Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.

13 Maj 2014 20:09 1410 4
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, dostałem od kolegi zestaw 2.1 firmy Modecom. Otrzymałem informację od niego, że wzmacniacz który jest w zestawie spadł na ziemie. Po upadku przestał grać prawy kanał (lewy kanał i subwoofer działa normlanie). Po rozkręceniu wzmacniacza moim oczom ukazała się pęknięta końcówka mocy właśnie od tego kanału o oznaczeniu D2030A. Zamówiłem nową końcówkę z TME o oznaczeniu TDA2030A. Wlutowałem nową końcówkę i będąc pewien sukcesu rozczarowałem się bo dalej jest cisza w prawym kanale. Nic nie słychać tak jakby sygnał wcale nie dochodził. Wejścia i wyjścia są ok, sprawdzanie miernikiem wszystko przewodzi tak samo elementy na płytce drukowanej w większości jest ok. Nie jest to skomplikowana konstrukcja ale mam problem z namierzeniem uszkodzonego elementu. Załączam zdjęcia z zaznaczoną na czerwoną końcówką mocy i miejscem lutowania. Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuje i pozdrawiam.

Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra. Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra. Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.
  • Poziom 9  
    Niestety nie znalazlem nigdzie schematu do tego wzmacniacza, po dotknieciu palcem nic nie slychac zadnego buczenia, na dzialającym lewym kanale jest buczenie, sprawdzalem napiecia i sa takie same jak w koncówkach obok.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Znalazłem rozwiązanie faktycznie były to zimne luty ale układu który znajduje się na dole, widocznie podczas uderzenia coś musiało przestać łączyć. Po poprawieniu lutów na układzie wzmacniacz gra bez problemu. Luty podane przez dj-MatyAS również poprawiłem. Układ zaznaczyłem na zdjęciu.

Dziękuje za poświęcony czas dj-MatyAS
    Pozdrawiam

Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.