Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.

cleyu 13 May 2014 20:09 1677 4
 • #1
  cleyu
  Level 9  
  Dzień dobry, dostałem od kolegi zestaw 2.1 firmy Modecom. Otrzymałem informację od niego, że wzmacniacz który jest w zestawie spadł na ziemie. Po upadku przestał grać prawy kanał (lewy kanał i subwoofer działa normlanie). Po rozkręceniu wzmacniacza moim oczom ukazała się pęknięta końcówka mocy właśnie od tego kanału o oznaczeniu D2030A. Zamówiłem nową końcówkę z TME o oznaczeniu TDA2030A. Wlutowałem nową końcówkę i będąc pewien sukcesu rozczarowałem się bo dalej jest cisza w prawym kanale. Nic nie słychać tak jakby sygnał wcale nie dochodził. Wejścia i wyjścia są ok, sprawdzanie miernikiem wszystko przewodzi tak samo elementy na płytce drukowanej w większości jest ok. Nie jest to skomplikowana konstrukcja ale mam problem z namierzeniem uszkodzonego elementu. Załączam zdjęcia z zaznaczoną na czerwoną końcówką mocy i miejscem lutowania. Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuje i pozdrawiam.

  Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra. Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra. Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • #3
  cleyu
  Level 9  
  Niestety nie znalazlem nigdzie schematu do tego wzmacniacza, po dotknieciu palcem nic nie slychac zadnego buczenia, na dzialającym lewym kanale jest buczenie, sprawdzalem napiecia i sa takie same jak w koncówkach obok.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  cleyu
  Level 9  
  Znalazłem rozwiązanie faktycznie były to zimne luty ale układu który znajduje się na dole, widocznie podczas uderzenia coś musiało przestać łączyć. Po poprawieniu lutów na układzie wzmacniacz gra bez problemu. Luty podane przez dj-MatyAS również poprawiłem. Układ zaznaczyłem na zdjęciu.

  Dziękuje za poświęcony czas dj-MatyAS
  Pozdrawiam


  Głośniki 2.1 Modecom MC-2050 jeden kanał nie gra.