Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Timer ne555 AVT1459 Jak podłączyć urządzenie zasilane no com nc?

13 Maj 2014 19:46 2907 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem kitu avt1459. Płytkę zrobiłem sam a części kupiłem w sklepie.
    Problem tkwi w tym, że nie wiem jak podłączyć (akurat w moim przypadku syrenę ponieważ to ma być straszak na dziką zwierzynę).
    Układ działa dioda miga można regulować czas, tylko nie wiem, gdzie podłączyć + a gdzie - tej syreny.
    Dam zdjęcie układu:
    Również próbowałem podpiąć na spontana i nie działało każdej kombinacji.
  • Poziom 12  
    GND i +12 masz zasilanie układu
    GND (-)
    +12 (+)
    NO,COM,NC to wyjścia przekaźnika pod COM podłączasz np.(+) a na NO i NC masz wyjście tego (+) w zależności w jakiej pozycji jest akurat przekaźnik.
  • Poziom 9  
    oj sory mam gapę na rysunku jest odwrotnie zasilanie próbowałem tak podłączyć jak napisałeś ale i tak nie działa ani syrena ani wiatraczek ani dioda :/ ale dzieki za wytłumaczenie :)
  • Poziom 12  
    Pewnie jak podłączyłeś odwrotnie to uszkodziłeś układ scalony lub źle coś zmontowałeś.
  • Poziom 9  
    Zmieniłem układ na nowy bo miałem akurat kilka ale dalej to samo :/

Dodano po 38 [minuty]:

Może z tym będzie łatwiej..

Dodano po 6 [minuty]:

Timer ne555 AVT1459 Jak podłączyć urządzenie zasilane no com nc? Timer ne555 AVT1459 Jak podłączyć urządzenie zasilane no com nc? Timer ne555 AVT1459 Jak podłączyć urządzenie zasilane no com nc?
  • Poziom 12  
    Sorki ze tak późno ale dopiero z pracy wróciłem a wiec mistrzu podłącz tak jak na tym rysunku a na pewno zadziała o ile masz poprawnie zmontowana płytkę i syrenę na 12 V
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za pomoc układ działa jak ta lala :D
  • Poziom 29  
    NC to jest skrót od "normally closed", co oznacza, że w stanie spoczynku złącze przewodzi.
    NO to skrót od "normally opened", czyli obwód jest normalnie otwarty. Kiedy przekaźnik zostanie zasilony, to te złącza się "zamieniają", czyli wtedy NC jest otwarte, a NO zamknięte. Oczywiście to co mówię jest względem złącza COM.