Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem

13 Maj 2014 16:55 1935 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam pewien dosyć uciążliwy problem z wzmacniaczem Arcam Diva A90.

Otóż jakieś 2 miesiące temu całkowicie wysiadło w nim zdalne sterowanie z pilota, za każdym razem gdy chcę podgłośnić czy też ściszyć muszę udać się w tym celu pod wzmacniacz – co robi się uciążliwe.

Co do pilota, posiadam jeden dedykowany do tego sprzętu oraz drugi dodatkowy do Arcamowego CD – który również posiadał obsługę wyżej wymienionego wzmacniacza. Tak więc oba pilociki działają w porządku z odtwarzaczem CD – więc doszedłem do wniosku że to nie wina pilotów.

Kolejnym działaniem, które podjąłem w celu eliminacji usterki było oddanie sprzętu w ręce serwisu elektronicznego – gdzie spece stwierdzili że uwaga – „padł odbiornik zdalnego sterowania”. Technicy podjęli próbę wymiany odbiornika zamiennikami, lecz niestety próby nie powiodły się i sterowanie z pilota nie zadziałało.

Panowie poradzili też zamontowanie do mojego Arcama zdalnego sterowania przez jakiś kabelek, który wpinałoby się z tyłu sprzętu – ale na ten temat nic nie wiem, poza tym chciałbym mieć normalne oryginalne sterowanie z pilota, a nie jakieś wydziwianie.

Pewnym rozwiązaniem może być napisanie wiadomości prosto do obsługi klienta Arcama, ale nie ma chyba na co za bardzo liczyć ponieważ znana ona jest z opieszałości w kontaktach z klientem, już z nowymi sprzętami - a co dopiero z takim starym jak ja posiadam.

Wykonałem kilka zdjęć podglądowych – po ściągnięciu przedniego panela, nie wiem czy to w czymś pomoże ale tak wygląda ta felerna część:
    Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem Arcam Diva A90 - Nie działa sterowanie wzmacniaczem pilotem

Zgłaszam się więc tutaj na forum z prośbą o pomoc. Może ktoś będzie mógł pomóc ze sprowadzeniem takiej części lub miał już podobny przypadek i mógłby udzielić wskazówki czy porady.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czyli wychodzi na to że jeśli uda mi się gdzieś kupić odpowiedni odbiornik podczerwieni (ten odbierający wszystkie fale) i go wlutuję na miejsce tego zepsutego - sprzęt będzie już się komunikował z pilotem?

Czy może Pan polecić gdzie (najlepiej w sieci) kupić taki "multi" odbiornik?

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    W innym serwisie usterka została rozwiązana w 2 dni.. Temat zamykam.