowane złym stanem talerza i tak nie pomoże.