Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja renault clio II

13 Maj 2014 18:50 3174 9
  • Poziom 12  
    Mam jedno pytanie czy jeśli w układzie nie ma płynu chłodzącego i odpowiedniego ciśnienia to sprężarka od klimy nie będzie się włączała ?? Czy jest to zabezpieczone jakimś czujnikiem ??
  • Poziom 12  
    Nie załączy się jeżeli nie ma czynnika (mimo to że na panelu masz klime aktywną co może być mylące bo nie pracuje). Napisałeś troche nie jasno z tym płynem ale wydaje mi się że chodzi o gaz z klimy:)
  • Poziom 12  
    ale brak czynnika i nie używanie sprężarki nie wpłynie na jej uszkodzenie bo jeśli nie działa to chyba samoczynnie się nie zepsuje ??
  • Poziom 12  
    Nie zepsuje się. Ale jeżeli układ jest rozszczelniony i nie używane przez długi okres może po naprawieniu klimy spotkać Cię niemiła niespodzianka w postaci zardzewiałej/zatartej uszkodzonej sprężarki.
  • Poziom 12  
    powiem tak przed zimą w tamtym roku klima chodziła pod koniec sezon ze względu na zimę olałem klimatyzacje problem powrócił teraz okazało się że mam dziurę w chłodnicy klimatyzacji i dlatego nie działa kwestia teraz tego czy lądować się w te koszty ??
  • Poziom 12  
    Nikt Ci tego nie powie czy się opłaca. Chłodnica używana w znośnym stanie pewnie około 100-150zł + napełnienie klimy + robota z chłodnicą myślę że 400zł przy odstawieniu do warsztatu nie Twoje przy założeniu tylko niesprawnej chłodnicy.
    Ja osobiście bym to naprawił ale Ty sobie musisz odpowiedzieć czy potrzebujesz klimy, bez tego auto jeździć będzie.
  • Poziom 43  
    xmadix napisał:
    teraz okazało się że mam dziurę w chłodnicy klimatyzacji

Rozszczelniony układ to powolne i stopniowe konanie klimy. w szczególności sprężarka i osuszacz.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Ja bym próbował naprawić. Posiadanie niesprawnej klimy w upalne dni jest niezwykle frustrujące.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Kiedyś naprawiałem klimę gdzie chłodnica była odłączona przez 2 lata.
    Działa drugi sezon i chłodzi aż miło. Oczywiście nowy osuszacz zamontowany.
    Też myślałem że rdza zrobi swoje a ta ciągle działa :)
  • Moderator na urlopie...
    grala1 napisał:
    Kiedyś naprawiałem klimę gdzie chłodnica była odłączona przez 2 lata.
    Działa drugi sezon i chłodzi aż miło.

To miałeś sporo szczęścia :D - teoretycznie nie powinna już działać, a by najmniej sprężarka... W starego typy sprężarkach z większą zawartością oleju jest jeszcze szansa, ale w tych nowych ze sprzęgłem zrywalnym, gdzie odrobiny oleju wchodzą* do układu, raczej marne szanse. Co prawda mam tylko dwa potwierdzone w rzeczywistości przypadki, gdzie sprężarka nie przetrwała 3 tyg (kumple wozili np. skraplacz z PL, bo taniej), więc doświadczenia w "psuciu" sprężarek nie mam. Niemniej jednak polecam zawsze przepłukać układ (to robi odpowiednie urządzenie/stacja), i zawsze to zwiększy o jakiś tam %, że jeżeli sprężarka przetrwała, to płukanka tylko przedłuży jej żywotność...