Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router RT-N12E - jak ustawić go pod kamerę IP?

Sławek1759 13 May 2014 19:14 1731 4
Optex
 • #1
  Sławek1759
  Level 8  
  Zainstalowałem kamerę neo Coolcam P2P HD IP Camera. Widzę ją poprzez sieć wifi i działa ok` ale nie mogę jej znaleźć w internecie. Mam router Asus RT-N12E i podobno muszę przekierować jakieś porty (sorry jestem zielony w temacie).
  Czy ktos może mi pomoc i podpowiedzieć dokładnie co powinienem zrobić :?:
 • Optex
 • #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Jeszcze jeden warunek jest konieczny, publiczne IP na WAN-ie routera.
 • Optex
 • #3
  Sławek1759
  Level 8  
  mam internet z kablówki IP 31.182.85.16 - to chyba publiczne.
 • #4
  ivoxik
  Level 11  
  Sprawdz jakie jest realne IP pod jakim jestes dostepny (np za pomocą cmyip.com) i jeśli bedzie takie samo, jak to, które twoj router pokazuje jako publiczne po stronie WAN-u to jedyne co musisz zrobic to poszukać w opcjach routera "port forwarding" - zazwyczaj w zakładkach typu gaming, albo advanced. Tam musisz podać numer portu, na którym będziesz oglądał transmisje z kamery, i podać IP wewnetrzne kamery + jej port, na który router ma przekierować połączenie z WAN-u (najlepiej portu nie zmieniaj, choć to średnio bezpieczne)

  Jeszcze jedno - przyda sie ustawić wewnętrzne IP kamery żeby sie nie zmieniało - możesz po stronie kamery jako statyczne sztywne IP, albo w routerze, żeby ciągle przydzielał kamerze to samo IP (static DHCP lease)

  Używanie DMZ nie polecam w tym wypadku..
 • #5
  Sławek1759
  Level 8  
  Dziękuję za pomoc i sorry, że tak późno odpowiadam. Wystarczyło z dostarczonej płytki zgrać aplikację DeviceClient i wszystko chodzi ok`.