Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław

walkar24 13 May 2014 17:45 2538 12
    walkar24
    Level 8  
    Witam! Mam następujący problem. Mieszkam we Wrocławiu przy ul. Kolejowej 39. Moje mieszkanie mieści się na parterze, okna wychodzą na wschód. Do Nadajnika na Ślęży (moc 100 kW) w linii prostej mam 34,2 km. Antena umieszczona jest na balkonie na maszcie przymocowanym do poręczy w odległości 60cm do zewnątrz i dodatkowy 1m do góry. Antena nad ziemią znajduje się ok 3m. Sygnał odbierany jest na 1 telewizorze (Samsung UE40F6500) podłączonym bezpośrednio przez 10 metrowy kabel do anteny Opticum AX1000+. Teren jest dość trudny ponieważ dookoła są bloki i drzewa (załączam zdjęcia terenu - czerwone kółko to miejsce montowania anteny). Między blokiem a drzewami jest jednak prześwit w kierunku Ślęży. Sygnał odbieram średnio. Kanały MUX1 i MUX3 działają bardzo dobrze. MUX2 natomiast odbiera o wiele lepiej wieczorem i w nocy niż w ciągu dnia kiedy to co jakiś czas obraz się ścina (jakość obrazu jest jednak bardzo dobra). Pytanie co mogę zrobić żeby wyeliminować ten problem. Zmiana anteny na mocniejszą? Zastosować wzmacniacz? Lepszy kabel (posiadam najzwyklejszy)? Jestem laikiem w tym temacie dlatego nie wiem na co zwrócić uwagę. Wcześniej miałem antenę siatkową ale ta nie odbierała żadnego kanału. Proszę o porady i wyrozumiałość jeśli coś źle objaśniłem, bądź ująłem niefachowym językiem. Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław Najlepsza antena do odbioru balkonowego z parteru - Wrocław
    walkar24
    Level 8  
    Nie mam mozliwosci umieszczenia jej na dachu, wspolnota nie wyraza na to zgody i nie jedna afera z tym juz byla niestety. Co do skierowania jej w niebo to jest ona ustawiona na kat 30stopni wzgledem ziemi. Ustawilem ja tak poniewaz taka jest szczelina miedzy blokami i faktycznie sygnal jest wtedy najlepszy dlatego zastanawiam sie czy inna antena, zasilacz moglyby cos tutaj zmienic aby sygnal nie rwal na mux2.
  • Helpful post
    niewolno2
    Level 40  
    Wspólnota nie może Ci zabronić montażu anten/y mogą jedynie przedstawić Ci warunki jakie należy spełnić aby nastąpił odbiór prac związanych z poprawnym montażem anten/y. Możesz spróbować na początek z anteną Biquad, jest to jakiś kompromis ale nigdy nic nie wiadomo.
    walkar24
    Level 8  
    Taka antena w tych warunkach sprawdziłaby się lepiej niż ta którą posiadam? Wspólnota odmówiła przy próbie zamontowania anteny na dachu. Namawiała na tv kablową z Multimedia za dość dużą kwotę...
  • Helpful post
    Fotodetektor

Level 30  
    Ja bym tam dał Telmora ASR Classic albo Telmor IQ.

PS.
    źle założyłeś uchwyt tzn. cybanty są źle założone - popraw dla stabilności uchwytu.
    walkar24
    Level 8  
    Kształt balustrady nie pozwalał na inne założenie i mimo wszystko stabilność w takiej dziwnej formie jest całkiem dobra :) Która z tych 2 jest lepsza na papierze? Chciałbym zdecydować się na możliwie najlepszą.
  • Helpful post
    Fotodetektor

Level 30  
    Jak masz daleko do nadajnika ?
    Telmor ASR Classic może być za mocny.
    Być może wystarczył by model pasywny asr-ki.
    To tylko rozważania bo i nie chcę cię narażać na koszta.
    walkar24
    Level 8  
    34 km w linii prostej, tylko bloki dookoła. To którym lepiej się zainteresować? Znajdę sklep we Wrocławiu który pozwoliłby na ewentualny zwrot.
  • Helpful post
    Fotodetektor

Level 30  
    Zgłoś się do VICAM na Reymonta i możesz powołać się na mnie ;)
    Pogadaj i coś na miejscu doradzą.
    ASR Classic.
    walkar24
    Level 8  
    Dziękuje! Na pewno się udam i zapytam co polecą.
    Fotodetektor

Level 30  
    Napisz później o efektach pracy na forum. Dziękuję.
    walkar24
    Level 8  
    Po testowaniu kilku anten ratunek przyniosła Telmor DIGIT OPTIMA IQ oraz zmiana masztu z 1m na 1,5m. Jednak wysokość umieszczenia anteny daje dużą zmianę w odbiorze sygnału. Teraz siła sygnału kształtuje się w granicach 85 - 93 wg diagnostyki wbudowanej w TV. Temat do zamknięcia. Dziękuje za podpowiedzi!